Skocz do zawartości
ahme999

Wydajność: NH1540/ NH133/ Mercator/ Z-056/ E-512

Polecane posty

ahme999    115

Dużo jest poetyckich porównań awaryjności i dostępności do części. Ale jak jest z wydajnością??

Piszcie proszę, jakie wydajności osiągacie tymi, i pochodnymi kombajnami w tej klasie. Ułatwi mi to przyszły wybór:)

MarcinNH    42

wszystko zależy od plonu ale przy dość dobrym hektar kosi sie przeszło godzine - Mercator 60

Senator    44

Z własnego doświadczenia wiem że Mercatory i pochodne biją na łeb Bizony. My mamy Senatora, lepiej sobie radzi niż Bizon choćby nawet sąsiada który młóci przez miedzę.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    189

Sąsiad miał merkatora to do mojego bizona nie miał szans nigdy i zawsze się psuł. 30 hektarów nie mógł wykosić.Teraz kupił dominatora 85 to daje rady. 512 też do bizona nie ma szans. Widzę jak sąsiady koszą.

rafal4610    54
Napisano (edytowany)

to ja nie wiem co on za Mercatora kupił... Ja mam Consula 2.4m roboczej i 1ha przy plonie ok. 3t/ha kosze lekko ponad 1h...

Sąsiad miał E512 a teraz ma Claysona M135 i mówi że w życiu by nie wrócił do Fortschritta. Pali dużo mniej a wydajność nie mniejsza

Edytowano przez rafal4610

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzę @ahme99 że lenistwo Cie dopada!

Zamiast szukać informacji w tematach odpowiednich co do sugerowanych kombajnów zakładasz temat, który nic nowego nie wnosi

Naucz się szukać w zasobach AF

tomek73    189

Merkator miał 3 metry i 4 cylindry 3 tony z ha to w 40-45 minut kosze. Kwestia dobrego ustawienia kombajnu.

Senator    44
Napisano (edytowany)

4 cyl i 3m heder to nic dziwnego że z tyłu zostawał. Nasz ma 6 cyl 105 KM, heder 3,60. Psucie się kombajnu zależy przede wszystkim jak był używany wcześniej, jak dorżnięty to nie ma się co po nim spodziewać bezawaryjności. W mojej okolicy jest kilka zarówno Bizonów, jak i małych Claasów, to raczej Bizony stoją częsciej jak Claasy ;)

Edytowano przez Senator

rafalkom555    13
Napisano (edytowany)

U mnie Mercatorek 60 z 6cylindrowym silnikiem i hederem 3.6metra w tamtym roku na polu 2hektarowym o szerokości 100metrów wykosił jakieś 4-5ton z hektara pszenicy, a hektar ciął w jakąś godzinę, do tego napiszę że według mnie rezerwy jeszcze są bo ojciec aż tak szybko nie kosi w porównaniu do niektórych.

Skoro jedni piszą że mercatorek do bizona szans nie ma to juz to pisałem kiedyś że zaraz za miedzą zo58 nie miał szans, a powód tylko i wyłącznie taki że strasznie się nim wlekli a w dodatku dużo mniej zboża na przyczepą od bizonka leciało :D

Edytowano przez rafalkom555

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez sumek666
      Cześć . 
      Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 
      New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 
      Pozdrawiam
      Sumek 
    • Przez flackmistrz
      Witam, szukam opinii o kombajnie Pyra 1600. Jak to wygląda w praktyce i w porównaniu do Grimme?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez Zmotoryzowany
      Witam.
      Jestem tu nowy i zbytnio nie ogarniam jeszcze tego forum więc prosił bym o wyrozumiałość. Mam zamiar jak w temacie zakupić claasa Europę z sieczkarnią i chciałbym zasięgnąć waszych opinii o tym kombajnie, jak się sprawuje czy jest awaryjny jak z częściami i czy dało by się go ustawić do koszenia bobiku oraz rzepaku.