danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1538

390 netto za w330 ?  wydaje mi się że sporo jak na tą maszynę dodać jakieś wyposażenie i wychodzi 500 tys brutto. Trochę dołożyć i jest już Tucano albo NH 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Albo jak ktoś nie chce dokładać bo nie potrzebuje większego to brać NH TC4.90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1538

chociaż tucano 320 to aż takie niby wydajne ? znajomy ma na 90ha swojego i mówi że mały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Wiec gdzie w Polsce można kupić takie marki jak:

Sampo Rosenlew

Rostselmash

Laverda

Chellenger

???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Dzisiaj cena za Fendta 5180 e przedstawiciel powiedział mi bez wózka i stoła do rzepaku 403 netto po upuście do oddania . według was warto dołożyć do classa tuccano ? bo maszyny są porównywalnej wielkości .

a i zna ktoś dokładano cenne za jaką można kupić 5070 ? i ogólnie który z tych 3 kombajnów byście wybrali ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

5070 nie są już produkowane, teraz są tc5.80 i kosztuje ok 430 katalogowo bez wózka i stołu.

5180 moim zdaniem nie powala jakością wykonania i komfortem w kabinie, zdecydowanie lepiej jest w nh nie wspominając już o claasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Ale przecież to żadna różnica tylko oznaczenie. A u dilera widziałem 5070 ale tilo jakoś w lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

To ładnie Fendt podskoczył, nie tak dawno można było kupić za 370 netto, z jakim chederem ci policzył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

@Arek , TC5070 oblatuje tucano 320 więc nie pisz ze mają podobną wydajność, kumpel z forum ma tucano 320 i przy plonie 10 t kombajn wgl nie ma wydajności. Jeszcze inny ma mediona 310 (poprzednik tucano) a jego sąsiad TC5070 i sam mówi że z palcem w rurze go TC objeżdza a już zwłaszcza jak jest rosa więc tucano jest mniej wydajne.TC konkretnie model 5070 robi 15t/h więc ten nowy zrobi więcej.

Edytowano przez Kobys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Wiec gdzie w Polsce można kupić takie marki jak:

Sampo Rosenlew

Rostselmash

Laverda

Chellenger

???

 

Rostselmash w Ciechanowie nówki:) Vector 420 za 340 netto, Acros 580 za 440 netto:) wejdz na olx.pl tam wszystko znajdziesz:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Arek , TC5070 oblatuje tucano 320 więc nie pisz ze mają podobną wydajność, kumpel z forum ma tucano 320 i przy plonie 10 t kombajn wgl nie ma wydajności. Jeszcze inny ma mediona 310 (poprzednik tucano) a jego sąsiad TC5070 i sam mówi że z palcem w rurze go TC objeżdza a już zwłaszcza jak jest rosa więc tucano jest mniej wydajne.TC konkretnie model 5070 robi 15t/h więc ten nowy zrobi więcej.

Co zmieniono w tym nowym, że względem starego TC5070 zrobi więcej?

 

A TC5070 jak i tucano 320 w życiu nie zrobią 15t/godz bez strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też mi propozycja, jak bym czytał to bym nie pytał, ale skoro ty czytałeś to powiedz czym się różni nowy NH od starego w środku, co ma wpływ na wydajność.

 

A czemu zakładasz że ci twoi znajomi zawsze mówią prawdę? Pewnie jeszcze macie po 18-20 lat i ci twoi znajomi opowaiadają że co sobotę na imprezie mają na pstryknięcie palcem po 3 panny na parkingu, ojcu rządzą co, gdzie i jak ma siać, oraz średnia plonów z gospodarstwa nie spada poniżej 10t.

 

W tym roku kosiłem JD W540 oraz Tucanem 420 i wiem ile te maszyny mogą ogarnąć a są z lekka wydajniejsze od wspomnianych przez ciebie. Przedstawiciel z clasa zarzekał się że tucano 420 to nwość i nie umiał go ustawić ale 14t/godz dla tej maszyny to zamało gdyż tucanem 320 kosi od 5 lat i bez problemu osiąga wynik 13t/godz (już tu śmiem twierdzić że sobie dodawał)

A przedstawiciel NH twierdził że CX5080 jest dla niego nowością i nie wie jaką ma wydajność  ale TC5070 zna od podszewki i 13t/godz nim zrobi (tu też śmiem twierdzić że w ramach bajki jaką mi wciskał pozwolił sobie dodać 1-2t)

 

Kobyś kto to jest ten glicarek, może pojedź pogadaj z dilerem a wtedy okaże się że te kombajny kładą 20t/godz mokrego pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To co sprzedawcy gadają to bajka, operator nh gadał, że kosił pszenica i z sypaniem w locie wyszło 16t/h a jak przyjechał do mnie do żeby nie było za bardzo usiane za kombajnem trzeba było jeździć 3,5km/h przy plonie ok 7t/ha czyli wydajność wyszła ok(3500m/h*4,5m heder - uwrocia) 9t/h, w tucanie było bardzo podobnie. W bardzo suchej pszenicy być może uda się wyciągnąć 12t/h.

Najlepszy był handlarzyk JD na agroszoł chciał mi wmówić, że W330 spokojnie zetnie 18t/h :D :D :D A jak pogadałem z jakimś dyrektorkiem bardziej obeznanym w kombajnach to powiedział, że W440 zetnie ok 13t/h to może być realne.

 

@Kobys

Proponuję wziąć oba kombajny na testy i sobie porównać.

Być może w wilgotniejszym zbożu tc z rs może lepiej wytrząsać z kłosów ale jaki sens ciąć mokre zboże ? Na sitach mają identyczna przepustowość.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Co wy za głupoty za przeproszeniem gadacie... Nie wierzcie w takie wydajności. Mam fendta 5220 ma wieksze sita i wytrzasacze niż tucano 320 i nh5070. Żeby wykosić bez strat w 8-9t pszenicy kosiłem 1,6ha/h i to przy bardzo suchym zbożu, wiec gdzie tu ta wydajność? Dealer powie wszystko żeby sprzedać. Owszem można przyspieszyć ale straty będą spore, kombajn nie stanie. Co to za bajki o o 16t/h? w czym? nigdy nie uwierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To też właśnie mówię. A glicek chyba jeszcze nie wyszedł z piaskownicy i jest na etapie przechwalanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

zwykły TC 5070 obrabia bez problemu Tucano 320. Sąsiad ma TC, ja mam Tucano ... ma mniej strat i jedzie szybciej a tucano pluje zaraz do tyłu i trzeba jeździć wolno . Claas przereklamowany, drugi raz bym nie kupił Claasa. Zapłaciłem tylko za markę, wydajność ? nie powala. Poprzednik jego(DF 5485HT) kosztował 100 tyś mniej mniejsza powierzchnia sit, tyle co ratowało to miał turbo separator. Osiągał taką samą wydajność co Tucano, a przedewszystkim spalił 10l mniej. Tyle w temacie :)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

tak po pierwsze radzę naukę czytania goncarek a nie glicarek po drugie kolega brzozak to potwierdzi po trzecie te informacje które podałeś pasują mi do użytkowników tego forum :) za to ja nigdy nie uwierzę w wasze odpowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak by nie patrzeć na brzozaka wypowiedzi też trzeba brać poprawkę bo często ma zupełnie inne zdanie niż wszyscy inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kobys - Grunt że zrozumiałeś o kogo chodziło. Ale to nie zmienia postaci rzeczy, gdyż taki rodzaj dyskusji nie ma racji bytu.

A Św. Mikołaj potwierdzi że NH TC i Tucano koszą 30 t/godz... Bawią mnie takie teksty.

 

Nikt cię nie namawia do wiary w cokolwiek, sam przyłączyłeś się do tematu, chcialeś się czegoś dowiedzieć, ale skoro wiesz lepiej to chyba nie ma to dalszego sensu.

 

Co do aluzji na temat forum, ludzie wykazują się jakąś wiedzą i doświadczeniem i na podstawie tego można oceniać ich osobowość, a nie na podstawie obecności na którymkolwiek z portali. Twoje próby uczestnictwa na tamtym widziałem (sądzę tak gdyż posługujesz się tym samym nickiem) to chyba raczej nie możesz się pochwalić hucznym wejściem i przyjęciem. Na czacie nikt nie odpisywał na twoje zaczepki, w którymś temacie coś napisałeś co już dawno kilkukrotnie było powiedziane i każdy olał twój wpis. A przychodzisz tu aby rzucać jakieś sugestie: ,,użytkowników tego forum,, gdy sam zosatałeś odebrany za gimbaza właśnie ,,z tego forum,, Hipokryzja w czystej postaci.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

To ładnie Fendt podskoczył, nie tak dawno można było kupić za 370 netto, z jakim chederem ci policzył?

4,20 za Fendt-em przemawia to ,że jest bez AdBlue a co do New Hollanda to w jakiej cenie po upuscie wyrwać NH 5060 lub 5.70 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

@damianzbr no dobrze nie przejmuj się tak tym ;)

@Arek rozumiem, też tak uważam, ale w tej kwestii wierzyłem również dlatego że kolega @DF24 ma takie tucano i twierdzi podobnie.

 

EDIT

P.s śledczego nie potrzebuje żeby sprawdzał gdzie co pisze ..

Edytowano przez Kobys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj