Skocz do zawartości

Jaką kupić spawarkę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam.Jaką polecacie spawarkę na potrzeby w gospodarce tzn. coś nadpęknie lub się urwie w jakiejś maszynie to żeby to przyspawać.Najlepiej żeby cena nie przekraczała 800-900zł.Czekam i z góry dziękuje za pomoc.

Opublikowano (edytowane)

Nie, nie chcę migomata ponieważ i tak go nie wykorzystam.Czasami coś pęknie jakiś bolec lub coś innego i trzeba go natychmiast przyspawać i nie ma czasu na szukanie jakiegoś spawacza, także jakaś zwykła by się nadawała jak już wcześniej wspomniałem do 800-900zł.

Edytowane przez Gość
Opublikowano (edytowane)

Nie, nie chcę migomata ponieważ i tak go nie wykorzystam.Czasami coś pęknie jakiś bolec lub coś innego i trzeba go natychmiast przyspawać i nie ma czasu na szukanie jakiegoś spawacza, także jakaś zwykła by się nadawała jak już wcześniej wspomniałem do 800-900zł.

http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-bester-151-mma-tig-dc-120a-i2025069764.html

 

...i nie kupuj chinczyków...

 

Włoski Telwin tez wydaje sie robic solidny sprzet, francuski IMS(slyszalem rozne opienie o serwisie ale ja mam tego inwertorka, spawa duzo w roznych warunkach i juz ze 3lata bez awarii). Kemppi i ESAB nie do zajechania tyle ze sa drozsze.

Edytowane przez sonofwood
Opublikowano

ja na twoim miejscu kupil bym zwykla transformatorowke i najleiej jakas wieksza uzywke samemu mi sie ostatio przepalila i kupilem uzywke za 300zl stara ale spawa jak marzenie:) a inwnter dobry ale duzo wlektroniki u musi byc w suchym mijescu przechowywany i dorga naprawa....

Opublikowano

a ja kupiłem za 320zł na allegro po godzinie zje*ał się wentylator, ale bez tego też spawa już rok tylko robie przerwy tzn nie spawam dłużej jak 5 min, moc ma na moje potrzeby wystarcza

Opublikowano

Po pierwsze trzeba było by określić czy ma być na prąd stały czy na prąd zmienny

kolega Sonofwood w linku polecił inwertor tylko wydaje mi się że ma troszkę za słaby amperaż

Ja mam w domu taką starą spawarke jeszcze z lat 90 i idzie bez problemu tylko strasznie ciężka waży ponad 80 kg kupiłem z 2 lata temu spawarkę firmy BASS o prądzie przemiennym natężenie 300A fajna była ale się wykończyła po tym jak robiłem tura widocznie nie była stwożona do spawania grubych blach upaliły się przewody najpierw plusowy a później masowy więc spawarkę bass odradzam chyba że ogrodzenie pospawać oczywiście twój wybór zależy od ciebie jeżeli nigdy nie spawałeś to kup na prąd stały łatwiej się spawa łuk elektryczny jest stabilny ale żeby też szło grupszymi elektrodami spawać niż 3,25

Opublikowano

Po pierwsze trzeba było by określić czy ma być na prąd stały czy na prąd zmienny

kolega Sonofwood w linku polecił inwertor tylko wydaje mi się że ma troszkę za słaby amperaż

Ja mam w domu taką starą spawarke jeszcze z lat 90 i idzie bez problemu tylko strasznie ciężka waży ponad 80 kg kupiłem z 2 lata temu spawarkę firmy BASS o prądzie przemiennym natężenie 300A fajna była ale się wykończyła po tym jak robiłem tura widocznie nie była stwożona do spawania grubych blach upaliły się przewody najpierw plusowy a później masowy więc spawarkę bass odradzam chyba że ogrodzenie pospawać oczywiście twój wybór zależy od ciebie jeżeli nigdy nie spawałeś to kup na prąd stały łatwiej się spawa łuk elektryczny jest stabilny ale żeby też szło grupszymi elektrodami spawać niż 3,25

Po pierwsze trzeba okreslic co bedzie spawal i jak czesto. Napisal ze od czasu do czasu wiec inwertor wystarczy.

Po drugie pradem zniennym (tzw. AC) spawa sie glownie aluminium (metoda Mig lub Tig)... ;)

Opublikowano

Dokładnie. ja mam inwertora i jeszcze grubsza elektroda jak 3,25 nie spawałem bo nie miałem co. ale jak juz cos grubeszego spawałem to elektrode 3,25 125 A i elegancko szło:)

 

A poza tym jak Mares chce do takis spraw naprawczych, cos na szybko przyspawac to jak najbardziej inwertor, mała lekka, mozna wszedzie zabrac:)

Opublikowano

Ja bym Ci polecił w tej cenie coś używanego. My kupiliśmy z bratem taką jak w linku poniżej używaną, ale prawie jak nówkę w podobnej cenie. Facet kupił ją z 15 lat temu pospawał jakąś kratę na drzwi i stała nieużywana. Spawarka waży ok 150 kg i pojechaliśmy po nią 180 km do Braniewa. Działa bez zastrzeżeń, można nią nawet elektrodą otwory wypalać. Sama miedź w niej warta jest niewiele mniej.

 

http://allegro.pl/spawarka-transformatorowa-tanio-i2006076459.html

 

 

Opublikowano

z tego co mi sasiad mowił to wiecej jak 5 elektrod pod rzad nie wyspawasz transformatorowa bo sie czujnik temperatury włacza i trzeba czekac. wiem bo on ma taka:)

Opublikowano

Dobra by była spawarka na prąd stały starego typu tylko duże zapotrzebowanie w energię spawałem kiedyś taką u znajomego, laga położona idealnie dobrą stroną jest to że możesz spawać elektrodami kwasowymi i zasadowymi

Opublikowano

witam moim zdaniem spawarka powinna mieć prąd spawania chociaż te 250 A bo raz wypadnie coś większego pospawać to jakąś zabawką tego nie zrobisz wystarczy transformatorowa a że ciężka to po to są kółka i długie przewody

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KamilMacheta
      Witam nie wiem czy to odpowiedni dział dla tego tematu ale chciałbym sie zapytać czy ktoś z was miał styczność już z taką lub podobną siekiera rozłupującą http://allegro.pl/siekiera-rozlupywania-wlokno-szklane-2000g-860mm-i5311717051.html Wiem że to nie będzie to samo co fiskars ale jest mi potrzebna w miarę dobra bo taty siekiera choć zrobiona z klina to głowica jest pod zbyt małym katem jest za długa i sie klinuje w klocku to tego była spawana u góry i z pewnością ma większe opory niż ta na allegro.Jak na ta cenę to bym ją kupił ale nie jestem pewny co to trzonka  i łatwości rozłupywania ostatnio byłem w lesie z tata w samo południe z racji tego że mieszkam  w małopolsce to wyciagniete bale rabałem na łące i myślałem że szlak mnie trafi bo po paru minutach rabania takim shitem nie miałem już dość.Widziałem nawet film z podobna siekierą i widze ze idzie facetowi jak by masło rąbał

       
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, pragnę poruszyć dosyć ciekawy temat, rozmawiałem z paroma osobami i mają coś w ten deseń zastosowane, W beczce lub zbiorniku 1000l mają wodę  bo paliwa nie można😉 i zastosowane mają tzw pompki 12, zatapialne, jedna osoba dopasowała nawet pistolet do węża i bezpośrednio ciągnie do zbiornika. interesuje mnie czy dało by radę zrobić coś w tym stylu tylko z pompką niezatapialną, tak by ciągła przez wąż bezpośrednio, wiem że można kupić gotowca za 500-700. ale że nie lubię iść na skróty to myślę że i do 250 by poszło coś złożyć. ma ktoś coś podobnego? jak to się sprawdza? można podsyłać do dyskusji bo pomysł dość ciekawy, szczególnie jak ktoś przywozi duże ilości w beczkach lub baniakach, oczywiście wody bo do paliwa trzeba mieć specjalne pojemniki 😉 😉
    • Przez Młody1997
      Poszukuję szlifierki kątowej, która wytrzyma dłuższy czas. Przewodową, najlepiej z wolnym rozruchem, z trzema opcjami mocowania uchwytu. Ogólnie używam rzadko, ale praktycznie do wszystkiego: cięcia rur, prętów, śrub, betonu, cegieł, bloków itp. Możecie coś polecić tak ze średniej półki cenowej?
    • Przez ARTI2019
      Witam, czy mał ktoś większą styczność z łuparkami do drewna? szukam czegoś konkretnego, łatwe w transporcie i dobra siła może być 20 ton
    • Przez LukaszPokrz
      Prośba o Waszą opinie.
      Szukam dobrej mocnej wkrętarki - tylko marki MAKITA https://domitech.pl/wiertarko-wkretarka-makita.
      Typowo do przy gospodarskich prac w warsztacie. Co wybrać - możecie polecić jakieś konkretne modele? 
      Budżet 2000 - 2500. Jaka seria będzie dobra, by przy dość regularnych pracach przetrwała długi czas. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v