Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

26 minut temu, cieplym3 napisał:

Nie ma nic na maczniaka, wywal bumpera i wrzuc z 0,7 chociaz fenpropidyny

Czego nie ma nic na mączniak przecież t1 jest i jest prochloraz+propikonazol a przeciez obie te substancje zwalczaja mączniaka tak pisze w etykietach tych produktow,ale mozliwe ze za malo trzeba bybylo wywalic bumpera i wrzucic tilt turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

To, ze pisza nie znaczy ze zwalcza, dzialanie maja znikome. Kup solo np Andrus pripikonazol to takie wielkie g i mozna go bez zalu wywalic z planu ochrony tym bardziej jak ma byc budzetowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cieplym3 napisał:

To, ze pisza nie znaczy ze zwalcza, dzialanie maja znikome. Kup solo np Andrus pripikonazol to takie wielkie g i mozna go bez zalu wywalic z planu ochrony tym bardziej jak ma byc budzetowo.

to tutaj może i masz rację czyli dałbym na t1 prochloraz+fenpropidyna np:Lotus,bo nie wiem czy androsa gdzieś dostanę, mam taki kawałek ze jak kupie 1l fenpropidyny to miałym 1L Mirage + 0,4 Lotus ,w sumie to załatwie łamliwość żdbła,mączniaka,septorioze,i rdze czyli powinno być dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Stosowaliscie kiedyś w nawożeniu dolistnym jakieś nawozy krystaliczne np Maximus AminoMicro Zboża albo Mikrokompleks z intermagu? Jaką macie opinię na ich temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ja stosuje dokarmianie dolistne i różne warianty przerabiałem ale u mnie spisuje się najlepiej mieszanina pojedyńczych substancji ewentualnie makro daje gotowe. Te gotowce co kupuje musiałbym z 3 razy pryskać a wiadomo koszta swoje robią. W poszczególnych składnikach daje pełne dawki nawet lepiej i efekty jakieś widze 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowak91    2

Budżetowo na mączniaka to nie wiem czy rozsądnie -  są substancje które są naprawdę skuteczne, na przykład cyflufenamid. Masz go np. w Kendo, oczywiście solo nie ma co jechać ale do mieszaniny jak masz problem z mączniakiem to jak najbardziej można polecić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Mam pytanie , liczac obsade roslin na m2 biore pod uwage cala roslinę (skladajaca sie z np:4 rozkrzewien) Czy licze kazde rozkrzewienie osobno i traktuje kazdy ped jako jedną rozline ? w pszenzycie obsada po zimie powinna wynosic wiecej niz 110szt/m2 i nie wiem jak to policzyc :) Dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193
Dnia 3.04.2018 o 13:12, Szczerbatek902 napisał:

Po wczorajszych waszych radach ustaliłem nastepująca ochrone fungicydową na pszenżyto na ten rok , ma to byc na max 5-6 ton ,odmiana Gringo

t1: 1L Mirage 450EC+ 0,5L Bumper 250EC

t2/t3: 0,7L Tebu 250EW + 0,7L Safir 125SC

niech ktoś sie wypowie co myśli na ten temat tej ochrony fungi, można jeszcze coś ewentualnie zmienić.

Edytowano przez Zetor-7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
6 godzin temu, nowak91 napisał:

Budżetowo na mączniaka to nie wiem czy rozsądnie -  są substancje które są naprawdę skuteczne, na przykład cyflufenamid. Masz go np. w Kendo, oczywiście solo nie ma co jechać ale do mieszaniny jak masz problem z mączniakiem to jak najbardziej można polecić. 

Kendo w mieszaninie na mączniaka to petarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, soltys48 napisał:

Kendo w mieszaninie na mączniaka to petarda

No petarda to na pewno jest ,ale ta cena też nie za mała więc chyba lepiej zostać przy zwyklej fenpropidynie i dac np ja z prochlorazem na t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taniaagro    3

Kendo w mieszaninie dobrze się sprawdza, solo raczej nie ma co stosować środka który jest na jedną chorobę. Dawkowanie jest niskie, ja dawałem w tamtym roku 0,2l na ha (pszenica) i pole było czyściutkie, nie wychodzi to wcale tak źle cenowo a i dobrze się miesza.

Edytowano przez Taniaagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto skracać odmiane Gringo, dostanie pogłownie 120N plus dolistnie czyli razem bedzie z 140N?

Warto zastosować przy takim nawozeniu np 1,5L/ha CCC ?

Edytowano przez Szczerbatek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 4.04.2018 o 22:55, Szczerbatek902 napisał:

No petarda to na pewno jest ,ale ta cena też nie za mała więc chyba lepiej zostać przy zwyklej fenpropidynie i dac np ja z prochlorazem na t1

potwierdzam, zabieg tilt turbo 0,8l (fenpropidyna jest mordercza na mączniaka) + Mirage 0,8l (prochloraz) wychodzi bardzo skutecznei i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5365

ja kiedyś stosował i ładnie miotłe i inne badyla likwiduje, widać gdzie są  ominuchy :)

od kilku lat jednak Lancetem w oziminy pryskam ze względu na szybsze pobranie środka 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Ja też jade wszystko lancetem tylko braknie mi na hektar i myślałem spróbować Rubin. To rubin wolniej troche działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5365

chodzi o to że rubinowi potrzeba kilku godzin na wchłonięcie w rośline a lancetowi wystarczy godzin

 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    70

Mieszał ktoś fenpropidyne i prochloraz z mustangiem 306? Na forte pisze, że można nap z Input, więc i tu nie powinno być problemu ( tym bardziej jest jedna substancja mniej)

Do tego pójdzie adiuwant Atpolan 80 i Pro Aqua.

       
   
Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Posialem saletre 9 marca czy ta saletra nie poszla w powietrze bo pozniej byl mroz ponad dwa tykodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Ja zdecydowanie uważam że wygrałem siejąc nawozy 10 marca, widać że dostało jadu rośliny są ciemno zielone dokrzewijają sie gdzie trzeba i ma wigor, sąsiad siał zaraz po świętach i nie dość że narobił kolein to rośliny blade osłabione, może tylko patrzeć co sie dzieje u mnie i pluć sobie w brode że nie siał wtedy co ja :D a śmiał się że nawozy na marne a tu masz babo placek :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy kiedy moge wjechac z odzywką NPK + fosfor do tego mocznik siarczan i 0.8 CCC na dokrzewienie i wyrownanie łanu ? W polowie tyg mozna jechac czy za wczesnie ? W przyszłym tyg chce jechac lancetem na chwasty i po tym druga dawka N , dobry plan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj