Skocz do zawartości

Polecane posty

koczas    53

Yara Sulfan i Can27 po 863 zł brutto to chyba nie złe ceny przy ilości 1,8 tony i 1 tona?

Agrest    347

Za Can 27 na pewno super cena, bo agrolok oferował 880, a moi lokalni dostawcy 980 (coś by się jeszcze urwało)

Prawda że yara zmienia opakowanie z 500kg na 600kg? Ponoć w starym bb można taniej dostać.

Czyżby podróbki krążyły???

koczas    53

To właśnie z Agroloku ceny. Sulfan w 600 kg, a Can w 500 kg.  Aż sam byłem zdziwiony, że kupiłem coś u nich i to nawet w niezłej cenie. Jeszcze trochę tego mocznika grubego po 1140 brutto.

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    53

Nie wiem czy to poprawili, ale on się mega brylił. Zalecane było aby praktycznie prosto z fabryki poszedł prosto na pole, bo od jesieni do wiosny to zrobi się jedna wielka bryła.

BENNY82    34

Stosował ktos z was sól potasowa i superfosfat zamiast np Polifoski i jaki był tego efekt ? Dzięki z góry za odpowiedz !

ja stosowałem i nie narzekam taniej ale bardziej czasochłonne jeżeli superfosfat to trzeba azotu rzucic najlepiej 100kg mocznika co jeszcze wydłuża zawody. pod zboża kupiłem polifoske w dobrej cenie i bez zabawy bedzie

loquito    14

Nie wiem czy to poprawili, ale on się mega brylił. Zalecane było aby praktycznie prosto z fabryki poszedł prosto na pole, bo od jesieni do wiosny to zrobi się jedna wielka bryła.

Dzięki za odpowiedź, a czy to zbrylanie się dotyczy też saletrosanu 26 ? Czy można go magazynowac przez zimę i się nie zbryli.

ansu    73

Wie ktoś gdzie można jeszcze dostać Ultre 8 ? Centrum Polski

Wciskają mi npk 8-19-29 +3s ,podobno skład prawie identyczny jak ultra 8, nawóz białoruski. Sam nie wiem co o tym myśleć, niby cena atrakcyjna , bo 1350 brutto. Ale mimo wszystko coś mi tu nie pasuje. Ktoś coś wie na temat tego nawozu?

Wysiałem takie coś kupione przez teamagro 8-19-29 +3s wygląda jak czerwona polifoska 6. Big-bag trochę wyższy z cienką folią. Nazwa skład nawozu tylko na karteczce włożonej we wszytą foliową saszetkę.  Wysiewa się dobrze nie bryli może dlatego że był prosto z fabryki do mnie tir przyjechał.

RolnikTivi    1

ja stosowałem i nie narzekam taniej ale bardziej czasochłonne jeżeli superfosfat to trzeba azotu rzucic najlepiej 100kg mocznika co jeszcze wydłuża zawody. pod zboża kupiłem polifoske w dobrej cenie i bez zabawy bedzie

Kolego do czego azot ?

akmaly    179

Wiem, że nie do mnie ale odpiszę:)

Pod zboża, na start, potrzebujesz dawkę azotu. Sól potasowa i Superfosfat + azot lub NPK typu Polifoska 6.

Jeśli wiesz jaką masz zasobność gleby w P i K oraz orientujesz się jakie jest zapotrzebowanie na te składniki dla rośliny, to możesz dostosować odpowiednią proporcję ( dokładnie ) stosując np. sól potasową i superfosfat ale i tak trzeba jeszcze azot

BENNY82    34

dzięki akmaly za wyręczenie. nie ubliże temu komuś dzięki tobie.

RolnikTivi    1
Napisano (edytowany)

dzięki akmaly za wyręczenie. nie ubliże temu komuś dzięki tobie.

Najprosciej jest ublizyc zamiast wytłumaczyć jak kolega wyżej:) dziękuję:) poprostu jestem młody i nie dawano u mnie azotu na zboża jesienią, i bardzo rzadko szlo PK jesienią dlatego pytalem :)jedynie co chciałem to do rozsianej juz Polifoski 6 na żyto która zostala z poprzedniego sezonu dodac oprysk mocznikiem n a lepsze krzewienie :) Edytowano przez RolnikTivi

songo    870

jak siejesz polifoskę to siejesz automatycznie i azot i potas i fosfor. A jak znasz zasobność gleby osobno to można każdy z tych składników osobno ale czy ja wiem czy to oszczędność?

STIG0013    406

jeśli wiesz że składnik 1 masz na wysokim a składnik 2 na niskim to masz oszczędność bo wiesz że 1 dasz mniej a 2 więcej

songo    870

ale przecież polifoska ma dużo różnych konfiguracji :P i można sobie wybrać w zależności od zapotrzebowania.

Ulman    275

Tylko wtedy przy różnej zasobności pewnie musiałbyś wziąć ze 3 rodzaje polifoski. Ja zawsze sypię sól i fosforan i nie zdazyło się żeby nie wyszło taniej jak polifoska.

songo    870

i dodatkowo jeszcze musisz azot i 3x jeździć po 1 polu :P

koczas    53
Napisano (edytowany)

Tu Panowie dyskutują na temat superfosfatu dlatego ten azot. Dziwię się, że są jeszcze zapaleńcy na ten nawóz, ktory nie ma startu do polidapu czy fosforanów wschodnich nawet MAP.

Edytowano przez koczas

Ulman    275

Pewnie z przyzwyczajenia. Plusem superfosfatu jest zawartość mikro ale jakby przeliczyć na zawartość przyswajalnego fosforu to fosforan o wiele lepszy 

xyz88    7

Czy 900zł brutto za polifoskę 21 to dobra cena? ilość 5ton.

KARGO    78

Pewnie z przyzwyczajenia. Plusem superfosfatu jest zawartość mikro ale jakby przeliczyć na zawartość przyswajalnego fosforu to fosforan o wiele lepszy

Nie tylko mikro ale również siarka w dużej ilości i wapn w niskiej cenie. Każdy fosfor z biegiem czasu stanie się przyswajalny bo gleba to nie czysta woda tym czym sie sugerujecie w której rzeczywiście ciężko o rozkład tego nawozu mamy tam wiele różnego rodzaju kwasów. Więc jeśli mamy glebę zasobna w fosfor i nie siejemy rośliny chłonne i wrażliwej na fosfor możemy zastosować superfosfat a jeśli siejemy go jesienią to nadaje się prawie pod każdą roślinę.

RYZYNH    3

Czy 950 brutto za saletrę przy całym aucie to dobra cena ? Kiedy planujecie zakup azotów? Słyszałem od przedstawiciela że polifoski mają iść w dół a Saletra ma się utrzymać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się