Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zimny90    1

U mnie wschody były bardzo dobre tylko teraz by sie deszcz przydał bo jest susza jak byk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie właśnie kuku miała bardzo słaby start bo było za zimno a teraz sie już ładnie wyrównała i mknie juz do góry. Choć gdy by było cieplej w nocy no to było lux bo u nas troche napadało wiec wilgoć jest odpowiednia ale co zrobic .... natura :lol:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
no ja siałem podzikach na polu 2 ha dosiałem 15 kg także mi nic nie mówcie o tych s********* bo juz słow mi brakuje @ pioter a jakie sa objawy tej mszycy i czy widac ja na lisciach kuku ?

Z tego co ja wiem to widać ją na listkach ale od spodu i chyba liście sie zwijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

U nas słabiutka bo sucho, ale chwast oczywiście rośnie(jeszcze). Przydało by sie żeby popadało bo inaczej to nie będzie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tragicznie, wręcz. Od prawie miesiąca nie było deszczy i sucho jest, że nie może kuku rosnąc. Ostatni deszcz pojawił się jakieś 2 tygodnie temu, ale tyle popadało, że na drugi dzień znowu sucho było. Oprócz kuku nie chce też rosną trawa i jeśli nie spadnie deszc to będzie lipa. Niby coś zapowiadają w następnym tygodniu, ale już zapowiadali dawno i nawet kropli nie spadło :) :)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Kuku się jeszcze jakoś trzyma. Ale długo bez deszczy już nie wytrzyma. U nas ostatnio pokropiło koło 15 maja(niewiele). A wcześniej padało 20 kwietnia. Ze zbóż jarych to może tonę z ha namłócę jak tak dalej pójdzie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Się cieszyłem że kuku odbiła

 

A tu mszyca się teraz zadomowiła :)

 

Na większości pól jest jej stosunkowo mało

 

Ale na jednym kawałku 3ha było więcej chawastu, i jak majster zaczął działać to wszystko z sąsiednich pól zleciało się na zżółkniete chwasty i przy okazji na kuku

 

Ten kawałek już poleciałem Karate, zobaczę jak się sytuacja rozwinie środka kupiłem na całą moją plantację 16ha

 

Jak myślicie pryskać wszystkie pola czy czekać na rozwój sytuacji??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A ja dziś siałem drugi raz bo za pierwszym nie zeszła bo ją zalało i zaklepało ... A u nas nie jest sucho dziś zabieraliśmy siano to na łące z prasą grzązłem a na nie które pola jeszcze nie wjedzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kuku jeszcze rosnie ale dwa trzy dni zaczna liscie sie zwijac ma wysokosc 20 cm jakies i nei wiem co to bedzie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Umie taka susza że kukurydza ledwo od ziemi odrasta, :) szkoda gadać :).


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

U mnie kukurydza ma ok. 20 cm, siana byla 23 kwietnia tylko deszczu by trzeba na mus. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie padało podobnie jak u @kat od 20 kwietnia praktycznie nic, ale kuku jakoś się trzyma...od mszycy zwijały się liście, dość mocno ją zahamowało i jest strasznie teraz nie równa :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

u nas to piachy więc jest sucho ale sialiśmy dosyć wcześnie od 22 kwietnia, no jak na tą sucha pore to kukurydza nie jest zła dobrze że nie słuchałem ojca i głęboko wsiałem kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka    0

Witam ,mam takie pytanie: Chcę sprzedać 2 ha kukurydzy prosto z pola z przeznaczeniem na kiszonkę ,jest kilku rolników zainteresowanych, bo z powodu suszy brakuje pasz.Jaką cenę mogę im zaproponować? Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)


Kolce mają Róże. Nikt nie chce róż dla kolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

kupuje ale nie co roku ale w tym kupie bo mało zasiałem bo straszne dziki u nas są, troche też sam zasiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was doświadczenie w stosowaniu preparatu Schaumasil w celu konserwacji mokrego ziarna? Byłem ostatnio na spotkaniu z przedstawicielem Schaumana i zachwalał(a jakże inaczej) ten preparat. Jest to mieszanina kwasów, którą się dodaje do ziarna kuku i podobno w ten sposób można je przechowywać bez suszenia. Nie chodzi mi tu o kiszenie ziarna. Chciałbym w ten sposób przechować około 20 t ziarna.

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Odświeżam trochę temat.

 

Miał ktoś nasiona z hodowli MOMONT la force fertile?

Dokładnie chodzi mi o odmianę MOGADOR. Bo myślę w tym roku dwie odmiany zasiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

my w tym roku siejemy MUCHO z syngenty ma 270 FAO kosztuje 323 zł brutto 80 tys. nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

a ja bede szukaół i pstaram sie psiać "MON 810" co wy na to? wiecie coś o niej? a może wiecie coś o odmianach kturych nasion dziki mniej lubią bo umnie to prawdziwa plaga sie zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

mam takie pytanie czy opłaca mi się posiać kuku na ziarno na ok 3ha ziemia to IV-V czasami nawet VI :-( klasa ?? jaki średni zarobek tak ok można by wyciągnąć w moim przypadku z ha ? a jeżeli nie kuku to co innego polecacie żeby wyjść na plusie :-) bo jak narazie rosło tam żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj