ahme999

Wydajność: NH1540/ NH133/ Mercator/ Z-056/ E-512

Polecane posty

ahme999    116

Dużo jest poetyckich porównań awaryjności i dostępności do części. Ale jak jest z wydajnością??

 

Piszcie proszę, jakie wydajności osiągacie tymi, i pochodnymi kombajnami w tej klasie. Ułatwi mi to przyszły wybór:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko zależy od plonu ale przy dość dobrym hektar kosi sie przeszło godzine - Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Z własnego doświadczenia wiem że Mercatory i pochodne biją na łeb Bizony. My mamy Senatora, lepiej sobie radzi niż Bizon choćby nawet sąsiada który młóci przez miedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Sąsiad miał merkatora to do mojego bizona nie miał szans nigdy i zawsze się psuł. 30 hektarów nie mógł wykosić.Teraz kupił dominatora 85 to daje rady. 512 też do bizona nie ma szans. Widzę jak sąsiady koszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
Napisano (edytowany)

to ja nie wiem co on za Mercatora kupił... Ja mam Consula 2.4m roboczej i 1ha przy plonie ok. 3t/ha kosze lekko ponad 1h...

Sąsiad miał E512 a teraz ma Claysona M135 i mówi że w życiu by nie wrócił do Fortschritta. Pali dużo mniej a wydajność nie mniejsza

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzę @ahme99 że lenistwo Cie dopada!

Zamiast szukać informacji w tematach odpowiednich co do sugerowanych kombajnów zakładasz temat, który nic nowego nie wnosi

 

Naucz się szukać w zasobach AF

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Merkator miał 3 metry i 4 cylindry 3 tony z ha to w 40-45 minut kosze. Kwestia dobrego ustawienia kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45
Napisano (edytowany)

4 cyl i 3m heder to nic dziwnego że z tyłu zostawał. Nasz ma 6 cyl 105 KM, heder 3,60. Psucie się kombajnu zależy przede wszystkim jak był używany wcześniej, jak dorżnięty to nie ma się co po nim spodziewać bezawaryjności. W mojej okolicy jest kilka zarówno Bizonów, jak i małych Claasów, to raczej Bizony stoją częsciej jak Claasy ;)

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13
Napisano (edytowany)

U mnie Mercatorek 60 z 6cylindrowym silnikiem i hederem 3.6metra w tamtym roku na polu 2hektarowym o szerokości 100metrów wykosił jakieś 4-5ton z hektara pszenicy, a hektar ciął w jakąś godzinę, do tego napiszę że według mnie rezerwy jeszcze są bo ojciec aż tak szybko nie kosi w porównaniu do niektórych.

Skoro jedni piszą że mercatorek do bizona szans nie ma to juz to pisałem kiedyś że zaraz za miedzą zo58 nie miał szans, a powód tylko i wyłącznie taki że strasznie się nim wlekli a w dodatku dużo mniej zboża na przyczepą od bizonka leciało :D

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie odnośnie ciągników new holland, czym się różnia. Modele swb od lwb?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj