Skocz do zawartości

Ceny śruty rzepakowej, sojowej, DDGS i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie widzę takiego tematu a ceny mocno ostatnio poleciały. Jakie macie ceny na śrute rzepakową/sojową? co kupujecie może jeszcze z wysoko białkowych dla bydła?? ktoś może wie lub raczej przypuszcza ile potrwają takie ceny? aż chiny skończą kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzepakowa bb 1695 z dostawą, worki 1720, ale mają resztki, także zwieram pośladki i czekam na nowy cennik. Swoją drogą, czy w tej pieprzej ekologicznej Unii nikt nie wymyśli, że trzeba ograniczać ślad węglowy i zamiast ściągać rzepakową z Czech, a ddgs z Węgier, wystarczy nie sprzedawać naszej śruty Niemcom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie skierowanie do mleczarzy. Czym najlepiej zastąpić (w całości lub częściowo) śrutę rzepakową, aktualnie robiąc śrutę dla krów daje 200kg śruty rzepakowej ok. 750kg zbóż i dodatki w postaci premixu, wapna. Patrząc na ceny śruty rzepakowej zaczyna to za drogo wychodzić ostatnio za tone śruty powiedziano mi 2580-2800zł także robi się nie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groch lub bobik, ale trzeba trochę zwiększyć dawkę, bo mają mniej białka niż śruta rzepakowa. O ile to nie pamiętam dokładnie, a nie mam teraz możliwości zajrzenia do norm żywienia, ale coś ok 15% musi być więcej grochu czy bobiku. 

U siebie, co prawda w żywieniu opasów, właśnie grochem (z resztą uprawianym we własnym gospodarstwie) zastąpiłem śrutę rzepakową. 

Edytowane przez sylip
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Nie widzę takiego tematu a chyba może się przydać. Zboża mocno potaniały, kukurydza, rzepak ale jakoś w dodatkach paszowych tego nie widać. W jakich cenach kupujecie teraz śrutę rzepakową i ddgs kukurydziany lub pszenny ?? 

Ceny ddgs i rzepakowej widzę że koło 2000zl/t 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
    • Przez adam1996
      Znalazłem ostatnio ciekawy temat o uprawie soi na kiszonkę między rzędami kukurydzy nie będę robił reklamy nikomu więc sam opisze mniej więcej o co chodzi a mianowicie: soje miałoby się wsiewać między rzędy kukurydzy kiedy ta ma 10cm co spowoduje że soja nie zdąży dojrzeć i łatwiej będzie ją zakisić oraz będzie miała mniej substancji antyżywieniowych. Plusem takiego działania ma być mniejsza ilość chwastów oraz bardziej wartościowa kiszonka. Pytałem w ODR niestety nikt na ten temat nic nie wiem dowiedziałem się tylko że soi nie ekstrudowanej nie powinno się podawać bydłu bo zawiera zbyt wiele tłuszczu który "zalepia powoduje gorsze przyswajanie paszy" ale to jeśli chodzi o soje suchą na temat zielonej nic nie wiedzą.Załatwiłem już darmową próbkę soi i teraz się zastanawiam czy ją siać czy nie. Czy ktoś próbował już takich nowości ? Macie na ten temat jakieś opinie ? 
    • Przez qamil
      Witam.
      Ostatnio naczytałem się w internetach wiele artykułów poświęconym nawożeniu roślin strączkowych. Na  AF  również nie znalazłem  odpowiedzi na to pytanie . W moim przypadku najbardziej interesuje mnie nawożenie bobu.
      Głównym pytaniem jest czy lepszym terminem do wysiewania nawozów fosforowych i potasowych jest jesień( tak jak piszą w tych artykułach )    czy wiosna?    Zamierzam siać  nawozy bezchlorkowe co jak wiadomo,  do tanich nie należą,  a NIKT nie chciałby  puścić z deszczem dużej kasy,  przez jedną niewiadomą.
      W moim przypadku gleby są średnie.   to niby wskazane siać na zimę,  ale jednak nie mam  przekonania.
      Może ktoś juz praktykował taki problem i podzieli się spostrzeżeniami?
      Pozdrawiam
    • Przez Piters182
      Witam. Czy znacie jakiś kupców na soje? Jestem z okolic Lubelskiego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...