Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ekozar    7

koledzy jakie ceny w waszej okolicy na nawozy ? Coś staniało ? bo u mnie pszenica¬¬

Pytam o łódzkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid9336    1
Napisano (edytowany)

U mnie w okolicy Mocznik 1300 BB , Saletra 1120, Saletrzak 930, Kizeryt 1220, Korn Kali 1150, Saletrosan 1030 z tego co pytałem o posypowe a RSM 32% po 900.

O NPK nie pytałem bo już kupiłem w listopadzie.

Edytowano przez dawid9336
brak ceny korn kali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
49 minut temu, ekozar napisał:

Jaka macie cenę na Polcalc ?

W BB oczywiście 

430 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68
Ja biorę polcalc drugiej generacji po 230zl, tylko że trzeba Piastem siać. Ale spróbuję w tym roku rozsiewaczem, na maksa otworzę go to może będzie szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68
Jak masz nie daleko do Lubień Kujawski to mogę Ci dać namiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
1 godzinę temu, dawid9336 napisał:

U mnie w okolicy Mocznik 1300 BB , Saletra 1120, Saletrzak 930, Kizeryt 1220, Korn Kali 1150, Saletrosan 1030 z tego co pytałem o posypowe a RSM 32% po 900.

O NPK nie pytałem bo już kupiłem w listopadzie.

Drogo rsm, przy jakiej ilości to? loco gospodatsrwo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid9336    1
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

Drogo rsm, przy jakiej ilości to? loco gospodatsrwo? 

Cena za tonę 900 brutto z dostawą w paletopojemniku

Przed chwilą, dawid9336 napisał:

Cena za tonę 900 brutto z dostawą w paletopojemniku

a U Ciebie kolego jaka cena na RSM 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611
1 godzinę temu, rob334 napisał:

Ja biorę polcalc drugiej generacji po 230zl, tylko że trzeba Piastem siać. Ale spróbuję w tym roku rozsiewaczem, na maksa otworzę go to może będzie szło

A czym się różni ten II od III generacji? Dlaczego Piastem rozsiew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

co to za sól? wszystkie ceny w miare ok nawet bardzo ale na soli to cie nieźle obuli ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid9336    1
3 godziny temu, AgroRolnik17081993 napisał:

Co do Orcal miałem kiedyś okazję przetestować , szału nie ma , niby dziki miały nie wchodzić a szły jak w sosnę.

Najlepiej zastosować zamiast tego jakąś kredę typu Polcalc bądź Wapniak Jurajski i cenowo ile lepiej wychodzi.

Widzę że kolega ma podobną opinie 

18 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Saletrzak 900

Saletra 1100 

Poli 6 1500

Polidap 1840 

Sól Potasowa 1510

Wczoraj przywiezione 

U Nas sól od dłuższego czasu nie przekracza 1350 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Wiem że sól droższa, ale przy całym kilkunasto tonowym zamówieniu odżałowałem 300 zł na tą sól bo brałem jej tylko 2 tony. A biorę od tego sprzedawcy zawsze, czasem w środku sezonu na łąki. W innych punktach sól mieli taniej, ale za to droższe inne, bądź nie było w bb, albo za transport kazali sobie dopłacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

ale 2 stówki na tonie to dużo, jedne dał ci taniej po to żeby obalić cie na soli, suma wyszła nie taniej jak w innych punktach lub nawet drożej, ciekawe czy jakiś termin dobry dorzucił za takiego wała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

300 zł na zamówieniu na ponad 20 tys to nie jest dużo. I chyba ja lepiej wiem ile mnie całe zamówienie kosztowało u sprzedawcy a, b lub c. ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Damian można wiedzieć skąd brane nawozy?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

W Białej (koło Pajęczna) u Szataniaka. Dla tradycji byłem jak zwykle w Konopnicy porównać ale saletrzaku w bb nie mają, polidapu brak, a pozostałe droższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj