Polecane posty

balcerek1    92

Ja za swoją zwykłą dałem 4 lata temu 4000 a na elektromagnes kosztowała 1600 zł .Przerobiłem tylko zapinanie sieczkarni ze śrub na zaczepy od burt od przyczep i zapięcie sieczkarni zajmuję 2 minuty beż niczyjej pomocy i wysiłku a klucza 19 używam tylko do podpory sieczkarni jak jest opuszczona żeby nie latała i też przerobiona na szybki wskok.Jak nie używam sieczkarni to zdejmuję też pasek z odrzutnika.Z resztą ile teraz używa się sieczkarni ale kombajn jest uniwersalny sieczka to sieczka słoma to słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Silnik pracuję normalne widać delikatnie mocniejszy dymek z komina idzie ale 13 litów na godzinę nie przekracza..Trój pas wytrzymuje bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Witam .

Ja handluje rozdrabniaczami słomy wszystkimi typami .

I moge stwierdzić jedno że napedy z odrzutnika to przeżytek.

Najwięcej sprzedaje sie sieczkarni (rozdrabniaczy) montowanych na stałe ze sprzegłem kłowym bądz elektromagnesem.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą .

Tel. 695 735 429 lub morolma@wp.pl , www.morolma.otomoto.pl

Pozdrawiam Morkowski

 

Po co podaje pan adres e-mail jak w odpowiedzi na e-mail można dostać numer telefonu?

 

"Wszelkie informacje udzielam pod numerem telefonu 695 735 429."


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja mam wągrowiecką standardową z napędem z odrzutnika.Też się wahałem którą wybrać ale wybrałem tą wersję jest tańsza i swoją robotę też robi.Zapinanie i odpinanie to 5 minut,chociaż ja akurat teraz wszystko tnę wiec mi to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam koledzy mam taki problem z koszeniem rzepaku zabija mnie sieczkarnię upuściłem noże w sieczkarni te stałe tak ze ruchome łapią końcówkami i dalej zabija podtrzajałem jak inni mają jeden miał docigniete trocha klepisko i zwiększone obroty młocarni i kosił cały czas a ja bez przerwy stawałem zrobiłem tak samo i nic nie pomogło myślałem żeby wydłużyć tył kombajna będzie może więcej miejsca i wtedy pójdzie nie mam sił do tej sieczkarni w zbożu się kosi i nie zwraca się na sieczkarnie uwagi a w rzepaku trza sie na wyciągać tej słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a masz ta blache dokrecona do tylu co wydluza wlot do sieczkarni?albo masz za duzo tych grzebieni na wytrzasaczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

noze mam wszystkie nowe blacha też jest przykręcona z tyłu jest to sieczkarnia kielecka a grzebieni na wytrząsaczach są orginalnie w kombajnie ani niedodawałem ani nie ujmowałem wyczytałem na agro forum zeby dodac własnie jeszcze grzebienie na koncach wytrząsaczach zeby lepiej popychały tą słome i moze by płynnie szło i nie zabijało a wam niezabija nigdy słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Mam to samo z rzepakiem. Dałem sobie już spokój z siekaniem słomy rzepaku. Koszę na pokosy i potem jadę orkanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorgt    0

Ja mam problem z Wągrowiecką sieczkarnią z 2004 roku w bizonie Z056. Mianowicie "rzuca" mi d*pą na boki. Sąsiad tez ma z Wągrowca, też w w Z056, tyle że 2 lata starszą i co ciekawe jest o wiele solidniejsza, rama jest grubsza, na dwa paski. Ja mam 2 lata młodszą na jeden pas, ale jest wyraźnie lichsza od tej u sąsiada. Dodatkowo cała rama u mnie popękała, spawana jest w wielu miejscach, wzmacniana, ale d*pką i tak rzuca. Kombajn mam dopiero 2 lata i nie wiem co poprzednik zrobił, że ta sieczkarnia jest tak zmasakrowana. Czy to możliwe, że od zużycia sieczkarnia tak popękała? Miałem zamiar kupić nowe noże oraz wyważyć wał, bo podejrzewam jakieś bicie, ale skoro mam całą spękaną ramę sieczkarni, to chyba lepiej będzie kupić nową... Czy jest ktoś, kto ma podobny problem? Jakieś sugestie jak to naprawić, poprawić? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Czy sieczkarnia w Bizonie rekordzie jest taka sama jak w Z056? Różni się czymś czy jest taka sama? Mam w kupnie sieczkarnie od rekorda, a nie wiem czy będzie pasować do Z056.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sieczkarnia będzie ta sama tylko rama i przystawka napędowa jest inna.A jaka cena tej sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

mógłby ktoś wrzucić zdjęcia bizona z zamontowaną sieczkarnią z Wągrowca. Kupilismy nowy typ z napędem od silnika przystawki. Załączana wajchą, bez konieczności zrzucania paska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Możecie podać rozmiary pasków napędowych sieczkarni napędzanej z odrzutnika w Bizonie Z056?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Założyłem nowe łożyska na oś w sieczkarni i problem polega na tym, że po krótkiej pracy ośka po prawej stronie jest gorąca. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Tak, nasmarowałem porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

może za bardzo jest dokręcona obudowa łożyska i jest tarcie nie ma miejsca aby łożysko pracowało w obudowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

nic to nie dało po chwili wałek robi się gorocy z prawej strony z lewej wszystko jest ok chyba że łożysko się dopasuje nie wiem sam juz pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Stuknij w obydwie szale jakąś rurką. Może się nie ułożyły dobrze.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

dobijałem ale nic to nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj