Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Borubar    1

Sussan ciekawa odmiana powie tylko mi ktoś jak rozumieć fao 260-280 trochę duża rozrzutność ? u mnie w okolicy to 260 to już maks.Ten Sudrix jednak trochę lepiej wychodzi z koncentracją i zawartością skrobi od subito, szukam jakieś odmiany u której jest podwyższona tolerancja na okresowe niedobory wody. 

Edytowano przez Borubar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

ja mialem na 3 i 4 klasie 3253duo czyli to samo co 3252.to powiem ze lepsza niz almansa i nimba,pomimo ze bardzo suchy rok to najlepiej sobie poradzila.kolba srednia choc nimba i almansa mialy jeszcze mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego na temat ambrosini nie pomoge bo nigdy nie siałem nawet nie widziałem jak rośnie natomiast danubio jest fajną odmiana miałem na 4 kl ziemi i miała 3,5 m wysokości i jak później kosiliśmy na ziarno dała 12 t ziarna cena nasion ponad 400 zł 80 tys ziaren masz opinie uzytkownika tej odmiany teraz szukaj kogoś kto siał ambrosini 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem w zeszłym roku Danubio na lepszej działce i wyrosło ładne, wysokie i z duża kolbą, ale porównywalna z Blaskiem. Znajomy siał Ambrosini i nie widziałem,żeby się jakoś wybiła. Była porównywalna z Prosną, którą również siał. Kukurydza była wręcz słabsza od mojej mimo, że stać go bardziej na odpowiednie nawożenie. Ziemie ma nieco lepsze i miejscami z gliną a u mnie piach. Ambrosini kiepsko poradziła sobie w zeszłym suchym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego kiedyś siałem blask ale okazało sie porażka ani kolby ani rośliny i odpuściłem sobie tą odmiana ale chyba to zalezy od warunków klimatycznych np u mnie w tym roku nie było takiej suszy jak na północy polski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

wybrałem kilka odmian kukurydzy i teraz moje pytanie jaka posiac na 4 klasie miejscami 5 jest a brzegiem pola 3 znajdzie sie tez.Ph 5 przeplon zyto pozniej obornik 30t/ha

Odmiany jakie mam na oku to pioneer p8488,a98,dynamitte i subito.Która z odmian w jakich warunkach mieliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Panowie jakie FAO nalezaloby dobrać dla kukurydzy po Życie na kiszonkę? Środkowa polska. Ziemia 4-5 klasa, ale dająca stosunkowo dobre plony. 

 

Co sądzicie o odmianie Dumka? (HR Smolice) FAO 230? 

Edytowano przez ursus914

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Jak po życie to chyba max 230 FAO, ja bym się pokusił nawet na jakieś 190 FAO np. Wilga ma 180

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Tylko ze mam taki problem, ze u mnie nie ma wgl zadnej sieczkarni w okolicy,prawie nikt nie sieje, i jak to mi zacznie podsychać to szlak ja trafi bo nie mam jak zebrac, musze patrzeć na znajomych z dalszych rejonów do których jaką sieczkarnie 60-70 km i po drodze w którąś stronę mi mogą skosić. A tak to będzie trochę łatwiej..

To może zejść do 210?

Edit: Na stronie HR Smolice wpadł mi w oko Wiarus. Czy ktoś miał z tą odmianą do czynienia? FAO 220, skatalogowana jako wczesna.  

Edytowano przez ursus914

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Osobiście nie miałem ale kolega prawie po sąsiedzku miał i była ok, woziłem u niego to i kolba była ładna. Nawożenie średnie było pod nią.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glejt i buran dobrze sobie radza na slabszych glebach. z pioneera przedstawiciel polecal na 4, 5 klasę gleby 8745. Z lg odmiana 30.260. Mniej wiecej porownywalne odmiany na slabsze gleby i chwilowe niedobory wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Po życie siałem zawsze glejta i ładnie sie sprawdzał, nawet go polecają do późnych siewów. IV i V klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Jaka odmiane kukurydzy polecacie z polskich na IV klase zeby była wysoka i kiszonka dobrej jakości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

Czy odmiana Vicky ( Top Farms ) nadaję się na kiszonkę ?? 4 i 5 klasa ziemi :P

Jaką inną odmiane polecicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj jest odpowiedni temat ale spytam.Zamierzam zasiać w tym roku qq-rydze na kiszonke tylko nie wiem w jaki sposób robić pryzmę ,mam wylany beton dość duży i czy na taki beton trzeba jeszcze kłaść jakąś folie?aby qq-rydza nie zgniła od wilgoci? :huh:

P.S.Pierwszy raz zamierzam zrobić kiszonke prosze o wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borubar    1

Nie wiem jak robią inni, ja robią od wielu lat prosto na ziemie i nigdy się nic nie psuło od dołu, podstawa to dobrze ubić. Oczywiście jak masz posadzkę to jeszcze lepiej bo na pewno twardo będzie przy wybieraniu, moim zdaniem nic nie musisz kłaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Podstawa to dobrze ubić, dobrze przykryć, starannie wybierać i nie dać nikomu/niczemu przedziurawić folii. Ja też na ziemi robię pryzmy, są co prawda straty, ale wuj ma na betonie i też musi odrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Pierwszy rok trzeba kupić ale potem już mam na spód tę z góry z zeszłego roku, moim zdaniem nie ma to jak folia na spodzie, zero strat i dobrze wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak na betonie położe folię to będzie się gorzej wybierać np. turem a jakbym bezpośrednio na betonie zrobił kiszonke to tego problemu by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj