Skocz do zawartości

Andrzejns

Members
 • Zawartość

  91
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O Andrzejns

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Pszenica Ozima i jara

  Witam,w pszenicy ozimej w fazie liścia podflagowego wyskoczyła miotła,próbował ktoś z was może pryskać apyrosem bo mi został czy tylko puma i axial wchodzi w grę?
 2. Dopłaty 2011-2013

  Decyzja z 27 listopada, pieniądze wpłyneły wczoraj.
 3. Pszenica Ozima i jara

  Krzewienie nie kończy się jesienia. Pszenica na wiosne też się krzewi ale krócej(dłuższy dzień i wyższe temperatury powodują że po krótkim okresie krzewienia pszenica wybija do góry. Wiosną zastosuj 0.7 l. ccc na słabo rozkrzewioną pszenicę i zobaczysz różnicę.
 4. Cena rzepaku

  Województwo Pomorskie, skup ruszył wczoraj,wczoraj 1420 netto, dziś 1370 netto, masakra .
 5. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Chodziło mi o dursban 480 ec
 6. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Witam, z tego co czytałem dużo osób robi mieszanine dursbanu z perytroidami na chowacza czyli na przykład z decisem śmiało można mieszać dursban?
 7. Pszenica Ozima i jara

  Na etykiecie Foxtrota odpowiednika pumy wyczytałem ze po dodaniu 1 l. adiuwanta atpolan można obniżyc dawkę środka z 1 litra do 0,5, jeżeli nie ma to wpływy na skuteczność środka to daje to sporą oszczędność. Bez adiuwanta koszt zabiegu przy minimalnej dawce to około 130 zł. Z adiuwantem wychodzi około 80 zł (1 l. atpolanu kosztuje maksymalnie 15 zł.) Może ktoś stosował takie połączenie?
 8. Dopłaty 2011-2013

  Dzisiaj w końcu wpłyneła dopłata na konto (pomorskie).
 9. Jaka odmiana ziemniaka

  Miałem tajfuna 2 lata, dobra odmiana, bardzo plenna,bardzo duże bulwy, dosyć dobrze się przechowuję, jedynym powodem dla którego go nie sadzę jest to że się trochę rozgotowuję i nie którzy klijenci narzekali.
 10. Jaka odmiana ziemniaka

  Ok,dzieki, w mojej okolicy nie ma denara,lord jest , plusem lorda jest niższa wrażliwość na metrybuzynę niż u denara, dla mnie to ważne bo co roku walcze z komosą a najważniejszą dla mnie cechą jest smak.
 11. Jaka odmiana ziemniaka

  Nie radziłbym kroić, duże ryzyko parcha i innych chorób, sam kroiłem w zeszłym roku denara i miał parcha, może tajfun jest odporniejszy ale wątpie, centrale często sprzedają bardzo duże sadzeniaki bo im się to opłaca, szczególnie przy odmianach z tendencją do dużych bulw bo musisz ich więcej kupić, mam pytanie o odmianę lord, czytając opis odmiany wydaję się że to samo co denar jeśli chodzi o wczesność, plon i kolor miąższu a jak smak, jak wygląda po ugotowaniu?
 12. Ja (pomorskie) sprzedaję z domu po 10 zł za 15 kg, większe ilości do sklepów po 8,50 zł za 15 kg i myślę że to dobra cena, według mnie najważniejsza jest stabilność cen o którą w ostatnich latach ciężko.
 13. Przechowanie ziemniaków

  Chciałem ocieplić od środka bo mniejszy metraż, od zewnątrz będe musiał lecieć pod dach czyli dodadkowe 2 metry wysokości a to już spory wydatek. Cała obora bez przyległego garażu( którego nie będe ocieplał ) ma wymiary 10 na 8 także troche styropianu pójdzie, chociaż jak będe chciał trochę zaoszczędzić a poźniej mi mróz wejdzie i pare ton pójdzie na gnój to i tak strata.
 14. Przechowanie ziemniaków

  Witam,czym docieplić ściany i ewentualnie sufit obory ceglanej, otynkowanej tylko od środka tak aby można w niej przechować ziemniaki. Obora jest niska bo ma 2.20 cm, myślałem żeby ją ocieplić tylko od środka styropianem 20 albo jakąś płytą tylko czy to starczy?. Do tej pory przechowywałem ziemniaki w piwnicy. Dodam że obora jest nie używana od 10 lat i chciałbym ją wykorzystać, wentylacja jest w postaci komina, w razie potrzeby by sie jescze coś dorobiło,nad nią jest magazyn ze zbożem, może ktoś przerabiał podobne pomieszczenie na magazyn?
 15. Bobik Olga

  Bardzo ładny bobik, jaki plon?  
×