tvt

TC5000

Polecane posty

NHTC56    5

to sory moze faktycznie masz racje TC56 :lol: ten wozek co wczoraj widziałem był zólty...ten wozek co widzialem to cos podobnego do tego co Garek opisał tylko z przodu mial dwa koła na osi skretnej...no i był gabarytowo duuuzy... jazda kombajnem zbozowym pod zamość to niezła przejazdzka <_< a nie wiesz jaki kombajn po ten Zamosc prowadzili? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawdopodnie w przeciągu 2 tygodniu będę miał swojego TC 5070, będą fotki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odliczając buraki to 100 ha oraz kilkanaście ha rzepaku na usłudze <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

no to pięć dni zniw. A jak logistyka u ciebie wygląda. gdzei rozładowywujesz ? jaki sprzęt masz do tego ? I jakie przyczepy ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

No bez przesady, jak się ma swoj kombajn i to taki to nie trzeba młocic na wariata jak najszybciej przeciez on spokojnie poradzi sobie na takim areale, no ale jak ktoś lubi to tylko podziw za wytrwałość...osobisie srednio dziennie spedzalismy na kombajnie (na zmiane z ojcem) w granicach 12-13 godzin. gdyby nie inna praca w gospodarstwie (m.in. przy swinkach) to pewnie bysmy młocili wiecej no ale wyszło jak wyszło. Zobaczymy jak w tym roku wyjdzie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

bedziesz kosił 1,8 hektara na godzine tak na luzie 10 godzin 18 hektarów także na luzie pięc dni i po żniwach ten kombajn to potęga i daje czadu strasznie tylko żeby logistyka wytrzymała. A reszta to pikuś


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

No właśnie ta logistyka jak ktoś się przesiada z rekorda na TC56 czy TC5070 to nie moze dać rady. Dziennie ten kombajn na maksa jest w stanie wymłócic do25-28 ha dobrej stojacej pszenicy(ale w tedy to juz pełna organizacja i kazda minuta wykorzystana, no i oczywiscie na polu od 9 rano bo wczesniej to nie ma sęsu no chyba ze w nocy rosy wogole nie bylo , a to zdarza się coraz czesciej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Jakoś wydajność hektary na godzine do mnie nie przemawia, lepiej podawac wydajnośc w tonach na godzine to kazdy sam moze sobie policzyc co i jak bo plony w polsce są tak bardzo zroznicowane ze głowa mała...jedni w godzine wymłocą tym samym kombajnem 4ha a w innym rejonie troche ponad hektar...i do "MWCHUDY" dzien młocenia to ile według Ciebie? 15h czy np 22h? <_< jak się zmienia kombajn to trzeba przy tym uwzglednic wzrost wydajności i przygotowac się na to bo kombajn to taka maszyna ktora musi w sezonie cały czas pracowac a nie czekac za przyczepą to porzyczepa powinna zawsze na kombajn czekac... <_< my juz na to się przygotowalismy, w tym roku jak zaczną się zniwa to bedzie ogiiiieeeeńńń od rana do wieczora u siebie i w usługach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja podaje w przenicy 6,5 tony tak na spokojnie bez wariacji.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0
Odliczając buraki to 100 ha oraz kilkanaście ha rzepaku na usłudze :lol:

 

No to pogratulować ja jeszcze się nie dorobiłem takiej maszynki <_< musze jeszcze się męczyć dwoma bizonami... na około 160ha pszenicy i 60harzepaku ale myśle ,że za jakieś dwa latka to już bedę pomykał czymś nowym :P właśnie myśle nad takim jak twój TC5070 albo TC56 ale jeszcze mam czas do namysłu narazie spłacam ziemie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Dla mnie dzień pracy zaczyna się o 9 lub 10 a koniec to tak koło 23 ale czasem to i po pierwszej się zjezdża albo później zalezy co i jak idzie. A tak odbiegając od tematu czy to prawda ze kukurydzę idzie mlocić non stop(moze dla niektórych śmieszne pytanie ale w moich okolicach nie ma sporych plantacji tej rośliny)? Logistyka w młóceniu jest bardzo ważna co z tego ze kombajnista będzie cisnął maszynę i starał się jak mlogł jak będzie musiał czekać na rozładunek. W TC podoba mi się ten fajny bajer ze na wysokach przyczepach nie trzeba rozgarniać poniewaz wystarczy jedna osoba na przyczepie która kieruje fartuchem na koncu rury od wysypu podczas wyladunku. Po za tym dobry jest tez pomysł mieszania plew i słomy w odkładach pokosach słomy, w tedy więcej taka sprasowana słoma wchłania i obornik jest bardziej wartosciowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Czyli 11,5tony godzine połozysz Garek co? <_< Ty, wzgledem mojego masz dodatkowo hydrostat i dodatkowy beben to ja swoim w okolicach 10,5 tony na godzine dam rade sciąć. myslałem ze są wieksze roznice, no ale to wszystko zalezy od warunkow polowych, od odmiany danego zboza...A ten fartuch na koncu rury w TC ma dobre i złe strony jak chce się usypac przyczepe z czubkiem to jest to cholernie trudne do wykonania do zboze idzie duzym srumieniem z rury, planuje odrobine zwezyc ten fartuch w moim TC bo trochę mnie to irytuje...<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

poprostu nie ma dosypywania w TC całe oprożnienie zbiornika trwa raprem 1,5 minuty więc tam nie da się ani rozgarniać ani dosypywać bo tak popiernicza że masakra. Także żadnych czubatych przyczep bo tylko się traci czas


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

No u nas to jest jedynie z tym problem wieczorami kiedy chcemy namłocic pełne przyczepy na nastepny dzien tak zeby od rana pracownik przy zniwach miał co robic a my sobie na luzie przygotowywujemy rano kombajn w tym czasie i 9-10 ogieńńń w pole <_< no to jest fakt ze ślimak roząładowczy popiernicza ze masakra, wkoncy w NH TC wszystko musi byc dobre <_<

 

Chłopcze nie znam cie i nie rozumiem cie, nie wiem o co ci chodzi, jestes załosny. Moze ktoś z uzytkowników forum wytłumaczy mi o co mu chodzi. Ja w przeciwienstwie do Ciebie pracuje, w gospodarstwie a nie siedze przed monitorem całymi dniami wink.gif biggrin.gif Przepraszam za OT no ale musiałem bo nie rozumie tego gościa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

@13hankap13 jeśli nic nie masz nic konkretnego powiedzenia w tym temacie to po co sie odzywasz ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Dzieki Adik_ziel za pomoc i poparcie bo brakuje mi juz na tego uzytkownika (o ile mozna go nazwac użytkownikem) słow i checi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kolego @13hankap13 -o co Ci właściwie chodzi? Chcesz bana dostać?

 

@NHTC56 Ci zaszkodził, coś nie tak z nim.

 

Ostrzeżenie już masz :angry:

 

Posty tego użytkownika zostały wykasowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

znaczy sięże ja też sie przechwalam ??? bo nie kumam i czyich synalków i co to ma do rzeczy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Garek olej go, to jakis dzieciak co lubi się czepiac no i tym razem sobie mnie upatrzył, no ale trudno musza byc tacy ludzie co innych wkurw.... :angry: pozdro :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mnie też sie jeden taki uczepił ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

z niechęcią pisze tego posta ale uważam że musze to zrobić. Troje moich znajomych kupilo kombajny z nowej serii, sam ich namawiałem. I co wiem że to nie moja wina ale kombajn okazał się totalnym niewypałem. Przykład 1

tc 5070

-pas od bebna rozpadł się po pierwszych trzydziestu hektarach jak się okazało wada pasu ale gwarancji nie uznali

-peknięty wąż hydrauliki i uciekło 30 litrów oleju wąz wymienili a raczej zakuli ale za olej trzeba płacić

- napęd sieczkarni taki załaczany elektrycznie łozyska i ośka (czyżby chińskie łożyska ???? )

- do tego cały czas coś chrupało w kole jak sięokazało to nie koło tylko skrzynia biegów do wymiany(na 70%)

tc 5070

kupiny w żniwa serwis przywióżł odrazu na pole uruchomienie i pięć godzin koszenia odpadło przednie koło !!!

wyobrazcie sobie kombajn za 310 tys netto po pięciu godzinach bez koła blachy osłony wszystko pogięte zreanimowali go w 20 godzin że kosił

tc5080

śruba do kosy na chama wkręcona w fabryce przy próbie demontarzu zniszczoan głowica

łozysko od podajnika zbożowego

znowu napęd sieczkarni to kombajny co majawykoszone po 150 hektarów możę CNH by się obudził bo się źle dzieje


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tam nie mam problemów ;) zostało jeszcze jakieś 10 - 15 ha młócenia i jak na razie pas od młocarni z naszej winy a tak to wszystko dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0

Ja też posiadam tc 5070 i jak na razie żadnej usterki, a wykosił już ponad 170 ha. super maszyna i duża wydajność nawet do 14 tona na godzine w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj