Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Strongman    3310

No właśnie nie puste w moich stronach ,z dwa tyg temu było po 500 a teraz juz 600 netto pszenżyto a podobno jak skończy się maj czyli ta dopłata Tuska to zdrożeje jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2320

Jak wjedzie doplata to znów potanieje, a znowu pójdą w górę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3310

W moich stronach ludzie trzymają zboże bo twierdzą ze jak zboża nie będzie to nie będzie tak jak u nas tak samo i na ukrainie a ze jak jest to jest wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864
22 minuty temu, Agrest napisał:

Còż z tego jak magazyny puste. I nie wiadomo czy się coś zbierze

Sporo jest jeszcze i bije się z myślami czy sprzedawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26086

Na dylematy Tusk dał Ci jeszcze dwa tygodnie😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    97

u mnie SUSZA jak nigdy , widać że nawet Tadeus na piachu mocno po d*pie dostał 😟

20240514_184250.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2320

Tadeus nie nadaje się na piach

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7688

To co na typowy piach bez zasobności 

Żeby nie żyto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2320

Raczej odmiany z tradycyjna długością słomy Fredro np ale niewiem czy osiągalne. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4301
15 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Ogolnie odwołali juz deszcz na weekend wiec nie zapowiada sie ciekawie...

U mnie to samo. Jedna prognoza pokazuje opady może w połowie przyszłego tygodnia, druga nic przez dwa tygodnie.

14 godzin temu, Agrest napisał:

Prawdopodobnie i czerwiec takim będzie.

Dziś w radiu mówili, że szykuje się bardzo upalny, z temperaturami po 35st.

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Pszenica jara 

W swojej kamienie dziś zbieralem (3rok pod rząd k**wa) Zdjęcie z ubiegłego tygodnia. Późno siana, jak większość jarych u nas w okolicy. ch*j wie jak teraz z zabiegami - pryskać herbicydem, czy poczekać - boje się, że prysne, a przyjdzie deszcz i jeszcze powylazi jakieś k**estwo. Nie wiem jak z azotem - przedsiewnie sypnalem. Teraz na początku czerwca wyjeżdżam i półtorej miecha mnie nie będzie, także muszę wszystkie zabiegi do tego czasu ogarnac. Wczoraj na pszenżyto zaleciłem, to kłos do połowy już wylazł. No i tak jak na to, ile dostało, to słabo wyglądają. Chyba pojadę jutro z T2 - w weekend pokropilo trochę, a dopiero dzisiejsza noc koło/powyżej 10 st. W pszenżycie aż tak braku opadów wiekszych nie widać jeszcze.

 

 

IMG_20240510_174517737~2_copy_1632x918.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2488

Tadeus na dobrej glebie jeszcze się trzyma, gorzej że w prognozach zero deszczu

20240514_183605.jpg

20240514_151345.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26086
8 minut temu, daron64 napisał:

 

W swojej kamienie dziś zbieralem (3rok pod rząd k**wa) Zdjęcie z ubiegłego tygodnia. Późno siana, jak większość jarych u nas w okolicy. ch*j wie jak teraz z zabiegami - pryskać herbicydem, czy poczekać - boje się, że prysne, a przyjdzie deszcz i jeszcze powylazi jakieś k**estwo. Nie wiem jak z azotem - przedsiewnie sypnalem. Teraz na początku czerwca wyjeżdżam i półtorej miecha mnie nie będzie, także muszę wszystkie zabiegi do tego czasu ogarnac. Wczoraj na pszenżyto zaleciłem, to kłos do połowy już wylazł. No i tak jak na to, ile dostało, to słabo wyglądają. Chyba pojadę jutro z T2 - w weekend pokropilo trochę, a dopiero dzisiejsza noc koło/powyżej 10 st. W pszenżycie aż tak braku opadów wiekszych nie widać jeszcze.

 

 

IMG_20240510_174517737~2_copy_1632x918.jpg

Ziemi nie zakryła, jeszcze może chwast wystrzelić.

Ja na części pszenżyt t2 nie zrobiłem. I chyba nie zrobię. Chyba że popada to wówczas samo tebu  jako t3 bez t2.

W jęczmieniu chyba t3 też odpuszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3736
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

To co na typowy piach bez zasobności 

Żeby nie żyto 

Liborius albo Borowik. Krowiarz jesteś a z tego dużo słomy i sypać też potrafi. 

Avokado możesz spróbować ale w tym ziarko jak poślad. 

Carmelo, Salto też dobre.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    69

I ja myślę żeby zakupić dwie odmiany jedna jak Tadeus bo narazie mi się podoba i na słabsze kawałki coś żytniego ale słabsze w sensie dalej 4klasa ale chyba tylko w papierach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    97
Napisano (edytowany)
Dnia 14.05.2024 o 21:01, Tomek90 napisał:

Tadeus nie nadaje się na piach

 

i tu się nie zgodzę ze wszystkich odmian jakie miałem właśnie Tadeus na piachu najlepiej wygląda .

Pszenżyto jare Mamut tez dostaje przebarwień , choć tu też na piachu.

20240514_182046.jpg

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3736

Nie porównuj jarego do ozimego.

Jakie odmiany pszenżyta miałeś na tych swoich piachach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    81

też uważam że tadeus daje radę, miałem porównanie do belcanto, corado i liboriusa i na pewno nie padało szybciej a wręcz później jak cała reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4301
Napisano (edytowany)

Robić te T2, nie robić? Narazie wiatr łeb urywa, ale wieczorem chciałem prysnąc. Pokazują, że może w weekend pokropić. Czy się wstrzymać i po deszczu prysnąć? Najchętniej to bym dziś to załatwił, bo jutro robota, w sobotę może już padać, a po weekendzie cały tydzień mam wyjazdy i może nie być czasu.

W niektórych miejscach kłos jeszcze nie wyszedł, w innym wyszedł do połowy, jeszcze w innym wyszedł cały.

Szału nie ma - w najlepszych miejscach 17pieterek, w średnich 13 -15, w najsłabszych 13-15, ale drobniutkie kłosy.

 

IMG_20240516_142021443_copy_918x1632.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    105

Zabieg po deszczu jest zawsze dużo bardziej skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    220

ja u siebie czekam po deszczu t2 robię , kłos jeszcze siedzi w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26086

Deszczu raczej nie będzie. Teraz sucho i faktycznie może być stres..Za tydzień nie zrobisz bo będzie kwitło. Chyba bym czekał na rozwój sytuacji i jeśli będzie w miarę wilgoć to celować w t3 z samym tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj