Polecane posty

mati00733    25

Witam!

No i stało sie.padła mi pompa wtryskowa.Ciagnik z 88 roku,pompa stoi pionowo.Była juz regenerwoana,wiec teraz czas kupic inna-nowa?używana?

Ktos ma jakies pomysły może?jak znaleść pompe;/ przewertowałem google,i coś cieżko...używki 1500pln.....ciekawe ile nowa.

Jak ktos ma namiary na czesci,bede wdzieczny:)

Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Ja w Woźnikach płaciłem za regenerację pompy i ustawienie wtrysków (w pompie nowa głowiczka) ok 1800zł. Co do używanych pomp to mocno uważaj bo było maaasa różnych modeli - niby Lucas CAV i wyglądał tak samo ale inny symbol. Znajomy robił taka samą regeneracje przy swoim 3080 ja mu mówię, ze to kosztuje 1800 u niego okazało się ze 1200 był inny symbol pompy. Moja chodzi już 3-ci rok i na razie bez zarzutu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Ja bym na Twoim miejscu regenerował w dobrym zakładzie. Kupisz używana i może się okazać, że wymaga naprawy. Wydasz kasę dwa razy niepotrzebnie ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W swoim kombajnie mam taki sam silnik i było podejrzenie awarii pompy wtryskowej. Wyszło że zaworek nie utrzymywał ciśnienia, a za głowiczkę w komplecie z mikropompką chcieli 900zł plus wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

umnie poprostu ledwo leje.nie ma kompletnie cisnienia,ale tez na walku ktory jest od spodu jest luz...i cos stuka...wiec...juz sam nie wiem co robic.

 

stukala na zapalonym silniku ,juz po regeneracji

Edytowano przez mati00733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Regeneracja to albo samo uszczelnienie i czyszczenie pompy, albo kompleksówka z wymianą pomporozdzielacza. Po takiej wymianie masz praktycznie pompę jak nową pod względem sekcji wysokiego ciśnienia. Jeżeli w zakładzie powiedzą Ci że jest całkowicie do wyrzucenia to nie ma wyjścia trzeba szukać drugiej. A jeżeli nawet trzeba wymienić pomporozdzielacz to w swojej i nie robić kosztów dodatkowych szukając szrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

dokaldnie nie wiem co bylo w poprzedniej.oddalem do regenracji,zrobili sekcje oraz wymienili obudowe glowna.ale facet odrazu zaznaczyl,ze rpzy nastepnej naprawie odrazu trzeba zamowic nowa,oryginalna obudowe.Przed godzina dzwoniłem o uzywke-2tys z gwarancja rozruchowa......wiec nieciekawie,bo nikt nie da gwarancji,czy to bedzie chodzilo rok czy dzien...

dziekuje ze nakreslacie mi sprawe........wertuje internet by choc dla porownania,znalesc cene nowej pompy.....ale jak narazie,sklaniam sie ku regeneracji starej....jeszcze nie wiem...pompiarz raczej powinien obadac co i jak trzeba wymienic...a napewno nie chodzi tylko o uszczelnienie,poniewaz na dolnym wałku,z ktorego idzie napęd,jest luz...i to dość spory....jakby łożyska sie posypały.

w sumie,uwazam,ze co dac za uzywke 2tys,to moze w tej kwocie by sie zmiescila cena regeneracji.....a moze nie.....sam nie wiem...ale zrobic to tak zeby to chodzilo.I tak szczescie w nieszczesciu ze po zniwach walnela..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Oddaj pompe do dobrego zakladu, rozbiora, sprawdza i powiedza ile bedzie kosztowac naprawa-wtedy zastanowisz sie czy lepiej kupic nowa czy zregenerowac stara i miec pewnosc ze bedzie chodzic. Kupujac pompe uzywana nikt nie da Ci gwarancji, bo moze chodzic 10 lat a moze i tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Dokładnie zrób tak jak napisał @rafal88 . Zmień zakład naprawczy i zobaczysz co oni Ci powiedzą ,wtedy będziesz się zastanawiał czy nowa czy regeneracja ,Używki nie kupuj chyba ze na części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Witam.

Ciągniczek już chodzi.Została zakupiona używka 1,200 pln.Ciągnik zupełnie inaczej pracuje-równiej i ciszej.Starą rozebralismy.W srodku brakowało 2 części ,,odśrodka,,....wiec,widocznie taka była regeneracja...

 

Dzieki za udział w temacie.

 

Do moderatora:myslę że temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj