Skocz do zawartości

Polecane posty

Agrest    351

Mocznik 1360/t bb,

...

Wapniowo-magnezowy 45% 290/t.

Dobre ceny czy nie koniecznie? ...

Dla mnie to tragiczna cena. Kilka dni temu kupiłem puławski ten gruby w BB po 1150zł

A ten nawóz wapniowo magnezowy to co za cudo? Czy nie workowany dolomit po 15zł/t na kopalni?

a czemu akurat to? Gorszego nawozu od suprofosu do tej pory nie stosowałem.

stosowałem polifoske6. yare mile complex ,bilfoske ,wszystkiego ok 400 kg/ha, a od tamtego roku suprofos 26(3 12 26) i rozpuszcza sie kilkakrotnie szybciej niz polifoska o mimo mniejszej wartosci składników wydaje mi sie ze wszystko lepiej w polu wygląda i mowie o nawożeniu tytoniu i warzyw także nie wiem po czy sadzisz ze to niedobry nawoz?

Wiadomość z agroFakt.pl

kupiony mocznik wegierski worek 25 kg po 1160. cena bez wzgledu na ilośc. Jak oceniacie ten mocznik wegierski w porownaniu do polskiego???

to to samo, polskie linie robią mocznik w węgrzech też w 25kg workach, ta sama granulacja tylko bez druku że z puław.

macin87    40

mocznik 1200

sal.amon. 1030

polifoska 6 1470

saletrzak 890

saletrzak węgierski 920

sól pot. 1370

Zamówienie z przed 3 tyg., ceny brutto po rabacie, a dopiero przyjechały- sprzedawca mówił że nawał roboty

Jak byłem po cennik to mocznik następnego dnia 50zł w górę, ale i tak sporo kasy zaoszczędzone niż w tamtym roku  ;)

ksys    2

jaki skład ma RSM z siarką z Agroloku ? jeden przedstawiciel mówi , że 32 plus ok 7 siarki drugi 28  i  7 siarki

ksys    2

biorą podobno z Litwy oraz z Kędierzyna ale przedstawiciele jacyś mało zorientowani trzeba zadzwonic do centrali ale chciałem trochę wcześniej zasięgnąć informacji z innych źródeł

robi57362    53

Wiem ze nie na temat ale napisze tu ze wzglegu na duza aktywnosc.ile saletra amonowa ma magnezu ?jest napisane zawiera dodatkowo magnez ale ile to nigdzie nie pisze

przem    11

Saletra Pulan worek BB 600kg 1000brutto miesiąc temu u tego samego dilera 920 brutto

Alio    61

1000 brutto na dziś? Za jaką ilość? Ja mam zamówione 24t po 1040 brutto, cena sprzed 2-3 tygodni. Czyżbym musiał zmieniać dostawcę? Tym bardziej że do puław ode mnie raptem 40 km. 

Renault85-15TX    167

Ja jakieś 3 tygodnie temu kupiłem Saletrę Pulan po 990 brutto a dziś cena u tego samego dostawcy po 1080 brutto, saletrzak był po 880 brutto a jest teraz już po 980 brutto i taka sama cena saletrosanu. Chyba już koniec z tanimi nawozami azotowymi teraz do wiosny będą tylko same wzrosty. 

mk9422    97

Ja jakieś 3 tygodnie temu kupiłem Saletrę Pulan po 990 brutto a dziś cena u tego samego dostawcy po 1080 brutto, saletrzak był po 880 brutto a jest teraz już po 980 brutto i taka sama cena saletrosanu. Chyba już koniec z tanimi nawozami azotowymi teraz do wiosny będą tylko same wzrosty. 

raczej będą tanieć, wszyscy dostali zaliczki to pierwsze co to kupili nawozy bo są tańsze, a przy dużym zainteresowaniu cena poszła w górę, większość osób co miała kupić to już kupiła więc niedługo będzie mniejsze zainteresowanie więc i cena spadnie 

maromar    13

No i zamówiony Mocznik w okolicznym sklepie po 1160/t bb, nawet pani z AgroLoku zdziwiona bo u nich po 1360
Cena nie spadnie bo paliwo drozeje a jedno ciągnie drugie, po za tym u nas po okolicy jeszcze nikt nawet nie myśli o nawozach, myślę że jestem pierwszy w wiosce który ma kupione nawozy

Renault85-15TX    167

raczej będą tanieć, wszyscy dostali zaliczki to pierwsze co to kupili nawozy bo są tańsze, a przy dużym zainteresowaniu cena poszła w górę, większość osób co miała kupić to już kupiła więc niedługo będzie mniejsze zainteresowanie więc i cena spadnie 

Mylisz się kolego. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami to mówią że nawet jeszcze 1/4 nie sprzedali nawozów azotowych tych co zawsze sprzedają czyli wychodzi na to że dopiero 1/4 rolników ma azot. 

mk9422    97

azotowe może i tak chodź wątpliwe, ale reszta na pewno będzie tanieć, w tym temacie pisały już osoby że nie można już dostać nawozów w niektórych rejonach, a że przedstawiciel mówi że nie sprzedali jeszcze tego co zawsze to tylko po to aby namówić kolejnego rolnika aby zamówił żeby niby kupił ,,taniej'' bo będzie już tylko drożej, 

Huberto89    34

Bo z niektórymi nawozami jest problem, w Puławach kolejki mocznik w składzie gdzie biorę ma być dopiero za 2tyg.

Trudno mówić jakie będą ceny ale azotowe raczej na pewno pójdą w górę jeszcze.

Najtańszy mocznik jaki znalazłem 1200 ale w innym miejscu ponad 1300 brutto

saletra 1040

staszek131415    2020

Mylisz się kolego. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami to mówią że nawet jeszcze 1/4 nie sprzedali nawozów azotowych tych co zawsze sprzedają czyli wychodzi na to że dopiero 1/4 rolników ma azot. 

W całej Polsce ze sprzedawcami rozmawiałeś? Bo u mnie większość nawozy już kupiła i cena raczej w dół poleci

Renault85-15TX    167

W swojej okolicy tylko ale to nie zmienia faktu że dużo osób jeszcze nie ma nawozu. U mnie np. w okolicy tylko Ci więksi gospodarze mają nawozy azotowe już kupione a Ci mniejsi jak co roku kupią na wiosnę a jak wiadomo w polsce jest przewaga mniejszych gospodarstw. 
Moge się z Tobą w tym momencie założyć że do wiosny nie będzie już spadków. Powiedzmy że cenę weźmiemy z dnia 2 stycznia i zobaczymy czy do końca np. kwietnia będzie taniej niż cena z dnia 2 stycznia. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się