Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

MalyRolnik18    74

Co się dziwisz że od ławrenowicza słaby jak tam produkują materiał siewny tacy jak między innymi Słomek z YouTube. Zobacz na jego filmy że żniw jaki poślad produkuje, u mnie takie coś to pod młynkiem do zboża leży i karmie tym świnie. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2518
tytanowyJanusz napisał:

@JarekBazydlo jak wygląda pszenżyto po tym Gavialu? Dobrze to trzyma ochrone?

Podstawa zdrowa i liscie narazie tez ale treba robic T2 juz bo klos wychodzi ale narazie raz ze zimno dwa czekam na znaczacy deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    314
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Atletus skąd? Od Wronkowskiego? 🤔

Właśnie od Ławrenowicza, do tej pory był super materiał a w tym roku… reklamowany był na kiełki… a żyto mi się nie rzuciło w oczy a teraz aż szczypie w oczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
51 minut temu, MalyRolnik18 napisał:

Co się dziwisz że od ławrenowicza słaby jak tam produkują materiał siewny tacy jak między innymi Słomek z YouTube. Zobacz na jego filmy że żniw jaki poślad produkuje, u mnie takie coś to pod młynkiem do zboża leży i karmie tym świnie. 

Kto produkuje to mało istotne dla mnie. Ważne jest kto się pod tym podpisał,dał swoje logo i mi sprzedał. Ten jest dla mnie dziadem 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    314
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, MalyRolnik18 napisał:

Co się dziwisz że od ławrenowicza słaby jak tam produkują materiał siewny tacy jak między innymi Słomek z YouTube. Zobacz na jego filmy że żniw jaki poślad produkuje, u mnie takie coś to pod młynkiem do zboża leży i karmie tym świnie. 

Właśnie jak zaczęli produkować inni to zaczęły się problemy. Powiedziałem to Krzyśkowi podczas reklamacji

Edytowano przez KacperDemczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Mieliśmy tu na forum gościa który sprzedawał super rzeczy. Wszystko było zayebiscie dopóki doputy jadł mała łyżka ,jak zamarzyła mu się chochla to skończyło się wszystko...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    314
3 minuty temu, soltys48 napisał:

Kto produkuje to mało istotne dla mnie. Ważne jest kto się pod tym podpisał,dał swoje logo i mi sprzedał. Ten jest dla mnie dziadem 

Jestem tego samego zdania, logo jest tylko Krzyśka także on za wszystko odpowiada i nie ma żadnej wymówki, że to ktoś inny produkuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Nigdzie nie pisałem wcześniej na ten temat ale ja kupując Jakubusa, który był zaprawiony Systiva, dwa lata temu to też trafiło mi się sporo żyta w worku, który poprostu chciałem otworzyć i sprawdzić jak jest ziarno zaprawione, nawet mam gdzieś zdjęcia, w wolnej chwili znajdę i wrzucę. Ogólnie jeśli chodzi o pszenżyto i pszenicę to bez zarzutu, super materiał od Pana Ł, tylko miałem taki przypadek w jęczmieniu, nigdzie nie zgłaszałem bo i tak na paszę był przeznaczony i super plon był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1990
9 minut temu, soltys48 napisał:

Mieliśmy tu na forum gościa który sprzedawał super rzeczy. Wszystko było zayebiscie dopóki doputy jadł mała łyżka ,jak zamarzyła mu się chochla to skończyło się wszystko...  

O przemądrzałym Armandzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Nie będę pisał o kim. Kto kojarzy wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    49
Dnia 2.05.2024 o 17:08, Gimmeshelter napisał:

Chłopie masz 2 maja a już mówisz że w maju biednie jak na razie 😝 o kwietniu się nie wypowiadam bo może inny region to inaczej, ale u nas w wielu miejscach dopiero jare sieją bo nie szło wjechać 

Jak tam opady u Pana? Bo u mnie 0 do 10 maja zgodnie z tym co mówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    88

W tamtym roku przez cały maj miałem 0 i suszy mi nie przyznali także dopiero 10 to tym bardziej i u ciebie nie ma 😝 a odpowiadając na pytanie to właśnie teraz coś tam lekko pada i w niedzielę były przelotne opady jak burza była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    49
10 minut temu, Gimmeshelter napisał:

W tamtym roku przez cały maj miałem 0 i suszy mi nie przyznali także dopiero 10 to tym bardziej i u ciebie nie ma 😝 a odpowiadając na pytanie to właśnie teraz coś tam lekko pada i w niedzielę były przelotne opady jak burza była 

Nie zapominajmy że u mnie opady się skończyły 21 kwietnia, to już 3 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3704
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Mieliśmy tu na forum gościa który sprzedawał super rzeczy. Wszystko było zayebiscie dopóki doputy jadł mała łyżka ,jak zamarzyła mu się chochla to skończyło się wszystko...  

Armand czy jakoś tak my było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2518

To u mnie na jednym kawalku jest żyto ale mniej sie trafia jak u Ciebie a siane swoim ziarnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    314
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

To u mnie na jednym kawalku jest żyto ale mniej sie trafia jak u Ciebie a siane swoim ziarnem.

U mnie na moim Tadeusie nie ma wcale a mam na różnych działkach tak samo  Vivaldi 3 rok po centrali a żyta brak 

Edytowano przez KacperDemczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2518

U mnie najwiecej w czyszczalni zostaje trzeba ja po zycie dobrze wyczyścić a najgorzej jak zaczne juz czyścić pszenżyto a jakis kupiec chce z 3metry żyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    4

Mogę zrobić T2 w takim pszenżycie azoksy+ tebu? Nie chciałabym wpłynąć na kwitnienie. Jakieś 50% zaczęło się klosic a warunki będą za 2-3 dni

IMG20240510150801.jpg

IMG20240510150813.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3704
1 godzinę temu, PatrykAgro napisał:

panowie mogę prysnąć plonvitem w trakcie kłoszenia?

Nawet dwa razy na dzień 🙃

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    504

Poprawka, ten nasiona z tym żytem, o których zacząłem wątek są z firmy Ciech z Ciechanowa, tak jest na workach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
Napisano (edytowany)

Tu oczywiście ziemia bez okrywy ale jak nie popada to wkrótce wszystko tak będzie wyglądało awokado na 5 piach i 4b brunatna czerwony ił

IMG_20240510_190326831.jpg

IMG_20240510_182356277.jpg

IMG_20240510_190031609.jpg

Edytowano przez Grab12
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj