Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

damianos95    436

Brak wody napewno tez bo juz chyba z miesiac nie padalo a ochrony oni nie wykonuja 

Jaki plon moze byc z takich pol ? 

Sam mam pszenzyto ale daleko od domu i nie wiem co sam mam na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25746

3t pośladu może uleci. 

Mam po sąsiedzku pszenżyto nie chronione. Z daleka jeszcze wygląda, ale łanu rozchylić nie można tak się kurzy. Za tydzień zostanie kwitnący kłos bez liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Wczoraj polazilismy że znajomym z wialanu po pszenżycie i owsie. Owies wygląda spoko, jak się da, to jutro polecę z poprawka na złocień, ale ziemia już spękana. A pszenżyto kurcze tak se. Kwalifikat wygląda naprawdę dobrze, ale też jest na najlżejszej ziemi i generalnie tam mam zawsze najładniejsze zboze. Reszta od "takie se" do "byle jakie". W sumie nie ma tragedi, ale - robiłem tylko późne t1 i już miejscami widać grzyba (znajomy sugerował chociaż samym tebukonazolem pojechać). Drugie ale - już nie pamiętam żeby miał tyle zielska w oziminie. Zawsze pszenżyto miałem bardzo czyste, a w tym roku jakaś porażka - stokłosa, miejscami haber, głuchy owies, skrzyp, ostrożeń, wiechlina. Miejscami czysciutko, a miejscami mnóstwo chwastów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3638
damianos95 napisał:

Panowie co jest w pszenzytach u niektorych juz usychaja liscie brazowe cale 

septorioza + DTR + brak wody i sam widzisz co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
Dnia 10.06.2021 o 15:18, daron64 napisał:

Wczoraj polazilismy że znajomym z wialanu po pszenżycie i owsie. Owies wygląda spoko, jak się da, to jutro polecę z poprawka na złocień, ale ziemia już spękana. A pszenżyto kurcze tak se. Kwalifikat wygląda naprawdę dobrze, ale też jest na najlżejszej ziemi i generalnie tam mam zawsze najładniejsze zboze. Reszta od "takie se" do "byle jakie". W sumie nie ma tragedi, ale - robiłem tylko późne t1 i już miejscami widać grzyba (znajomy sugerował chociaż samym tebukonazolem pojechać). Drugie ale - już nie pamiętam żeby miał tyle zielska w oziminie. Zawsze pszenżyto miałem bardzo czyste, a w tym roku jakaś porażka - stokłosa, miejscami haber, głuchy owies, skrzyp, ostrożeń, wiechlina. Miejscami czysciutko, a miejscami mnóstwo chwastów. 

U mnie właśnie to samo. Jade granstarem jak tylko przekwitnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

Panowie co to jest za trawka rośnie głównie na górkach i największych piachach 

IMG_20210613_133937.jpg

Tu w pszenżycie 

IMG_20210613_130950.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
7 minut temu, 8691 napisał:

Panowie co to jest za trawka rośnie głównie na górkach i największych piachach 

IMG_20210613_133937.jpg

Tu w pszenżycie 

IMG_20210613_130950.jpg

Tomka oścista kwasna ziemia?? Zrob badanie, bo zapewne pH niskie

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

myślałem że tomka ma takie wiechy podobne do owsa tylko małe i się czepiają do ubrania ,a faktycznie rośnie to na takich ugorach gdzie chyba jest kwas choć był dany dolomit tylko pewnie jeszcze nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7617

Dolomit, spośród nawozów wapniowych, jest najstarszą skałą, jego działanie będzie widoczne po dłuższym okresie czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12
8 minut temu, 8691 napisał:

myślałem że tomka ma takie wiechy podobne do owsa tylko małe i się czepiają do ubrania ,a faktycznie rośnie to na takich ugorach gdzie chyba jest kwas choć był dany dolomit tylko pewnie jeszcze nie działa

Na wiosnę trzeba było popryskać tolurex 500 sc i Tomka oścista znika .

Ale tak jak koledzy piszą wapno wapno to podstawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

dzięki panowie pryskałem właśnie dicurex tylko że na jesień ,trzeba przerzucić się na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
galan99 napisał:

Dolomit, spośród nawozów wapniowych, jest najstarszą skałą, jego działanie będzie widoczne po dłuższym okresie czasu .

U sąsiada na polu efekt widać po 7 latach...za długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, jarecki napisał:

tomke się niszczy na  jesienie chlorotroluronem  .

Wczesną wiosną też 

Kiedy najlepiej zrobić T3 w pszenżycie? Teraz widzę pylniki wyrzuciło , czy jest sens podczas suszy na taki zabieg ?  Ewentualnie czym ? Na T2 było azoksy + tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakby tak dać sam tiofonat 

Strasznie sucho może nie ale sucho 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko koledzy w temacie o pszenicy radzą zrezygnować podczas suszy z triazoli 

W domu mam metkonazol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje gringo , robić coś z nim jeszcze ? Znaczy T3 , cudów nie będzie może z 5 jeśli dopisze deszcz 

IMG20210614175407.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCiapek330    17
Dnia 13.06.2021 o 17:04, 8691 napisał:

dzięki panowie pryskałem właśnie dicurex tylko że na jesień ,trzeba przerzucić się na wiosne

Tomkę zwalczaj jeśli tylko się da na jesieni. Do wiosny może już narobić sporo bałaganu i zagłuszyć zboże zanim zdążysz wjechać z herbicydem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Panowie w jakim momencie najlepiej zrobić T3 w pszenżycie ? Po wyrzuceniu pylników ? Planuję mieszaninę tebukonazol i prochloraz ale zastanawiam się w jakich dawkach ? Stosował ktoś ? Jakieś propozycje dawek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj