Zaloguj się, aby obserwować  
bizon58v2

gospodarstwo

Polecane posty

bizon58v2    0

witam mamy 5 hektarów ziemi i obore nowa z 2004 roku na swinie ale teraz nie mamy produkcji zwierzęcej a po za tym to

mtz 82 do remontu

chcemy kupic ursusa c 360

brony pług 4 cyklop czeszki

przyczepy autosan 4.5 t x2

glebobyzarka

bizona zo 56

poznaniak 3 m

opryszkiwacz 400 l

rosiewacz lej

przycepke 3 t

beczke 3tys l

brony 3 leki

brony 3 cięzke

wał

a ja chciałbym pójsc do technikum rolniczego i gdy je skończe przejąc gosp po tacie i je powiększyć

chciałbym przerobic stajnie na stajnie dla krów mięsnych powiększyc areał pól do 40 ha i kupic maszyny a i te maszyny chciałbym kupić za kasę z młodego rolnika i ile trzeba miec ha do młodego rolnika i czy to jest dobry pomysł na gospodarstwo

Edytowano przez bizon58v2

na 6 ha mtz 82 a gdy przejme gospodarstwo chce je powiększyć do 40-50 ha i kupić ursusa 914i c360 3p oraz bizona zo 56 lub bs z110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

10,66 ha musisz mieć na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Sorry ale plan do niczego niestety :(

 

po 1

gdy skonczysz technikum UE moze juz nie być

 

po 2

za mały areał na to aby je powiekszyc tym bardziej iz dzierżaw z ANR nie dostaniesz ze wzgledu na to iż grunty agencja wysprzedaje

 

po 3

"nowa obora" jest to plus ale ciekawe jakie wymiary bo chyba z 5ha nie stawialiście nie wiadomo jakiego duzego budynku.

no i niestety takze potrzebujesz sporo kaski na zakup inwentarzu :(

A trzeba przyznać iz park maszynowy jest w stanie bez zadnych problemow obrobić mysle tak z 25ha

 

po 4

expose premiera nie wróży nic dobrego dla POLSKIEGO ROLNICTWA

 

po 5

chłop zawsze dostanie po d*pie !!

 

Sorry ze mieszam polityke w tej kwestii ale i ona ma wpływ na teraźniejszość i przyszłość która nie wróży nic dobrego

 

REALIA SĄ NIEUBŁAGANE I WSZYSTKO SPROWADZA SIE DO GOTÓWKI !!

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No nie głupi pomysł weżmiesz troche ziemi i bedziesz sobie chodował a mtz-ta bedziesz mial do transportu 60 jako ciągnik pomocniczy i koniec żartów ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skąd weźmiesz pół miliona zł na zakup ziemi? Do końca życia nie wyjdziesz z długów, chyba, że nagle ziemia potanieje a ceny bydła mięsnego wzrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon58v2    0

stajnia na 70 sztuk swiń a pola do młodego rolnika wydierzawie te 5 ha


na 6 ha mtz 82 a gdy przejme gospodarstwo chce je powiększyć do 40-50 ha i kupić ursusa 914i c360 3p oraz bizona zo 56 lub bs z110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka    0

Hej, czemu się uparłeś na uprawę roślin? Znacznie łatwiej dla prostego czlowieka,amatora jest wyjść z produkcją zwierzęcą. Pola nie musisz tyle mieć i tego technikum skończonego. Za to będziesz musiał przedstawić zaświadczenie,że kilka lat pracowałeś w rolnictwie. Naprawdę, żeby rozpoczynać "zabawę w roślinki" od zera i z tego wyżyć trzeba mieć sporo odwagi i jeszcze więcej gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Zgadzam się w 100% w wypowiedzą kolegi @janczar810

Zanim skończysz technikum to UE może jeszcze 5 razy upaść i jeszcze to expose premiera wykończy te wszystkie najmniejsze gospodarstwa... ;[:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

na początek to skończ ta szkołę rolnicza a później zobaczysz wszystko się może diametralnie zmienić zanim skończysz szkołe


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to temat trochę bez sensu, jak lubisz to, to działaj, dla chcącego nic trudnego. ale nie wiem, czy nie za wcześnie na takie plany, jesteś jeszcze bardzo młody, zanim dojdziesz do "władzy" wszystko może się diametralnie zmienić...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a w ogóle to temat trochę bez sensu, jak lubisz to, to działaj, dla chcącego nic trudnego. ale nie wiem, czy nie za wcześnie na takie plany, jesteś jeszcze bardzo młody, zanim dojdziesz do "władzy" wszystko może się diametralnie zmienić...

Gdyby to była prawda, świat byłby zbyt piękny. Są pewne problemy, których nie da się przeskoczyć, chociaż bardzo się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

a ziemi musisz mieć sowjej chyba 10.66 ha a nie dzierzawy tak to każdy by brał 12 ha dzierżawy i 70tys dopłat a poźniej by to rzucił tak lekko to nie ma ;) w tych czasach wydaje mi sie że nie dasz sobie rady ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

stajnia na 70 sztuk swiń a pola do młodego rolnika wydierzawie te 5 ha

 

 

do MR trzeba mieć więcej ha bo im więcej tym lepiej na 11ha czy 12 ciężko dostać premie zależy jaka województwo jest rozwinięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

czyli reasumując ten "nowy" budynek tak to mozna nazwać nie jest za duzy a na pewno nie wyzyjesz z bydlaków bo tak na moje oko wejdzie w tym budynku z 10-14szt. wiec rewelacji nie ma jak bys myslał o miesnych.

Zdecydowanie inaczej sytuacja wygladała by gdybyś miał rozsądnej ilości kwotę mleczną :) he ale za ten czas co masz zamiar gospodarzyc kwoty mleczne mają byc zniesione i chyba juz nie bedzie tak dobrze tzn. krowiarzą

A więc kolego nastaw sie na te swoje 5ha hobbystycznie i dbaj o to co masz i jakąś dobrą robote odbebnisz 8h w pracy i spokoj a z pewnoscia dałbys rady obrobic i nie te 5ha a nawet wiecej :D

 

Powiem Wam tak szczerze naprawde bardzo bym takze chcial zostac na gospodarce ale niestety Polski rolnik nie jest doceniony a do tego gadka miastowych ahhh az mnie trzesie.Ale zobaczymy w tym roku koncze studia obrona,mam nadzieje na wiosne :) moze jakaś dobra robotka i mozna żyć

 

A jeszcze do tego co czytam artykuły dotyczące expose Donaldka i komentarze miastowych ktorzy sie cieszą iz rolnik dostanie po dupsku oj czekajcie jak to oni pisali "o i bardzo dobrze ze Premier donald tusk wział sie za tych nie robów rolników górników ksiezy" hmm no nie wiem czy to był żart ale cos mi do śmiechu niestety nie jest a pośmiać bym sie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

jak by ktoś się przejmował gadaniem Tuskuśia to nikt by nie gospodarzył mi też rodzice wciskali że gospodarka jest be ale wiedzcie to że jesteście panem swojego losu jak się postaracie to można godnie życ a do pracy jak jest możliwośc owszem trzeba iśc bo kasa jest co miesiąca a z pola inwestycje

a jak młody ma oborę to powoli wstawiac tam opasy bo tylko tak można pogodzic pracę i hodowlę

Ciężka praca i chęci uczynią cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj