Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25624

Dziś pobierałem próbę glebową z pszenżyta. Oniemiałem jak zobaczyłem co od miedzy w pasie 10m się dzieje. Wszystko falami pożółknięte i usycha.  Rośliny łatwo wychodzą. Wyglądają jak podgryzione, ale trochę mam podejrzenia na sąsiada. Kiedyś w wichurę pryskał rzepak i kształt uszkodzeń trochę pokrywa się z kierunkiem wiatru. Tylko czy po oprysku rośliny łatwo by wychodziły z gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No jak nie jak tak, przecież są uezkodzone.

Miałem w tamtym roku tak.

Siałem pszenżyto i mówię do sąsiada żeby opryskał za nim wzejdzie, dobra dobra zrobi się, na ale pszenżyto zeszło on mie popryskał wcześniej tylko po, no i tak było jak piszesz a pryskał glifo.

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428
2 godziny temu, Agrest napisał:

Dziś pobierałem próbę glebową z pszenżyta. Oniemiałem jak zobaczyłem co od miedzy w pasie 10m się dzieje. Wszystko falami pożółknięte i usycha.  Rośliny łatwo wychodzą. Wyglądają jak podgryzione, ale trochę mam podejrzenia na sąsiada. Kiedyś w wichurę pryskał rzepak i kształt uszkodzeń trochę pokrywa się z kierunkiem wiatru. Tylko czy po oprysku rośliny łatwo by wychodziły z gleby?

Sam nie wiem - też jedną odmianę pszenżyta mam żółtą i dużo liści usycha i idzie je łatwo wyciągnąć. Obawiam się że to spowodował nalot ploniarki zbożówki i teraz za późno na działanie. Albo czegoś brakuje. Muszę zrobić próby glebowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, Agrest napisał:

Dziś pobierałem próbę glebową z pszenżyta. Oniemiałem jak zobaczyłem co od miedzy w pasie 10m się dzieje. Wszystko falami pożółknięte i usycha.  Rośliny łatwo wychodzą. Wyglądają jak podgryzione, ale trochę mam podejrzenia na sąsiada. Kiedyś w wichurę pryskał rzepak i kształt uszkodzeń trochę pokrywa się z kierunkiem wiatru. Tylko czy po oprysku rośliny łatwo by wychodziły z gleby?

W mojej okolicy ws ustnie pszenżyta od rzepaków tak mają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Robactwo 

Co lepsze to przy miedzach gdzie po sąsiedzku rósł groch to pszenżyta tak samo wyglądają ,takie rzeczy tylko na życie i pszenzycie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 minutę temu, Anetka1 napisał:

dzis przedane po 642 brutto 

Pszenżyto ?

@soltys48 po grochu może być więcej robactwa mówisz🤔 kurcze a ja mam w planach siać groch w płodozmianie.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

U mnie 610 netto mia Lem propozycję 

2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Pszenżyto ?

@soltys48 po grochu może być więcej robactwa mówisz🤔 kurcze a ja mam w planach siać groch w płodozmianie.

Tam gdzie groch rósł obok

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Dzis byłem na polach i widze ze pojawiła sie rdza brunatna odmiana borowik na jednych polach jest jej duzo na innych mniej u sasiadów tez wystepuje ten problem co robic czy czekac do wiosny ? jakies negatywne skutki moga być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428
9 minut temu, damianos95 napisał:

Dzis byłem na polach i widze ze pojawiła sie rdza brunatna odmiana borowik na jednych polach jest jej duzo na innych mniej u sasiadów tez wystepuje ten problem co robic czy czekac do wiosny ? jakies negatywne skutki moga być ?

Od soboty ochłodzenie tak więc już chyba nic nie zrobisz. Ja bym czekał do wiosny. Sam mam na jednej działce mizerne pszenżyto i czekam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Dnia 27.11.2019 o 14:51, Agrest napisał:

Dziś pobierałem próbę glebową z pszenżyta. Oniemiałem jak zobaczyłem co od miedzy w pasie 10m się dzieje. Wszystko falami pożółknięte i usycha.  Rośliny łatwo wychodzą. Wyglądają jak podgryzione, ale trochę mam podejrzenia na sąsiada. Kiedyś w wichurę pryskał rzepak i kształt uszkodzeń trochę pokrywa się z kierunkiem wiatru. Tylko czy po oprysku rośliny łatwo by wychodziły z gleby?

moze drutowiec? 

Dnia 27.11.2019 o 17:39, soltys48 napisał:

U mnie 610 netto mia Lem propozycję 

Tam gdzie groch rósł obok

dawaj namiar kolego na tego handlowca niech mi wymiata wsio co mam 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Wygląda jak po drutowcu, ale skala i kształt uszkodzeń zgodny z zawianiem  oprysku - takie języki na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

objawy po drutowcu mialem podobne, ale zerowaly na mlodych rosilnach 1-2 liscie, te rozkrzewione sa nie ruszone ale nie wiem jak u @agresta faza rozwojowa

@soltys48 nie znam ich, pewni sa?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

U mnie w pełni pokrzewione, było piękne pszenżyto jak chwasty i mszyce robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Lokalny leszczu, jak chce to płaci terminowo a jak nie to trzeba dzwonić ze dwa miesiące.Dla przykładu z tydzień przed żniwami wziął ode mnie żyto i kasa w 14 dni była, kolega oddał końcem lipca pszenicę to kasę dostał początkiem listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Czyżby fdw? Też mam tam wozić ale jak kasa 2 miechy to trochę przesada.Chyba że ceny podskoczą to można coś myśleć.W tej chwili pszenzyto 610 netto a pszenica 660 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
Dnia 26.11.2019 o 08:06, damian007 napisał:

Okolice Wa-wy to są i takie kwiatki że co 10 pole obrobione.. Gdyby nie sądy do około Grojca i Warki to nie było by tu prawie nic.

Bo to są ziemie przeznaczone na cele inwestycyjne i juz ludzie zapatrzeni zeby sprzedac za kilka milionów jakiejs firmie a nie owies siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
13 godzin temu, KlimekPL napisał:

Bo to są ziemie przeznaczone na cele inwestycyjne i juz ludzie zapatrzeni zeby sprzedac za kilka milionów jakiejs firmie a nie owies siać 

Po części to i racja.. 

Unie pszenżyto maks. 580 netto przy samochodzie, między rolnikami maks. 600 do ręki, pszenica 650. A jęczmień 700 i nie ma za bardzo.. 

 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Co to za chwast w pszenżycie?

Pszenżyto zostało opryskane glean75WG w max dawce.

 

20191130_144918.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj