Zaloguj się, aby obserwować  
MrRolnik14

krowy na 5ha

Polecane posty

MrRolnik14    0

Siema mam 5ha łak i zastanawiałem sie z ojcem czy na tych 5ha chdowac krowy mleczne tylko by trzeba było zmoedernizowac i powiekszyc obore upic dojarke i schładzialnik a słome kupic no moze udłao by sie wydzierzawic 2ha od wuja niemyscie sobie ze jestm dzieckiem 10 letnim który pisze ten temat dla zabway który nawet krowy niewidział i bardzo prosze o rade:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

Szczerze na 5 ha to wiesz małe szanse na dużo hodowle bo nawet kukurydzy nie będziesz miał gdzie posiać no i musiasz dużo inwestować na dojarkę i schładzarkę no i pewnie starać się o kwotę ja uważam że ciężko by było max 7 krów i dużo paszy trzeba dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

wiadomo że kokosów to na tym nie zarobisz ;) sporo pieniędzy musisz włorzyć na rozkręcenie tego całego interesu.Na twoim miejscu to najpierw dobrał bym troche więcej ziemi bo jak przyjdzie Ci jeszcze dokupywać paszę,słomę itd. to ciężko będzie wyjść na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

a koledzy ile mozna przy 14 ha hodowac bydla? lak wujek nie ma wiec bedzie musial zasiac wiec ile bedzie musial na laki przeznaczyc i ile qq?

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rendas    11

Koszt utrzymania i kupna dojarki może być za wielki . Łąki zawsze można komuś wydzierżawić albo można jeszcze hodować parę byków i mieć z tego jakiś dochód , ale na to potrzeba czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

a np ja ile krów mlecznych bym dał rade wychować na ok 4.5ha łąk (w tym 1ha dzierżawiony) i ok 4.5ha ornych ja sam zastanawiałem się nad 6-7szt

Edytowano przez konopek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekkkkkk    0

to zależy jakie masz klasę ziemi, ale jakbyś zasiał ze 1,5-2ha QQ i dobrze podsiał łąki to 10 dasz rade, ale jak mówię to zależy od ziemi, ilości opadów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
Siema mam 5ha łak i zastanawiałem sie z ojcem czy na tych 5ha chdowac krowy mleczne ...
ten tego, ja mam w tej chwili też 5 ha łąk na które nie mam pomysłu a bydła już nie ma od wielu lat (tylko łąk przybyło) i zastanawiam się nad paroma cielakami. Trawy nie sprzedam bo ludzie nie pozwozili z pól bel które w zeszłym roku robili (wszystko leży na łąkach). Budynki dwa są po krowach, sruta zbożowa i tak jest, tylko jakoś nie bardzo chce mi się znowu grzebać w bydle (m.in dawki pokarmowe i czasem wizyty weterynarza).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Daj Ty se spokój z jakimis krowami na 5 ha... obora, atesty, dojarka, schładzalnik, maszyny do zbioru, do konserwacji pasz, limit mleczny, chłopie Ty byś tego nie odrobił paroma krowami do końca życia a i tak zapewne po roku było by fiasko... Krowy mleczne to nie takie hop siup, tak to se możesz bydło mięsne hodować albo świnie ale nie krowy mleczne, tyle do tematu, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@MrRolnik14 moje zdanie takie, iż raczej nie opłaca Ci się rozkręcać nastawiając na mleko. @małopolanin64 ma rację, musiałbyś wiele w to zainwestować. Dzisiaj raczej dominuje zasada albo dużo i porządnie albo w ogóle. Przy zapleczu łąkowym trzymanie młodzieży ma większy sens i jest mniej czasochłonne. Mając odpowiednie maszyny możesz śmiało przy nadmiarze bel z sianokiszonki sprzedawać je i mieć dodatkowy zysk ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj