Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Music    101

To już ładne. Ja będę sprawdzał po żniwach o ile się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
15 godzin temu, rolnik31 napisał:

Wczoraj badania przyszły, w końcu idzie w górę jak narazie 6.2 

W jakim czasie i z jakiego poziomu to ph skoczyło na 6,2 ???


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Zbadałem gleby na moim pszenżycie i wyszło źle... PH 4,7 klasa gleby IV-V, oczekiwany plon ok 6ton. Plan mam taki, teraz schodzi śnieg i wjechać z Atrigranem (500kg/ha) za 2 tygodnie ruszyć z siarczanem magnezu i zaraz po tym z saletrą. Ktoś mi tak podpowiedział, to wtedy oszukam rośliny i pobiorą one wapń z gleby i tylko tyle, a reszta zadziała z pozytywnym skutkiem. A po żniwach wapno węglanowe w ilości 4ton/ha. Co o tym sądzicie? Może ktoś ma lepszy pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

pomysł dobry tylko nie z atrigranem, musisz zastosować krede dla szybkiego rezultatu np. wapniak koszelowski lub kornicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Potwierdzam agritran lezy długo. Rozsiałem w listopadzie na łąki teraz śnieg zszedł i nadal jest sporo widocznych rozpuszczonych plackow.

Dla szybkiego efektu tylko kreda.

Edytowano przez Szron88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Dzięki chlopaki. Tak pusciło ze na pola to przez tydzień nie wjade. Akurat mam Atrigran i teraz pytanie czy ryzykować, czy jechać po krede...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Centrum Polski i po dzisiejszym obchodzie pól stwierdzam że za tydzień zboża bedą głodować jak u niektórych. Przyrost świeżych korzeni około 4 cm. Ciekawe czy zima jeszcze wróci 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Wschodnie podlasie ozime zaczynają ruszac ale sie wstrzymam jeszcze z kieseritem i azotem bo u nas zapewnie jeszcze zima w marcu wroci.

Edytowano przez Szron88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624
5 godzin temu, Szron88 napisał:

Wschodnie podlasie ozime zaczynają ruszac ale sie wstrzymam jeszcze z kieseritem i azotem bo u nas zapewnie jeszcze zima w marcu wroci.

Z kizerytem to nie masz na co czekać.

Ja w środę posiałem na bliższych działkach. Reszta chyba w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

U mnie nie ma nadziei na przymrozek teraz, a 22 mróz -8. I tak myślę czy nie poczekać tych kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Właśnie teraz nie da sie wjechać taka kaszana sie zrobiła trzeba czekac na przymrozki ake poki co nie zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Pod koniec tygodnia mają być przymrozki, ja zdążyłem w środę rano rozsiać kizeryt na zboża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Jaka dawkę azotu zastosować w nadmiernie rozkrzewione pszenzyto, ma ono ok 4-5 rozkrzewien, zasiane w optymalnym terminie, tylko zbyt duża obsada bo 450 szt/m2 jak rozplanować nawozenie azotowe? ile dać na 1, a ile na 2 dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
1 minutę temu, luk7530 napisał:

Jaka dawkę azotu zastosować w nadmiernie rozkrzewione pszenzyto, ma ono ok 4-5 rozkrzewien, zasiane w optymalnym terminie, tylko zbyt duża obsada bo 450 szt/m2 jak rozplanować nawozenie azotowe? ile dać na 1, a ile na 2 dawkę?

Ja na mocno rozkrzewionych daje 100/120kg mocznika w pierwszej dawce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
2 godziny temu, kopin napisał:

mocznik w pierwszej dawce?

W tamtym roku tak robiłem , po co nadmiernie budzić rośliny do krzewienia. Azot amidowy moim zdaniem nie jest złym sposobem na silnie rozkrzewione plantacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

@michal_19 na pierwsza dawkę mocznik sie nie nadaje, poczytaj nieco o czasie działania mocznika i sam wyciągnij wnioski 

7 minut temu, michal_19 napisał:

W tamtym roku tak robiłem , po co nadmiernie budzić rośliny do krzewienia. Azot amidowy moim zdaniem nie jest złym sposobem na silnie rozkrzewione plantacje

znacznie lepiej będzie jeśli rozsiejesz 40kg N/ha np saletry (wyjdzie 120kg) rośliny nie będą głodować a nie bedą też pobudzone do krzewienia, to dawka na podtrzymanie już istniejących pędów

Edytowano przez Miro010
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak mocznik na 1 dawkę który zacznie działać za 3-4 tyg  to lepiej saletrę itp za 3 tygodnie i też nie pobudzisz,a reszta tak jak kolega wyżej napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

czy saletrosan 26 w dawce 220kg/ha na dobrze rozkrzewione pszenzyto 5-6 rozkrzewien będzie dobrym rozwiązaniem na 1 dawke czy za dużo azotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
15 godzin temu, Miro010 napisał:

@michal_19 na pierwsza dawkę mocznik sie nie nadaje, poczytaj nieco o czasie działania mocznika i sam wyciągnij wnioski 

znacznie lepiej będzie jeśli rozsiejesz 40kg N/ha np saletry (wyjdzie 120kg) rośliny nie będą głodować a nie bedą też pobudzone do krzewienia, to dawka na podtrzymanie już istniejących pędów

Zrobię kontrolę na tym samym polu część saletra , część mocznik i zobaczymy czy będą jakieś różnice. :)

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj