krzysztoff

Konie zimnokrwiste

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Chciałbym na mięso tą klacz. Mam jeszcze wałacha 14 lat po ile mógłby on iść na mięso. Ja jestem ze świętokrzyskiego z okolic Staszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

cos te fotki nie bardzo :blink:

 

A tak przy okazji byłem w srode na targu w starym sączu tak z ciekawości i troche myślałem że rozglądne sie za źrebicą taką 1,5 roku, no i na całym jarmaku 2 konie były :rolleyes: , a bydła to tylko kilka sztuk. Dawniej to na jednym jarmaku było może ze 100 koni a bydła to hoho. Nadeszły ciekawe czasy, bezrobocie 20 %, a pola odłogami stoją, maszyny również tylko rdzewieją albo juz dawno na złom poodwożone, bo po co robic jak można pieniądze brać z urzędów, albo łake sasiad skosi a unia dopłaty da. Zastanawiam sie do czego zaprowadzą nas te rządy darmozjadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_L    0

podrzucam link do bardzo ciekawej dyskusji

http://re-volta.pl/f...ic,65714.0.html

 

fundacja Tara opanowała ostatnio media i przy okazji Targu w Skaryszewie chcą zrobić zadymę, której efektem ma być przekwalifikowanie konia ze zwierzęcia gospodarskiego na zwierzę towarzyszące (z czego ma wyniknąć zakaz uboju)

 

podlinkowana dyskusja dotyczy opinii prawdziwych koniarzy - hodowców, jeźdźców - którzy takie rozwiązanie uważają za bardzo nietrafione

 

jeśli ktoś wybiera się na ten targ - to proszę, poczytajcie, może przyłączcie się do dyskusji

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Widać że dziewczyny z Re-Volty mają pojecie o koniach i o tym co piszą, A co do tych oszołomów z Tary czy jak im tam to szkoda nawet klawiatury żeby pisać co o nich myśle. A co do koni z skaryszewa to jak to u nas mówią w małopolsce ,, konie naprawde bogate" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka    21

re-voltowicze w tym siedzą na co dzień. stąd ta wiedza ;)

miło widzieć, że na AF 'moje' forum się przewija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Obiektywnie oceniająć, fundacje jednak dużo zrobiły by polepszyć los koni rzeźnych. Tylko teraz następuje przegięcie w drugą stronę. A re volta faktycznie bywa czasami obiektywna. Ale to nie to samo forum co voltahorse... ;) To były czasy.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka    21

troche to ot, ale... chyba na chwilę obecną zubożała ilość forów jeździeckich niestety. nad czym sama bardzo ubolewam. ale raczej nie wiele z tym można zrobić.

odnośnie fundacji. zgodzę się, rzeczywiście dużo pomogły. co jest bez dwóch zdań na plus. ale i faktycznie zaczyna się popadanie z jednej skrajności w drugą.

A obiektywnie nigdy nie będzie na forach. zawsze znajdzie się jakiś "konserwatysta", czy to re-volta, czy kiedyś voltahorse, czy pamiętne konie.biz czy inne temu podobne (co się w sumie przenosi i na fora w innych dziedzinach).

jednak jak nie patrzeć zawsze trzeba wszystko brać z małą rezerwą i przymrużeniem oka, to co piszą wszelacy forumowicze (niejednokrotnie niedopilnowane bądź rozpieszczone dzieciaki mające za dużo czasu przy kompie). wszak trzeba korzystać jeszcze z czegoś w co każdego natura wyposażyła -mózg ;)

trochę się nie w temacie rozpisałam, ale cieszę się, że temat zaistniał i że ktoś dostrzega w pozytywnym świetle bliskie mi tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Nic dodać nic ująć.Schodzą na psy jak nić.Jak dziś popatrze ile lat wtedy niektóre osoby miały to się zastanawiam nad nimi poważnie... :D Dodałbym tylko, że może nie jest to ubóstwo ilościowe, a zdecydowanie jakościowe. Choć ja teź miałem na volcie niezłe jzady, ale teź mam bardzo dobre wspomnienia i kontakty z ludźmi do dziś. No tak, ale ja zaczynałem 10 lat temu udzielać się na tym forum ;) Myślenie jest zawsze porządaną cechą :)

 

Wracają cdo tematu. Czy istnieją dziś jeszcze jakieś różnice w typie koni zimnokrwistych. Takie regionalne różnice, jak konie sokólskie czy sztumskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka    21

a z tego co wiem to jak najbardziej jest jeszcze takowy podział na typ sztumski i sokólski. osobiście jednak bardziej siedzę w szlachetniejszych i z takowymi mam więcej doświadczenia (choć obecnie niestety w stanie "spoczynku" utknęłam). także może są na AF jacyś hodowcy któregoś typu i może by się wypowiedzieli..?

mi się nasze pkz kojarzą głównie z Kwidzyniem i St.Gdańskim (chyba w ogóle tamte rejony pomorze, mazury - obecnie dominują w grubaskach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Ciężko powiedzieć. To wyniakło z krycia klaczy szlachetnych cięzkimi ogierami. Kiedyś. Teraz nie wiem jak to funkcjonuje. Ale możliwe, że tak jest. Ja takźe bardziej zorientowany jestem w tych lżejszych rasach. Chętnie poznam opinię fachowców od zimnioków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turtix    0

Witam

Jestem z pomorskiego. Czy ktoś się orientuje gdzie tu najbliżej jest skup koni? Może coś w zachodniopomorskim lub na mazowszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

W Suliszewie koło Drawska Pomorskiego jest gość co bierze wszystko jak chcesz namiary to napisz na PV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

To to lepiej dać w ogłoszenie na gratkę do internetu. Nikt takiego szlachetnego konia nie kupi na mięso, chyba że za marne grosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Witam Mieszkam nie daleko Częstochowy mam do sprzedania klacz zimnokrwista 10 letnia i jej córka . Córka zaźrebiona więc na mieso nie pójdzie. A nad tą starszą właśnie nwm co zrobić. Może ktoś wie gdzie jest jakiś skup i jak płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

Mieszkasz koło Czestochowy i nie wiesz, że jest tam jeden z lepszych kupców w kraju? :D Tylko po starej kobyle to fajerwerków wagowych i cenowych nie ma sie co spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kap5    0
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez kap5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Tak zaprzegałem ją do woza chodziła bez problemu :) Waga hmm myślę że z 800 kg może więcej nie znam się, Mam paszport i wpis do księgi głownej.

 

Jak by ktoś chciał ją kupić w dobrej cenie nie ma problemu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

To olimp72 - podaj imię tej klaczy i jej rodziców i wstaw może jakieś foto. Jakby była źrebna to byłoby można ją sprzedać do dalszej hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Awa 4647 GGd matka: Armatka, Ojciec: Wang. Nie jest zaźrebiona bo jeszcze z nią nie byłem. Ja z chęcią ją sprzedam w sumie tylko dlatego że nie mam na tyle czasu żeby cały czas nią jeździć i się zajmować tak jak powinno. A zdj. jak będę mógł to zrobię niestety teraz nie ma mnie w domu więc nie mam jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj