ppawlo26

AGROPLUS 315- BRAK MOCY

Polecane posty

ppawlo26    0

Do "Agrotron155" z tego co napisałeś wnioskuję, że twój Agroplus 315 nie ma problemów z mocą. Napisz mi czy od początku był żwawy, czy też jechał pusto z wysiłkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tu już nikt nic mądrzejszego nie wymyśli. Silnik 70kM w połączeniu z bardzo szybką skrzynię tak będzie jechał. Po dotarciu będzie ciut lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Poczytaj jeszcze raz uwaznie wypowiedź agrotrona to może się dowiesz. Cudów się nie spodziewaj wkońcu to tylko 70 km trochę dziwne, że taką skrzynie tam włożyli. Chyba tylko do jazdy pustym po płaskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

porpaw sobie ograniczniki, mój tez miał słaby skręt a teraz jest skrętniejszy od zetora 5211 a co do mocy to jej przybędzie mój już c-360 sie nie da na rozpęzie tak jak na początku;p poza tym 40 km/h na ostatnim półbiegu jest osiągalne dla mnie i jest apetyt na więcej tylko ten kaganiec:P skzrzynia 45/45

@kris19911 ten ciągnik osiąga 48 km/h przy obrotach 2200/min więc jeszcze kilka obrotów i da rade:) nawet w katalogu tak jest napisane i serwisanta sie pytałem i osiąga to:)

 

Może i można poprawić ograniczniki ale nie wiem jak długo wytrzyma ten przodek i w dodatku przy ładowaczu, mechanik mi mówił że nie warto się bawić bo nie wyjdę na tym najlepiej. Choć każdy ma swoje zdanie nie wydaje mi się żeby źle ustawili ograniczniki bo każdy tak ma ciągnik z tej seri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zabawa z ogranicznikami skończy się rozwaleniem krzyżaków i tyle. Zwłaszcza gdy przy skręcie na maksa będziemy wykonywać ciężkie prace z włączonym przednim napędem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawlo26    0

Ja mam pytanie czy wasze Agroplusy 315 GS reagują na pedał gazu na luzie agresywnie czy jak u mnie z opuźnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Mam R2.76, 4 gary i wolnossący. Dla mnie jest to czołg, najbardziej odpowiada mu praca na niskich obrotach, wtedy jest super ekonomiczny i cichutko w kabinie. U mnie tak samo jak u ciebie nie reaguje zbyt żwawo na gaz, ale dla mnie to nie wada, przecież to nie bolid na tor. Zastanawia mnie tylko twoje rozpaczanie i zdziwienie nad tym, że mały 70 konny ciągnik przy zredukowanych obrotach ma ciężko pod górkę, przecież to oczywiste że tak musi być, w ciągnikach powyżej 100km jadących na pusto mogłoby to dziwić, ale nie przy małym 3-cylindrowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Do "Agrotron155" z tego co napisałeś wnioskuję, że twój Agroplus 315 nie ma problemów z mocą. Napisz mi czy od początku był żwawy, czy też jechał pusto z wysiłkiem?

miał opory i szybko sie nagrzewał po prostu był docierany:)

 

Zabawa z ogranicznikami skończy się rozwaleniem krzyżaków i tyle. Zwłaszcza gdy przy skręcie na maksa będziemy wykonywać ciężkie prace z włączonym przednim napędem

 

on ma podwójny krzyżak a nie pojedyńczy tak jak w case jx czy większych ciągnikach dlatego jest tak skrętny a serwisanci przestawili go po to żeby na wąskim rozstawie maski nie poobcierać u kolegi kiedyś w case patrzyłem to ograniczniki przestawiliśmy i ciągnik aż drżał ale miał tylko pojedyńczy krzyżak a przy takim kaćie skrętu wymagane są dwa tak jak w agroplusie jest żeby to zaobaczyć wystarzczy skręcić kołami i wtedy widać te przeguby:)

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawlo26    0

Już rozwiązałem problem z mocą, wystarczyła mała regulacja przez serwis i teraz już jedzie aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

mój agroplus 87 przy 1800obr/min jeździ 40km/h więc jak się blokadę zdejmuje to lekko 56km/h powinien lecieć 2300obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

pawlo cieszymy się że Twój ciągnik jedzie aż miło.

Ale szkoda że nie pomyślałeś o tym żeby napisać coś więcej o tym jak to rozwiązano.

Forum jest czymś takim co ma służyć wszystkim nie tylko Tobie, kiedy zadawałeś pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawlo26    0

No fakt nie rozpisałem się, więc tereaz opiszę. Początkowo jak przyjechał serwis zmienili mi oprogramowanie silnika, wgrali jakąś nakładkę na to istniejące, później zwiększyli mi moc na 82 KM poprzez zmianę ustawień w centralce sterującej silnikiem. Niestety to od razu nie pomogło, nie widziałem żadnej różnicy, więc zwiększyli mi jeszcze dawkę paliwa i efekt był od razu widoczny. Po tych zmianach oprócz tego, że ciągnik już się nie dusił to i od tamtej pory mniej spala paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek159    0

Jestem posiadaczem agroplus 315 ecoline i mogę stwierdzić tyle ze traktor ma jeden plus ( zwrotność ) . To cięższej pracy ( agregat 2.5m ,Pług 3+1 średni ma ciężko  . Ogolnie traktor jest słaby w 3 cylindrach .  Do jazdy to już porażka . Bardzo podskakuje i nie jest stabilny .  Nie polecam tego modelu . A spalanie pali jak 4 cylindrowy a jechać nie ma czym . Trzeba tylko szukać biegów czy i górka z przyczepa czy orka w polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj