Skocz do zawartości
MARLON

jak ustawić sita 98sl

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sita
MARLON    0

witam. Od roku mam dominatora 98sl bardzo fajna maszyna, wydajna i przyjemnie sie na niej pracuje tylko mam jeden problem, gubi jęczmień i owies. Z tego co zauważyłem to zapychają mi sie górne sita. napiszcie proszę jak ustawiać sita i wentylator na poszczególne zboża (pszenica, jęczmień, owies, pszenżyto).

kravter    36

przylanczam sie do tematu ale mi sie wydaje ze on moze wytrzasaczami gobic ;/ ale u mnie jest tak maly wiatr nie gobi ale duzo plewy troche wiekszy wiatr to zaraz lezy na ziemi ale czysta i nie moge tego ustawic :/ w bizonku nie mialem takich problemow

jankris    10

Ustawia się zgodnie z instrukcją. Macie tam przecież czujniki strat. Jeśli zapycha górne sito, to za mały wiatr i za bardzo otwarte.Mogą też być zbyt duże obroty bębna i zbyt mała szczelina omłotowa.

Edytowano przez jankris

Wiadomość z agroFakt.pl

MARLON    0

Problem w tym ze nie mam instrukcji. mozecie przeslac co mądrego napisali w instrukcji na temat tych ustawień?

Brykal    0

w instrukcji duzo nie napisali.. pamietam tyle ze sita gorne to chyba 10-15 mm i przdluzenie tych sit tak samo.. napisze dokladnie wieczorem..

Brykal    0

Młocarnia Klepisko Wstępna Sito g. Przedł. Sito d Wiatry(obr)

PSZENICA 1000 -1300 3 E-M 10-13mm 10-13 5-8mm 800

JĘCZMIEŃ 1300 - 1500 2 E-M 10-13mm 10-13 5-8mm 700-750

OWIES 1200 - 1300 3-5 E 10-13mm 10-13 5-8mm 550

ŻYTO 1200 -1400 3-4 E-M 10-13mm 10-13 5-8mm 750

PSZENŻYTO 800 - 1350 1-3 E-M 13mm 13 8mm 750

GORCZYCA 800 - 1000 3-5 E-M 8-10mm 8-10 3-5mm 500

RZEPAK 650 - 1000 6-9 M 4-6mm 4-6 3-5mm 500

wg instrukcji to tak wyglada..

a jak macie ustawiony kąt wiatrow??????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateusz1995
      Mógłby ktoś wrzucić fotke gazu ręcznego w claasie consulu. ma ktoś może do sprzedania albo jakieś namiary na sieczkarnie do claasa consula.Jakie oleje lejecie do niego.
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez Krisman1985
      Witam, czy ktoś z obecnych forumowiczów jest w posiadaniu Instrukcji Napraw do 108 Sl. Najlepiej w pdf. Istnieje coś takiego jak katalog części do tego kombajnu?
    • Przez DEVBOL
      Witam, elektronikowi udało się postawić mojego bordinformatora w kombajnie CLAAS 108SL, jak kupiłem juz nie właczał się, teraz odpala się, reaguje na przyciski, reaguje na czujnik odpuszczania hederu, ale nie liczy chyba czasu, tzn. mialem wlaczonego chyba z kilka minut na niby opuszczonym hederze i caly czas sa wszystkie wartosci 0:00 i 0.00, kombajnu jeszzce nie odpalałem, sprawdzałem na właczonym zapłonie, jeśli by ktoś był bardziej w tym temacie lub w temacie elektroniki w tym kombajnie proszę o kontakt lub odp.
    • Przez jonybrawo8
      Witam czytalem na forach i probowalem znalezc odpowiedz ale żaden z tematow nie dotyczyl do konca mojego problemu. Mam silnik mercedesa ok 160km problem polega na tym ze na zimn dymin mocno na biało podobno jest to normalne w mercedesie ok ale jak sie rozgrzeje po 10 min bialy dym znika i pojawia sie niebieski dymek. Podczas jazdy po szosie pod gore dymienie sie nasila. W polu jeszcze nim nie pracowalem. Czy niebieski dym to wina ukladu zasilania: pompa, wtryski itp czy moze pierścionki. Nie wiem gdzie szukac