KasiaB23

SGGW - Warszawa.

Polecane posty

Marcin91    286

@krzysko, jestem na 3 roku TRiLu i powiem Ci tak, generalnie trudno nie jest, przechodzisz 3 semestr i już masz z górki, bo na 3 sem. są takie przedmioty jak Technika cieplna, Inżynieria elektryczna, z którymi ludzie naprawdę się męczą. W tym roku aktualny 2 rok TRiLu miał pogrom z techniki cieplnej, bo egzamin zaliczyło raptem kilka osób z całego roku (ok. 60 osób, może więcej), reszta warunki ma, już nie mówię o tych co są na 3, 4 roku i też pisali i nie zaliczyli, więc jest z tym trochę problem.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysko    0

Dzięki za odpowiedz. Marcin91 jestes na stacjonarnych czy zaoczynych, ja mam zamiar przenies sie z olsztyna na sggw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja7    0

hej :) studiuje ktoś z Was dietetykę bądź biologię? trudno się dostać? bo jak sprawdzałam w necie ile jest osób na jedno miejsce to troszkę się podłamałam. czy w rzeczywistości faktycznie tak trudno dostać się na dietetykę? bo jak wynika z tego rankingu http://www.uczelnie.pl/index.php?s=13&rpk=2011&str=1&rp_uczelnia=90 to prawie 10 osób kandyduje na dietetykę! trochę duża konkurencja. na ile w takim razie trzeba zdać maturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

No jeżeli jest 7 osób na miejsce to już nie tak łatwo, co nie znaczy, że nie możesz być tą 1 z 7 :) Skoro się trochę tym interesowałaś to może wiesz jakie są przedmioty brane pod uwagę na każdy z kierunków i jakie są współczynniki do przeliczenia na każdy przedmiot? Wtedy można łatwo policzyć jak maturę przydałoby się zdać żeby się dostać, co oczywiście pewności żadnej nie daje, bo jeżeli matura ogólnie pójdzie bardzo dobrze to znaczy, że próg punktowy skoczy do góry.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agric_Ola    647

Żeby dostać się na rolnictwo wystarczy zdać maturę z wymaganego przedmiotu :P zawsze za którymś razem się dostaniecie, teraz jest niż :) Zawsze dziekan dodatkowo 5+ studentów przyjmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Wybiera się ktoś w tym roku na tril na SGGW?


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Witam kolege :D Dzisiaj już wszystkie papiery zawiozłem na uczelnie i do akademika :D Zobaczymy w październiku czy warto :D


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Matma ciężka?


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Matma jest bardzo prosta wbrew pozorom i nie wymagają zbyt wiele, matma jest na pierwszym roku - 2 semestry. Później są przedmioty na 3 sem. tj. technika cieplna, wytrzymałość materiałów, inżynieria elektryczna - najwięcej z tego pierwszego ludzi zostaje, sporo ludzi jeszcze na 3 roku to poprawia, niektórzy nawet z inżynierem rok się obemknęli, bo TC nie było zaliczone.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elia234    0

Hej mam pytanie dotyczonce przyznawania akademików. Słyszałam, że dane akdemik są przyznawane dla kokretnych kierunków. Czy to prawda? Jeżeli tak to jaki akdemik jest dla kierunku dietetyka? I jak to jest z rodzajem pokoju? ja będe na 4 roku ale wcześniej nie studiowalam na SGGW( tzn licecjat robiłam gdzie indziej) czy mam szanse dostać pokój 2 osobowy? czy raczej dostane 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol1994   
Gość karol1994

dostałem się na sggw -rolnictwo. jak tam jest z zajęciami wychowania fizycznego są jakieś zapisy przed rozpoczęciem zajęć czy już w trakcie zajęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory12    0

wejdź na główną stronę sggw a następnie w studium języków obcych i wychowania fizycznego . a zapisy są przez internet a w 2 tyg nauki jak byś przez neta nie zdążył są na sali na wolne miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Może mi szczęście dopisze i też się dostanę w tym roku, jutro matura, także zobaczymy. Do tej pory chodziłem do technikum na technik informatyk a teraz chyba nic dalej w tym kierunku już nie będę działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Prawie przyjęty zostało papiery zawieść. Ktoś z forum idzie w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogdanpl10    1

@Nadworny_Wariat

Ja idę na rolnictwo niestacjonarne.


Jestem bardzo świeży w świecie rolnictwa. Bądźcie wyrozumiali. 

08-01-1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

,,Nadworny_Wariat" To tylko tytuł :P Ja już przyjęty rolnictwo stacjonarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota22    0

Orientuje się ktoś, czy ukończenie SGGW niezależnie od wybranego kierunku daje "wykształcenie rolnicze"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RageMan    9

Pani Doroto, wydaje mi się, że uprawnienia rolnicze można uzyskać jedynie na kierunku "Rolnictwo", ale jeśli jest z nami jakiś student lub absolwent, to proszę mnie poprawić ;) Uprawnienia rolnicze można zdobyć w szkołach rolniczych, które prowadzą kursy zaoczne dla dorosłych (na przykład ZS CKR Stare Lubiejewo, polecam ;) )

Ja mam pytanie z innej beczki: jestem po Technikum Mechanizacji Rolnictwa, chciałbym studiować Technikę Rolniczą i Leśną. Tu pojawia się problem, gdyż SGGW ma już od roku w ofercie Inżynierię Systemów Biotechnicznych zamiast klasycznego TRiL-u... Na chwilę obecną TRiL jest tylko w Olsztynie (mam na myśli najbliższe mi uczelnie), ale nie uśmiecha mi się robić 400 kilometrów tygodniowo do Olsztyna i z powrotem ;)

Mam kolegę na pierwszym roku Inżynierii Systemów Biotechnicznych, co nieco od niego usłyszałem. Chciałbym zobaczyć Wasze opinie na temat tego kierunku. Jeżeli chodzi o SGGW, to jest to chyba jedyny kierunek odpowiadający mojej dotychczasowej edukacji - na Rolnictwie mógłbym sobie nie poradzić z przedmiotami biologiczno-chemicznymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wiesz ja jestem na rolnictwie po technik informatyk, nie jest łatwo ale jakoś idzie, co prawda biochemię mam do poprawy w przyszłym roku pewnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaKub2090    10

jeśli ktoś chce studiować rolnictwo to niekoniecznie trzeba być po technikum rolniczym. Wazne, żeby rozumiec dobrze takie przedmioty jak biologia czy chemia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Część wszystkim. Dokładnie za miesiąc man pierwszy zjazd na sggw - rolnictwo. Czy jest tu ktoś kto w tym roku również idzie na ten kierunek? :)
A może znajdzie się starszy kolega który chciałby podzielić się materiałami? :)
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj