mikon71

Wynalazki rolników z Top Agrar Polska 09/2011

Polecane posty

janusz20    106

mówicie zawiśnie,a jak go wyciągnąć,sam się nie wydrapie-to wy czekacie na błoto żeby opryski porobić?

Wiesz nikt nie czeka na błoto w ostatnich latach coraz więcej na polach pokazuje sie miejsc w których nie da się normalnie przejechac mimo że deszcz nie padał już od dawna. A jak wiadomo wartość każdej maszyny poznaje się w trudnych warunkach, i po jakimś czasie eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W takim opryskiwaczu założyć silniki hydrauliczne przy kołach i mamy napęd 4X4.

Naszła mnie chętka tez taki zrobić ale na bazie napędu Władimirca. Temat nie na dziś, na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Wielki szacunek dla ludzi takich jak konstruktor tej maszyny !

Inżynierowie z wielkich firm mogą się uczyć od ludzi tego pokroju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

dokładnie @samex69. @wiesmag też ma racje. najłatwiej krytykować. zrobił coś z niczego. coś mi się wydaje że jeżeli będą coraz mokrzejsze lata, to pewnie go przerobi na 4x4. w końcu modernizował przegub, bo na nierównościach miał małe kłopoty. jakby sobie nie radził, to by tego nie zgłaszał.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Cenię takich ludzi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jak mokrzejsze lata będą(takie naprawdę tragiczne)-to opryskiwać na pewno nie będzie sensu.

a to że komuś się robią większe wymokliska z roku na rok,to raczej zastanowić się trzeba co jest tego przyczyną-może drenarki trzeba porobić,może podeszwa,może rowy poczyścić-to że się sprowadzi sprzęt co da radę przejechać to nie wszystko-w tych miejscach i tak plonu nie ma,z drugiej strony jak sprzęt lepszy i coraz bardziej daje se radę w takim błocie,to tym bardziej przyczynia się do psucia tego pola.

wiecie że gdyby nie rolnicy konstruktorzy to dużo maszyn by w ogóle nie powstało.wiele maszyn powstało na podstawie pomysłu rolnika a nawet na wzór-owego czasu sztandarową maszyną był KOS-pierwszego zbudował rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Potrzeba jest matką wynalazku :rolleyes: sam mam w głowie dziesiatki udoskonaleń,i konstrukcji ale kiedy to zrobić, zbudować, trzeba się zklonować :lol:

jakoś tak do rymu :lol:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj