kwiatek

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Tak obsługuje same i lamborghini.

Pokaż mi tego 6cylindrowego zetora w sprzedaży bo jak na razie to o Maxterze to tylko legendy się pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Z silnikiem takim jak u mnie lamborghini były sprzedawane to ja wiem, tylko nie wiem czemu zaprzestali. Znam egzemplarz co jako główny na 200ha pracuje +mućki.

no silnik jest, a za ile lat opracują resztę? Postęp w rolnictwie idzie bardzo szybko i małe ciągniki około 100km z czasem będą tracić rynek gdyż nowoczesne maszyny do wydajności potrzebują mocy niestety.

Jeśli zetor nie będzie dużo tańszy od konkurencji zachodniej , lub tez nie będzie trzymać trendów wyposażenia które dyktują najwięksi gracze , to niestety może podzielić los ursusa.

Moim zdaniem szans na zdobycie rynku ciągników o mocy 160-200 nie ma zadnych, w przedziale 130-160km to musi się bardzo postarać z ceną, zktóra to nawet teraz nie robi szału jesli chodzi o konkurencyjność.

Mam w okolicy fabrykę Pronaru, widzę jak od 1990r się rozwijaja. Jakby Zetor choć w połowie szedł tak do przodu miałby 3krotnie większy udział w rynku niż ma teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tyle, że pronar robi praktycznie wszystko, przyczepy, rozrzutniki, sprzęt zielonkarski, sprzęt komunalny a ciągniki to tylko jedna z części ich produkcji więc nie ma co porównywać pronaru do zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@arek ale pewnie nie wiesz, ze pronar zaczął budowac ciągniki w 1992 czy 1993r i jakoś udało mu sie dojść do dużo większych traktorów niż te 100km i w między czasie rozpocząć produkcje kilkudziesięciu innych maszyn. Zetor od dawien dawna produkuje ciągniki, miał gotowe fabryki, ale do przodu nie poszedł wcale tracąc w ten sposób znaczny rynek. Myślę , że użytkownicy dużych starych zetorów na początku lat 2000 jakby mieli dostęp do nowych mocnych zetorów to by nie przesiadali się na zachodnie maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Technologia dużych starych Zetorów powędrowała kiedyś na Słowację niestety a oni sami niepodołali.. Po upadku komuny w Czechach Zetora spotkało to samo co Ursusa tyle że Czesi byli mniej nastawieni na rozkradanie. Dopiero w 2002 przejęło ich HTC i zaczęli wychodzić na prosto.

Co do tego że stoją w miejscu też się nie zgodzę ponieważ ostatnio to nawet co roku wprowadzają mniejsze lub większe nowinki techniczne właśnie wstrzeliwując się w swój największy rynek zbytu czyli około 100 km. Dostrzegli nawet ten trend o którym mówisz więc teraz modernizują Forterrę, potem mają wprowadzić do niej ten silnik 6C i w ostatnim etapie Maxterrę. Jak mówiłem metodą małych kroczków.

Co do Pronara to budować a montować to jest zasadnicza różnica. :P To mi się akurat podoba w Zetorze że nie korzystają z gotowych rozwiązań tylko próbują sami do czegoś dojść.

Jesteś z okolic Narwi? Ciekawi mnie ile wynosi roczna sprzedaż poszczególnych typów ciągników marki Pronar, bo patrząc na pobliskiego dilera to króluje wschodnia albo też dalekowschodnia myśl techniczna z nalepką Pronar, Belarus tudzież Zefir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie wiem jak jest ze sprzedażą poszczególnych maszyn, ale przy montażu maszyn i produkcji pracuje ponad 1000 osób dziennie i budowane sa kolejne zakłady na kilkaset miejsc pracy. Więc trochę się tam sprzedaje. :D Dodam tylko, że felgi robią do wielu zachodnich marek min. potinger , niby tez do fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Taki cytat przytoczę dla tych co myślą , że pronar to Belarus.

 

"Właściciel Pronaru Narew podkreśla, że produkowane przez niego ciągniki już dawno nie są białoruskie. Dwustu inżynierów pracuje nad tym, aby nie ustępowały zachodniej konkurencji. Głośniki, klimatyzacja, wygodny fotel w tym momencie są już praktycznie standardem. Z fabryki PRONAR pochodzi co trzeci sprzedawany w Polsce traktor, trzy na cztery przyczepy i 80 proc. felg wykorzystywanych w polskim rolnictwie i maszynach komunalnych: koparkach, pługach, zamiatarkach i odśnieżarkach. Traktory Pronaru jeżdżą po wielu zagranicznych polach. m.in. Szwecji, Niemiec i Grecji. Dzięki niskim cenom są także bardzo popularne w kraju. Niektórzy szacują, że co trzeci ciągnik wyprodukowany w Polsce pochodzi z Narwi. Firma ta zdecydowanie wygrywa na rynku, gdyż jako jedyny ma tak kompleksową ofertę,,

Gdzie tu zetorowi sie równać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

No akurat w sprzedaży ciągników to Zetor ostatnio był na 2 miejscu pomiędzy NH i JD.

Taki cytat to jakbym czytał przemówienie działacza PZPR. Co do ciągników, to przecież dystrybuują białoruskie Belarusy, montują na białoruskich podzespołach serię I i II, chińskiego Zefira no i trochę na zachodnich podzespołach P5, P6, P7, P9 i P10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Dobra montuje na zachodnich podzespołach, ale nie stoi na 100km tylko uderza w większe gospodarstwa z ofertą mocnych ciągników. Pronar bardzo duzo wywozi na zachód.

Mniejsza z tym,mnie zetor nie interesuje bo ma ciągniki za małej mocy, Pronar również nie, bo użytkując zachodnie marki nie ma chęci przesiadania się na wyrób Polski, czy Czeski. To tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do Maxterry to cały czas trwają testy widać że chcą wprowadzić coś sprawdzonego żeby było pewne, a nie tak jak z powerem o którym było tyle szumu że rewers szarpie, teraz już nie szarpie ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Maxterry póki co nie wprowadzaja na rynek bo boją się że nie bedzię sie sprzedawać dostatecznie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Znaczy się z tego co tam napisali to zrobili tym ciągnikiem 770 Mth i byli ogólnie zadowoleni, a 30 listopada powrócił do VUTR Brno (taki ośrodek badawczo-rozwojowy Zetora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

farmermf

Co ty profesie zmieniłeś ,jesteś naganiaczem w Pronarze? :o

Mam ciągnik tam z twoich okolic i od 20 września jak pękła obudowa sprzęgła to do dzisiaj części nie ma ,o wykfalifikowanej kadrze nie wspomne ,od razu obarczyli nas winą że niby pług 4 skibowy nie obracany jest za duży do tego ciągnika :blink: ,niby teraz sądzą się z makaroniarzami tak mówił prezes i dla tego tyle to trwa :) Co do Zetora to bardzo się mylisz mam Proxime 85 ,ponad 1000mtg już ma od marca 2010 i jestem zadowolony awarie jakie wystąpiły to pęknięty chlapacz i teraz mam świece żarową do wymiany <_< o tamtym dużo by pisać :(

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kamil, ja wyznaję taką zasadę, mtzta kupuje się raz w zyciu. Ja juz miałem , więc mam to już za sobą. Nie interesuje mnie już ni zetor ni pronar bo w tą półkę ciągników na pewno nie uderzę. Chodziło mi o pokazanie jak rozwija się pronar, a jak stoi w miejscu zetor.

Skoro proxa taka dobra to czemu kupiłeś pronara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Trafna uwaga .Zetora kupiliśmy później jak Farmera. ;) Teraz jak będe coś kupytał to 140km minimum ale najpierw musze sprzedać Farmera i czekać na rozdanie kart Uni :D .Nie mówię że Zetor jest jakiś najjjjj bo wiem że to jest jedna z najnizszych półek cenowych i nie mam z nim narazie problemów (oby tak pozostało) spełnia jak narazie swoje obowiązki :) zanim Farmer dobił 1000mtg to już był rozpoławiany a ile było pierdół szkoda czasu na pisanie.Co do Pronara to zgodzę się z tobą że jest to jedna z prężnych firm ale i tak większość produkcji trafia na wschód ;)

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

Dlaczego piszecie o Pronarach, Maxterrach i wiele innych, piszcie mi konkrety na temat NH T5040 i Zetor Proxima Power 90 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

Witam jakie jest spalanie NH T 5040 w ciezkiej orce?.Piszecie ze one mało palą,umnie cos wyszło duzo,moze i niewłasciwie jezdzilem ..mam od miesiaca go i oralem pługiem 3 skibowym 35 cm.jednego korpusu,bylo ciezko bo bardzo sucho.zalalem pod korek (127) i zrobilem tylko 10 mth--jezdzilem na max 2500 obr.zakres 2 ,bieg 2 ..na drugi dzien zatankowalem do pełna i jezdzilem juz na 2000 obr. i zrobilem 7 mth i pokazuje mi wskaznik pól zbiornika...napiszcie jak u was wygłąda spalanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Powiem Ci jedno kolego jesli bedzies jezdzil na max obrotach to spali kosmiczne ilosci paliwa, radze zejsc do jakis 1700-1800 obrotow na minute i spalanie powinno spasc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A do tak małego pługa to wyższy bieg i 1400-1500obr jak warunki na to pozwolą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Witam jakie jest spalanie NH T 5040 w ciezkiej orce?.Piszecie ze one mało palą,umnie cos wyszło duzo,moze i niewłasciwie jezdzilem ..mam od miesiaca go i oralem pługiem 3 skibowym 35 cm.jednego korpusu,bylo ciezko bo bardzo sucho.zalalem pod korek (127) i zrobilem tylko 10 mth--jezdzilem na max 2500 obr.zakres 2 ,bieg 2 ..na drugi dzien zatankowalem do pełna i jezdzilem juz na 2000 obr. i zrobilem 7 mth i pokazuje mi wskaznik pól zbiornika...napiszcie jak u was wygłąda spalanie..

Po pierwsze, nie włazi tam 127l, jak rezerwa się zapali to 83litry wchodzi.Ile tankowałem to więcej jak 92l nigdy nie wlałem, to myslę że max zbiornik to 110l ma.

Po drugie godziny a nie mtg.

Po trzecie 7 godzin orałeś i pół zbiornika to czyli od 55l-do 60 spaliłeś więc wychodzi około 8-9l na godzinę. Dużo? Kup jd to wtedy pogadamy. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Guzik prawda-u mnie nie spali więcej-zresztą farmerze zapraszam do mnie-raptem 140 km po co się przekrzykiwać ?Pisz na PW przyjedź na wiosnę-coś tam obalimy :D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@jaro z tym jd to taki żart by pobudzić dyskusję. :D A obalić możemy coś pod warunkiem , że nie będziemy dyskutować o ciągnikach. :D

Ogólnie to jak chłopak dobrze policzył to sam jestem zaskoczony, że tak mało spalił. Mi w opryskiwaczy 5.3 na godz, to myślałem że w orce ze 12 choć. :o Wychodzi że trzeba orać na 80km a nie na 180. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj