Polecane posty

marcin80wlkp    38

Witam.Mam taki oto problem przy 3080.Zaczepiłem pług4 skibowy obrotowy i nie chciał go podnieść.Dwa dni wczesniej orałem i nie było żadnego problemu z podniesieniem.Podnosi do pewnego momentu i dalej nie chce.Bez żadnej maszyny ramiona ida do góry do końca.Bez problemu podnosi też do góry 14 tonową przyczepę.Co mogło się stać?Czekam na wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

EHR zapewne ma... czyli czujnik wysokości ramion, lub potencjometr wysokości podnoszenia na panelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Zgadza się, ale niezależnie od ustawienia EHR powinien podnosić do końca na przyciskach zamontowanych na błotnikach, a tego nie robi.A może się mylę i nie powinien, jesli EHR jest źle ustawiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przyciski na błotnikach podnoszą niezależnie, tak jak piszesz... a jak jest na pusto bez obciążenia? A może banalny niski poziom oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Podniósł by 14 tonową przyczepę z wielkim tłokiem, a nie podniósłby pługa?Na pusto podnosi do końca, pisałem już o tym na początku

Edytowano przez marcin80wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to może czujniki siły uciągu :) Konkretnych odpowiedzi oczekuj od @rafik256 lub @mariusz(ZDUN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Czy jeśli czujnik siły uciągu będzie uszkodzony to podnośnik może nie działać poprawnie, nawet sterując guzikami na błotnikach?Bo byc może przy jednym z czujników jest urwany kabel.Pytanie czy te przyciski na błotnikach mają coś wspólnego z tymi czujnikami czy one nie są w ogóle zależne od EHR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

czujniki siły uciągu przy błędnym odczycie mogą podawać zbyt duże obciążenie do modułu EHR i podnośnik nie będzie podnosił na pełną wysokość (tak mówił mi serwisant), ale czy to odnosi się do Twojego przypadku, to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

To co mówi ten serwisant akurat w tym modelu nie ma nic wspólnego z prawdą. Czujniki siły ciągu można spokojnie odłączyć na kostkach pod kabiną. Ich wskazania są ważne dla EHR tylko wtedy gdy ustawisz pracę siłową a gdy nie ma sygnału z czujników EHR i tak będzie pracował tak jak na pozycyjnej. Po użyciu przycisków z błotników cały EHR musisz i tak uruchomić jeszcze raz, tak jak zaraz po odpaleniu maszyny czyli rozłączana jest automatyczna kontrola położenia ramion i zadanych na potencjometrach wysokości podnoszenia i poziomu opuszczania. Cewki elektrozaworów sterowane są prądem a nie napięciem tak więc raczej wina nie leży po stronie EHR. Ja raczej stawiam na jeden z zaworów być może ten od opuszczania przycina się i pozostaje trochę otwarty. Spróbuj posterować nimi ręcznie tymi przyciskami na szczycie cewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Mam problem gdy podnoszę np. ciężki agregat, podnosi dobrze tylko nie do końca krótko przed końcem zatrzymuje się podnośnik a kontrolka od podnoszenia świeci i słychać pompę że podnosi, gdy pokrętło od wysokości podnoszenia ustawie w niższej pozycji to tak samo podniesie do wybranej pozycji a kontrolka nie gaśnie, przyciskami na błotnikach podnosi do konca bez problemu, podłączyłem miernik pod kostkę elektrozaworu od podnoszenia to pokazuje w czasie podnoszenia ok 6v a pod koniec 2v i w tym momęcie tak jak by nie miał siły dalej podnieść a brakuje może 1cm, z małym obciążeniem podnosi do końca i kontrolka gaśnie, gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj