Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

słuchajcie stanowisko pod pszenzyto które bedzie lepsze po łubinie czy po pszenicy ? po łubinie 3 4 5 klasa , po pszenicy 3 4 klasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Teoretycznie po łubinie, o ile faktycznie rośnie łubin a nie zielsko. Ale u mnie jak na razie pszenżyto wygląda lepiej na 5 klasie po życie niż na 4 klasie po grochu więc bądź tu mądry...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4273

Dziś wybrałem się na pole bliżej domu. Siane końcem września - część się wyklosila, część się klosi, część jeszcze trochę. No i rozstrzał dość spory - na najgorszych kawalkach, tam gdzie na zdjęciach były żółte place-10-13pieterek, tam gdzie lepsze kawałki 13-15pieterek. Gdzie najlepsze to też 15pieterek, tylko kłos dużo dużo grubszy. 

W paru miejscach żyto wylazło, ale dosłownie jeden na pół hektara - to 19pieterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6
Dnia 26.05.2020 o 11:46, dawid12 napisał:

Panowie pszenżyto zaczyna się kłosić i znalazłem taki chwast. Planuję robić T2 i pytanko czy można go jakoś zwalczyć? Czy już za późno? 100564879_717876058981390_37648188882865

To chyba maruna bezwonna, ale jak już się kłosi to nie wiem czy ją można jeszcze zwalczyć, ja w życie zostawiłem. W owsie bardzo ładnie bierze ją mustang forte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

Tak jest jak stosuje się byle co aby tanio za 10 zł i marnie działa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Pszenżyto gringo klasa V inwestować T2 czy odpuścić sobie? Opady w maju 53 litry na dzisiejszy dzień

IMG_20200530_114808.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Wygląda całkiem całkiem jak na 5 klasę ale po jednym zdjęciu nikt ci nie powie, czy robić zabieg T2. Jeśli robiłeś T1 to na pewno warto ochronę kontynuować aby miała ona sens. Ale na typowe T2 to już jest o wiele za późno, bo wykonuje się je na liść flagowy, jeśli zaczyna się pokazywać. Chodzi w nim głównie o zabezpieczenie właśnie tego liścia przed rdzami, dtr, septoriozą...  Występują jakieś widoczne objawy chorób na liściach? Jeśli tak, to teraz trzeba zainwestować w mocne wyniszczające substancje i przede wszystkim trzeba czekać aż pszenżyto będzie po kwitnieniu, gdyż oprysk fungicydem może zaszkodzić pylnikom i wyrządzić więcej złego niż dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Właśnie nie ma żadnych chorób jest ładna flacha. Skąd miały być jakieś grzyby jak sucho jest... Jedynie liście dolne szybko odrzuca bo się ratuje. Na t1 poszło turbo pak. Skrzypionki nie było i nie ma, a samym tebukonazolem lecieć czy lepiej azoksyskrobina + tebukonazol? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190

Wg mnie sam tebukonazol, azoksy można bybylo dodać na flagę, a teraz niepotrzebnie juz robić sobie koszty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Dokładnie, w sumie najtańszy tebukonazol po kwitnieniu będzie w sam raz. Tylko pamiętaj, żeby poczekać aż skończy pylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ukaszProcho napisał:

Właśnie nie ma żadnych chorób jest ładna flacha. Skąd miały być jakieś grzyby jak sucho jest... Jedynie liście dolne szybko odrzuca bo się ratuje. Na t1 poszło turbo pak. Skrzypionki nie było i nie ma, a samym tebukonazolem lecieć czy lepiej azoksyskrobina + tebukonazol? 

Może być i sucho a grzyby i tak będą się rozwijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
4 godziny temu, KlimekPL napisał:

Dokładnie, w sumie najtańszy tebukonazol po kwitnieniu będzie w sam raz. Tylko pamiętaj, żeby poczekać aż skończy pylić.

zawsze T2 robiłem po pyleniu , a teraz zastanawiam się nad przed -dopiero co wykłosiło się pszenżyto może to T2 prysnąć teraz 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja robiłem na poczatku wykłaszania sie 0.5l ambrossio. Bylo to tydzien temu. Dorzucilem cyperkilu i jakies mikro. Jest czysto i ładnie wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

na początku wykłaszania jak na septoriozę plew bym prysnął a nie wykłosiło by się pszenżyto do końca to zadziała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2464

No w pszenicy to chyba na spokojnie, przecież nawet w momencie kwitnienia pryskają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miskoooo92    1

Pszenżyto ozime. Na pierwszych kłosach pojawiają się pylniki. Cały tydzień lało od jutra powtórka. pryskać czy czekać do przekwitnięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 30.05.2020 o 12:10, KlimekPL napisał:

Wygląda całkiem całkiem jak na 5 klasę ale po jednym zdjęciu nikt ci nie powie, czy robić zabieg T2. Jeśli robiłeś T1 to na pewno warto ochronę kontynuować aby miała ona sens. Ale na typowe T2 to już jest o wiele za późno, bo wykonuje się je na liść flagowy, jeśli zaczyna się pokazywać. Chodzi w nim głównie o zabezpieczenie właśnie tego liścia przed rdzami, dtr, septoriozą...  Występują jakieś widoczne objawy chorób na liściach? Jeśli tak, to teraz trzeba zainwestować w mocne wyniszczające substancje i przede wszystkim trzeba czekać aż pszenżyto będzie po kwitnieniu, gdyż oprysk fungicydem może zaszkodzić pylnikom i wyrządzić więcej złego niż dobrego.

ja w pszenzycie zawsze robie tylko jeden zabieg grzybowy , i wieksi rolnicy tak samo robia , bo pszenzyto to nie pszenica i nie ma co sie w koszty pchac , a jeden zabieg wystarcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to zalezy od roku ale na plony nie narzekam jakos , roznie bywa zalezy od gleby itd ale srednio 5 6 a czasem i 7 ton sie zebralo na lepszej ziemi , ale ogolnie to 5 6 , chyba  ze duzo gorszy rok to i ponad 4 ze slabej ziemi bylo 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj