Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

rozrzut w cenach soi jest ogromny u mnie jedni też wołają ok 1900 

mnie premiks kosztuje 68.50zł na tone +7zł fosforan+ok3zł kreda i ok 2 zł sól =ok80,5zł na tonę paszy 

 

Czy tak karmione sprzedajesz poubojowo,mnie kosztuje premix na tonę 150zl +125 kg śruty sojowej.Cena śruty sojowej z Cargila 1600 zl workowana

 

Opublikowano

premiks-tucznik finiszer 1% specjal maślan producent dsm 

substancja polepszająca strawność-6-fitazaEC3.1.3.26(4a6) 150.000.00FYT/kg------wl_master o to pytałeś?

do tej pory sprzedaje na żywą pośrednikowi kupującemu po okolicy na starcie dostaje zawsze 50 gr więcej niż na skupie ostatni rzut był u mnie 4 miesiące i trzy tygodnie 137kg średnio. warchlak polski od rolnika 10kilometrów ode mnie

który oddział cargila 

 


premiks-tucznik finiszer 1% specjal maślan producent dsm 

substancja polepszająca strawność-6-fitazaEC3.1.3.26(4a6) 150.000.00FYT/kg------wl_master o to pytałeś?

do tej pory sprzedaje na żywą pośrednikowi kupującemu po okolicy na starcie dostaje zawsze 50 gr więcej niż na skupie ostatni rzut był u mnie 4 miesiące i trzy tygodnie 137kg średnio. warchlak polski od rolnika 10kilometrów ode mnie

który oddział cargila 

ten premiks stosuje od 50kg wcześniej jest starter 1% też z dsm 238zł 25kg 

Opublikowano

DSM nie sprzedaje premiksów ani dodatków, lecz jako jeden z lepszych o ile nie najlepszy producent witamin czy enzymów często dostaje od dużych firm zlecenia zrobienia konkretnego produktu, tak jak w powyższym przypadku.

 

Opublikowano

Ile kosztuje ten premiks i w jakiej cenie wychodzi u ciebie wyprodukowanie tony paszy przy użyciu łubinu/soi

 

Ceny w naszych okolicach:

qq kiszona 500 zł/t

pszenica 650 zł/t

mieszanka zbożowa jęczmienia i owsa 400 zł/t

soja 1750 zł/t

rzepak 1100 zł/t

olej 3,4 zł/litr

łubin 900 zł/t

premiks 5,2 zł/kg

Pasza grower koszt: 910 zł/t tu jest soja i rzepak

finisher: 655 zł/t tu jest soja, łubin, rzepak

Opublikowano

przyrosty są różne wszystko zależy jakie mam zboże(ostatnio daję tylko mieszankę jęczmień z owsem i owsikiem :) )

po żniwach tylko na swoim zbożu partia 150 sztuk pierwsze 60 sprzedałem po 3 miesiącach i 9 dniach 118 kg średnio, resztę 4 miesiące 3 dni średnio 128 kg nie są to jakieś oszałamiające wyniki ale jestem w tym biznesie od niedawna i dopiero się uczę

czegoś brakuje w tym premiksie zauważyłem że świnki żują gnój a ja nie mam pojęcia co by tam dołożyć 

Opublikowano

no w jednoprocentowym napewno nie ma wapnia, sodu, magnez też może byc troche niższy bo technologicznie nie da sie tego wcisnąć. jak lecisz na mieszance to napewno włókno masz na optymalnym poziomie:) na takich zbożach można by było enzymy dołożyć jeszcze jakąc ksylanaze i glukanaze to by troche poprawiło trawienie owsa i wyciągneło wiecej białka z niego

Opublikowano

kredę i fosforan paszowy dodaję 

może by troszkę dorzucić węglanu sodu?

magnezu ma 0,22%

następną partie o ile taka w ogóle będzie puszcze tylko na starterze może będzie lepiej 

 

Opublikowano

Ceny w naszych okolicach:

qq kiszona 500 zł/t

pszenica 650 zł/t

mieszanka zbożowa jęczmienia i owsa 400 zł/t

soja 1750 zł/t

rzepak 1100 zł/t

olej 3,4 zł/litr

łubin 900 zł/t

premiks 5,2 zł/kg

Pasza grower koszt: 910 zł/t tu jest soja i rzepak

finisher: 655 zł/t tu jest soja, łubin, rzepak

 

te pasze gotowe to z jakiej firmy? Finiszer dosyć tani

Opublikowano

ceny nie są nikomu obce to kwestia dealera ile zedrze z Ciebie za worek no i kwestia ilości ile za ile wiadomo ze worek na palecie jest tańszy niż 1 worek raz na miesiąc. MPU 2,5% 4,4zł/kg

Opublikowano

nawet powinniśmy się wymieniać cenami, zwłaszcza przy tych samych produktach będzie jak na talerzu widać to o czym wspomina master powyżej,

niektórzy sprzedawcy się chwalą że mają małe narzuty, ale cz to prawda wyjdzie w takim porównaniu, choćby w promieniu 15-20 km.

Opublikowano

te pasze gotowe to z jakiej firmy? Finiszer dosyć tani

 

chodziło mi o to że używam takich komponentów jak wymieniłem i obok nich ceny, a koszt wytworzenia z tych komponentów paszy grower w moim wykonaniu to 910 zł a finisher 655zł

Opublikowano

premiks vipromix z serii platinum 3/ 2,5 % warchlak tucznik płace 128 za 25kg.,

warchlak 4% 129 zl 20kg.

zakwaszacz 25kg 212zl.

locha prośna 2,5 % 96zl 25kg.

locha karmiśca 4%86zl 20kg.

soje kupuje 1760 za tone.

zastanawiam się nad tym żeby zasiać ze dwa ha łubinu żeby zmniejszyć koszt białka,bo przy tych cenach to nie da się dobrze funkcjonować :rolleyes:

Opublikowano (edytowane)

no ja po kilku latach testów nad różnymi strączkowymi zostaje przy bobiku chociaz ograniczam zasiewy bo kupuje ćwiartkę grochową z kaszarni w takich pieniądzach że nie bardzo opłaca sie siać coś na swoich polach

 

zakwaszacz 200 za 25 kg

soja 1700

Edytowane przez wl_master
Opublikowano

jakiej firmy firmy stosujecie zakwaszacze 

ja odkupuje od producenta pasz luzem do wody ale troszkę żre rury i się zastanawiam nad dodawaniem do paszy 

Opublikowano

@szczypka może dawaj go mniej? Nie wiem, czy powinien żreć rury. Ja używam Selko PH i jestem zadowolony, niby jeszcze trawienie poprawia ale to nie wiem, nie miałem z tym problemów. No i mają jeszcze spoko program lojalnościowy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v