Polecane posty

ciastek12    44

Tak wracając do tematu jaka jest cena tej potafoski i jaki jest udział poszczególnych składników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

udział składników sprawdź u wujka google, a cenę jaką ja płaciłem to 1080 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Ja również stosuję potafoskę lub unifoskę. W tym sezonie jest potafoska (250-300kg/ha) kupiona po 1060zl. Te mi odpowiadają ze względu na zawartość wapnia i magnezu bo pola niestety nie wapnowane już jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u nas jest gosciu ktory nawóz na caly rok kupuje w czerwcu , bierze około 60 ton takze sporo zaoszczedza. w jego przypadku jest to mozliwe poniewaz jego dochody nie pochodza tylko z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

u mnie Saletra 1450zł aktualnie brak.Mocznika też brak,Siarczan Amonu 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Tam jest opisane aby wzrost cen jaki odnotowano czy to w europie czy ameryce, nic nie pisze że jeszcze drożej ma być B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiejsze zakupy: saletra 1440, mocznik 1770, polifoska 3 1440, polifoska 4 1780, polifoska 6 2060, sól potasowa 1920, polidap 2380zł ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sieje pszenżyto, jęczmień jary, owies z peluchą na kiszonkę, kukurydzę na kiszonkę i trawę z koniczyna i dlatego tyle różnych nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

Myśle, że SILVA ma rację... ewentualne obniżki mogą mieć miejsce dopiero po zasiewach - maj, czerwiec... Sam sprzedaję nawozy w powiecie Sochaczew i z moich obserwacji wnioskuje, że fabryki podniosą jeszcze ceny, ale nieznacznie... Największym problemem jest wysoki kurs euro i to że fabryki wolą eksportować nawóz na zachód bo zarobią więcej... W kraju zostaje mało towaru i dlatego cena rośnie... zwykłe prawo podaży i popytu... Jako rolnik gdybym miał do wyboru sprzedać ziemniaki na zachód po 10zł za worek, a nie po 3zł jak jest teraz u nas to też bym tak zrobił - jak każdy z nas. A mam jeszcze jakieś 200ton kartofla....

 

Nie wiem czy admin nie będzie przeciwny, ale dla orientacji podam ceny nawozów ze składu u mnie - nie jako reklamę, a po prostu dla orientacji:

 

500 - WAPNIAK KOSZELOWSKI/KORNICKI - KREDA GRANULOWANA

1150 - POLIFOSKA 21N 4Mg 35S

1330 - SALETRZAK KĘDZIERZYN 27N

1360 - SALETRZAK Z BOREM 27N+B

1390 - YARA CAN SALETRA WAPNIOWO AMONOWA

1450 - SALETRA AMONOWA PUŁAWY

1730 - MOCZNIK

1450 - LUBOFOS POD ZIEMNIAK - 3,5-7-25 +Mg+S+Ca

1350 - AMOFOSKA CORN -4-10-22-Zn,Mg,S,Ca+mikro

1890 - POLIFOSKA 5-15-30 +MgS

2080 - POLIFOSKA 6-20-30 +S

2060 - YARA MILA COMPLEX 8-15-30 +Zn+S

2000 - YARA VIKING 14-14-21

1750 - SUPERFOSFAT WZBOGACONY

2500 - POLIDAP - FOSFORAN AMONY NP 18-46

1550 - SÓL POTASOWA KORN KALI 40%K, 6%Mg, 3%Na, 4%S

1990 - SÓL POTASOWA 60%

1400 - SIARCZAN MAGNEZU

 

Wszystkie ceny z VATem oczywiście... Od tego udzielam rabatów od 10 do 40zł na tonie (zależnie od ilości i tego który nawóz)


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Lukard, jak masz mozliwość eksportu pyrów po 10zł/15kg, daj znać! :D do tych Twoich 200 dorzucę Ci jeszcze tyle samo od siebie :lol:

----

saletrzak 1280

saletra 1420

Poli 6 2080

mocznik 1780


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ja pamietam ze ktos tu w lipcu badz sierpniu napisał ze nawozow azotowych w kraju bedzie brakowac na wiosne bo bedzie wszystko eksportowanei kupilismy saletre 7t po 1200zl i mocznik 3,75t po 1400 i yare mila 8-15-30 2t po 1750zł i jak sie okazało ten ktos miał racje bo nierzadko na składach jest brak saletry miałbyc jeszcze fosforan amonu kupiony a teraz to juz ceny kosmiczne na niego :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Saletrzak 1260zł/tona

saletra 1400zł/tona

mocznik 1620zł/tona

polifoska8 2060zł/tona

Zapłacone dziś, cenę dostaliśmy jakiś tydzień temu i do dziś się nie zmieniła B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

rafalkom555-z jakiej miejscowości podałeś te ceny ?.

 

Słyszałem że korzystne ceny są w Batorzu -masz może do nich tel.?, jeśli masz tel. to kopsnij numer na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Te ceny są ze Zdziłowic(może wiesz o kogo chodzi, mieszka w Otroczu a ma sklep w Zdziłowicach), a o Batorzu nawet nie wiedziałem że sprzedają tam nawozy, może nie Batorzu a Błażku? A ceny przy ilości 6,5tony do tego w poprzednim roku sporo kasy zostawiło się tam za materiały budowlane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj