Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime?

galeria
Pszenżyto
galan99    7583
5 minut temu, piotrekstok napisał:

dokładnie, możliwe też że Ph jest niskie i jak coś w tej ziemi jeszcze jest to i słaba przyswajalność jest  oraz dostępność.

Wielu się śmieje z tego miałem miałem 20 lat temu takie pole miało place 5 na 5 nic nie rosło tylko chwasty stosowałem różne wapna nie wiele to pomagało , aż się wkurwiłem zastosowałem wapno budowlane około 7 00 kg na 1 ha ale pomogło ziemia zrobiła się jak masełko znikły  place teraz to tylko kreda co 2 rok  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Wielu się śmieje z tego miałem miałem 20 lat temu takie pole miało place 5 na 5 nic nie rosło tylko chwasty stosowałem różne wapna nie wiele to pomagało , aż się wkurwiłem zastosowałem wapno budowlane około 7 00 kg na 1 ha ale pomogło ziemia zrobiła się jak masełko znikły  place teraz to tylko kreda co 2 rok  .

Czym to rozsiewa£eś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ono jest dobre ale potem zapomni o ziemniakach 20lat i dłużej,będą parszywe.Ale jak się nie sadzi i nie zamierza to naprawdę działa.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
54 minuty temu, Gringo1 napisał:

Czym to rozsiewa£eś 

Siewnikiem konnym na górny wysiew nie pyli się ale a jak deszczy spadnie to gruber , czy brona talerzowa ale ma kopa w działaniu pszenica to czarna jak smoła takim wapnowaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 godziny temu, galan99 napisał:

Macie już wyjałowione pola na maks  teraz to tylko sypanie nawozu w dużych dawkach i uprawa inna niż pszenica aż poprawi się zasobność ziemi .

 

A skad ty wiesz jakie mamy pola i jakie zasobnosci ? Ja tylko napisalem ze gesty siew nie zawsze oznacza to ze bedzie zolknac zboze bo to ze zboze zolknie moze oznaczac wiele innych przyczyn zarowno przy gestym jak i radkim siewie 

Ale widze ze znawcy wiedza jakie mamy pola jakie nawozy sypiemy i jak wszytsko u nas wyglada nie ma to jak oceniać przez Internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
6 minut temu, damianos95 napisał:

A skad ty wiesz jakie mamy pola i jakie zasobnosci ? Ja tylko napisalem ze gesty siew nie zawsze oznacza to ze bedzie zolknac zboze bo to ze zboze zolknie moze oznaczac wiele innych przyczyn zarowno przy gestym jak i radkim siewie 

Ale widze ze znawcy wiedza jakie mamy pola jakie nawozy sypiemy i jak wszytsko u nas wyglada nie ma to jak oceniać przez Internet

To wiem że nie macie lepszych od nas na wschodzie u nas nie robią  się żółte zboża czy rzadkie czy geste , więc co jest albo brak składników albo niskie bardzo ph .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Napisz jakie macie klasy gleby a nie lepsze czy gorsze i skad jestes bo dla innych dobra klasa bedzie 3 a dla innych 4b

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
Przed chwilą, damianos95 napisał:

Napisz jakie macie klasy gleby a nie lepsze czy gorsze i skad jestes bo dla innych dobra klasa bedzie 3 a dla innych 4b

 

U nas to 2 klasa i 3 a klasa ziemi a bliżej Hrubieszowa to już 1 klasa , 4 klas jest bardzo mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No to czlowieku co ty porownujesz jak u nas trafia sie 3 klasa wiekszosc to 4 ale sa tez 5 i 6 a sa gospodarstwa ze 4 to najlepsza 

A na 2 czy 3 to praktycznie zawsze cos utosnie nawet bez nawozow albo z minimalna ich iloscia wiem jak wygladaly uprawy w tym roku kolo hrubieszowa tam padalo i 1 klasa dawalo po 9 ton jeczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
14 minut temu, damianos95 napisał:

No to czlowieku co ty porownujesz jak u nas trafia sie 3 klasa wiekszosc to 4 ale sa tez 5 i 6 a sa gospodarstwa ze 4 to najlepsza 

A na 2 czy 3 to praktycznie zawsze cos utosnie nawet bez nawozow albo z minimalna ich iloscia wiem jak wygladaly uprawy w tym roku kolo hrubieszowa tam padalo i 1 klasa dawalo po 9 ton jeczmienia

Okolice perqinsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
4 godziny temu, statham7 napisał:

Jak na Rotondo  i tak wczesny siew   to duża norma wysiewu

no własnie teraz widzę że nadal za dużo na przyszły rok zejdę jeszcze bardziej z normą, lepiej wcześniej jak na wiosnę miałoby być male, w tym roku tak miałem i nie mogło dogonić tego sianego we wrześniu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja w tamtym roku sialem w grudniu sopata teraz to za wcześnie zdecydowanie najlepiej tekie przewódki siać pod koniec wegetacji jesiennej innych zbóż no ale to moje zdania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

W zeszłym roku siałem 2 listopada, powschodziło i przezimowało. A poza tym zapowiadają jakieś deszcze i śniegi to jak ja będę siał w takich warunkach. A tak na marginesie to mam ubezpieczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja sialem na piaskach 5,6klasa więc w każdych warunkach wjade naisz na wiosnę czy przeżyło i jakie warunki były bo jestem ciekaw i na przyszłość będzie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
2 godziny temu, sybiuszek24 napisał:

Ja sialem na piaskach 5,6klasa więc w każdych warunkach wjade naisz na wiosnę czy przeżyło i jakie warunki były bo jestem ciekaw i na przyszłość będzie wiadomo

No w zeszłym roku wytrzymało kilka dni gdzie temp dochodziła do -13/14 bez śniegu, a więcej złego wyrządziły wiosenne przymrozki, wówczas zboże było już rozhartowane i końcówki liści pożółkły ale potem ładnie odbiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

panowie czy jak zastosuje herbicyd opal 500 sc i wystąpią niewielkie przymrozki to oprysk zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Wg przepisów nie wiem czy można jeszcze npk podawać, samo pk tak. Niech ktoś z kolegów napisze. Ja na 2 działkach zostawiam polifoskę pod oziminy na wiosnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Ja jeszcze chce posiac sam potas ale to nie problem, czas na azot chyba już minął i dopiero od 1marca znów można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obstawiam, że koledze bardziej zależy na odpowiedzi o faktyczne działanie nawozu, a nie o przepisy. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711
9 godzin temu, Damianbob napisał:

Mogę jeszcze pośiać polifoska na pszenżyto bo pod korzeń nic nie dałem? 

możesz spokojnie -tylko przepisy tego zabraniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj