Skocz do zawartości
zakrzewiak

jaki siewnik do c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

zakrzewiak    6

Witam szukam siewnika do zboża do 360 z duzą skrzynią załadunkową żeby często nie sypać albo najszerszego żeby nadrobić czas przeznaczony na sypanie. Mam poznaniak 6 ale trochę za mały na te moje ćachaje może podrzucicie jakiś pomysł

kris14    259

No mój sąsiad C-360 3P robi z Mazurem 4,5m. ale nie wiem czy sypie do pełna B)

Wiadomość z agroFakt.pl

Chota    1
No mój sąsiad C-360 3P robi z Mazurem 4,5m. ale nie wiem czy sypie do pełna B)

o kórka a jak sobie z nim radzi ???

Tadeusz1212    2

Mojim zdaniem nie zaciekawie. Ja ci proponuje Amazone D4 3 m. Ja taki mam i zbytnio przodku nie podnosi, no moze czasami na dziurach.

Cichy007    0

Ja mam siewnik 3m Sulky i siewniczek świetny rurki plastikowe wszystko cichótko idzie, skrzynie też ma dużą no 330 miała dobre wspomaganie przy uniesionym ale jak sialem żyto to jak zasypałem to pare godzin jeżdziłem hehe (żyto syntetyczne oczywiście)

kris14    259

@Chota- co do tego czy sobie radzi to powiem że radził sobie nawet sprawnie.

LeF    24

Kongskilde NCS 1100 lub nawet NCS 2100(570 l) powinna dać rade. Widzialem jak 360 ciągnie danagri a to teraz to samo co kongskilde.

riki    1
jezeli chcesz siewnik z duza skrzynia, to siewniki ISARIA maja dosc duze skrzynie ładunkowe

też polecam dobre siewniczki mam ISARIE

Piochu    7

Też mam Isarię :P , super sprzęt, ma dużą skrzynie, oraz mało waży, poza tym idealnie nadaje się do agregatów uprawo-siewnych. Szkoda tylko że mój nie ma licznika przejazdów i automatycznych ścieżek.

deer    176
Też mam Isarię :P , super sprzęt, ma dużą skrzynie, oraz mało waży, poza tym idealnie nadaje się do agregatów uprawo-siewnych. Szkoda tylko że mój nie ma licznika przejazdów i automatycznych ścieżek.

Duż skrzynia to znaczy ile litrów ?

Mało waży to znaczy ilę kg. ?

Chłopaki AF to stronka, która ma klasę :) . Więc pisać tak żeby te klasę podnosić a nie obniżać :angry: :) .

MaxiKing    0

Chłopaki AF to stronka, która ma klasę :P . Więc pisać tak żeby te klasę podnosić a nie obniżać :angry: :) .

Ta strona ma klase głównie dzieki tobie wiec wszyscy tutaj mamy nadzieje ze bedziesz razem z nami :) bo smutno by było a do 360 to napewno nei wiekszy jak 3m bo to sa idealne na te ciagniki moze byc włąsnie z jakas wieksza skrzynia .Moze to byc z unii poznianiak nowy lub famarol :) ale teraz to jedno i to samo prawei . UNIA GROUP :)

pablo21    26

Chciałbym wiedzieć ile waży stary poznaniak 2.7 m ze zbożem i bez oraz ile waży isaria ok 2.5m i ile zboża w nią wchodzi?

RSM32    0
Też mam Isarię :( , super sprzęt, ma dużą skrzynie, oraz mało waży, poza tym idealnie nadaje się do agregatów uprawo-siewnych. Szkoda tylko że mój nie ma licznika przejazdów i automatycznych ścieżek.

Kolego nie koniecznie do siewnika ale do opryskiwacza mam zamontowany licznik na ciągniku od roweru /40zł/ który pokazuje szybkość przebytą drogę a na poznaniaku elektryczne /12V silniczek od wycieraczek/ zamykanie i otwieranie ściżek / i nie schodzę z ciągnika tylko głowa i tak musi prasować a jak nie to potrzebny gubsz portwel i więcej ha. jestem do dyspozycji.

/

Piochu    7

Chłopaki AF to stronka, która ma klasę :rolleyes: . Więc pisać tak żeby te klasę podnosić a nie obniżać :angry: :rolleyes: .

Więc tak: skrzynia mieści około 350 kg zboża, a sam siewnik waży około +/- 450 kg

Matey    431

Ja do swojej mam duński siewnik Stegsted. Masywny to on jest. Skrzynia ma pojemność jak się nie myle 600kg. Jakby go zasypał pszenicą to przód fruwałby w powietrzu, ba sam siewnik podniesie i przód robi się lekki. Robi u nas już 3 lata i na razie bez jakichkolwiek problemów ;p

thor1984    7

Hej, zamierzam kupić siewnik i wybór prawdopodobnie padnie na Isarię 3m (taki chciałbym najbardziej) ale jeśli nic nie będzie ciekawego to może być i 2.5 lub 2.7 mera. I teraz moje pytanie (bo nigdy nie kupowałem siewnika) na co zwrócić szczególną uwagę i w co taki siewnik powinien być wyposażony aby nie dać się nabić w butelkę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!
    • Przez maly123a
      Witam
      Mam  problem  z  siewnikiem  (zaznaczam , że  jestem  nowym posiadaczem  owego siewnika) po  przekręceniu  kołem   tryby sie nie  poruszają łańcuch się  porusza płynnie  tylko zapadka  przezkakuje  co może być tego  przyczyną ? Mam  pytanie  jeszcze  do  czego służy ta  wajha   na  ostatnim  zdjeciu ? Może  ktoś  posiada   instrukcje  obsługi  lub  tabele  wysiewu  to prosiłbym  o wstawkę.