oaxis3333

utrzymanie macior , tucznikow cykl zamkniety

Polecane posty

oaxis3333    39

Witam ,mam 53 ha 53 ha x 4 ton= 212 ton zboza 53 ha x 5 ton = 265 ton zboza .... jak sadzicie ile macior w cyklu zamknietym mogł bym trzymac przy takiej liczbie ha i ton nasion .... dodatkowo dodam ze sa 4 glebokie sciółki na tuczniki po 55 sztuk łacznie miejsce na 220 tucznikow . dla 100 sztuk mogł bym kupowac pasze gotowa tucznikow. ja przypuszczam ze z 50 macior + 1000 tucznikow przez rok. a co wy o tym sadzicie ile macior ?

dzieki z gory pozdr oaxis3333

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

oj chyba nie ma na tym forum uzytkownikow pomocnych w troszke bardziej skomplikowanej formie pytania ..... humanisci......oj


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stajek95    0

Przy tym areale ponad 50 loch wychowujących w ciągu roku z 800 tuczników. dużym plusem i oszczędnościa była by uprawa kukurydzy na pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

tez o tym myślałem ale nie uwazam usługowego siania kukurydzy i koszenia ...... koszt uprawy i cena usług wyrównała by mi sie do kupna gotowego ziarna ,powieszchnie pola bym zmarnował nawozy , opryski, paliwo , czas materiał siewny , a tak bym mógł na 10 ha pszenżyta zasiac i zebrac z 50 ton i nie był bym stratny finansowo :) .... a nie o to przeciez chodzi w rolnictwie prawda?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stajek95    0

No nie wiem z 1 ha kukurydzy zawsze zbierze sie jeszcze raz tyle masy co zboża, jeśli chodzi o trzide to dużo wieksze przyrosty. Siew to jakieś 120 zł na ha, jeden oprysk na chwasty, koszt skoszenia to jakieś 300 zł od ha i zakiszenie to jakieś 20 zł od t. Przy plonie 10t/ha to dożo tańsza pasza niż zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przy tym areale ponad 50 loch wychowujących w ciągu roku z 800 tuczników. dużym plusem i oszczędnościa była by uprawa kukurydzy na pasze.

 

 

800 szt tucznika/ 50 szt loch = 16 szt/lochy /2,3 miotu/rok = 7szt żywych odsadzonych od lochy + upadki

 

Więc przy takich wynikach nie można liczyć na zysk, ten zysk trzeba z tego wypracować i oddać blisko 1100 szt


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stajek95    0

Oczywiście ze tak ale nigdy nie można liczyc najwyższego wyniku, np zadłużasz sie na ziemie i liczysz ze spłacisz sprzedajac plpn np rzepak, liczysz oczywiscie juz maksymalny plon, wszytsko powienno sie zgadzać i zachować plynnośc finansowa a tu przyjdzie mróz i polowe wymrozi i kaplica. Więc lepiej liczyć tą minimalna lub srednią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj