Zaloguj się, aby obserwować  
dx450

rozrzutnik na górny zaczep

Polecane posty

dx450    0

Witam. Jaki rozrzutnik polecacie do Deutz-fahr'a DX4.50 na górny zaczep ,bo dolnego nie mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Normalnie, wałek jest puszczony dołem wtedy.

@dx450, powiedz czy to ma być nowy czy używany rozrzutnik, jaki adapter, jakie oczekiwania, jaka ładowoność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dx450    0

rozrzutnik ma być używany adapter obojętnie jaki ładowność ok.8 ton oczekinawnia normalne

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dx450    0

niestety nie mam :(

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Ja posiadam rozrzutnik krone zaczepiany na górny zaczep i spisuje się bardzo dobrze lepiej od tych zapinanych na dolny zaczep


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Niby dlaczego? Na górny jak i mokro to dobrze. :rolleyes:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nacisk na oś będzie porównywalny, ponieważ niezależnie od tego na jakiej wysokości znajduje się zaczep, nacisk pionowy jest niezmienny.

Różnica nacisku zależy od rodzaju podwozia [jednoosiowe-tandem-dwuosiowe] i konstrukcji samego rozrzutnika.

 

A co do zakupu rozrzutnika, to trzeba rozglądać się za jakimiś używanymi z zachodu, ponieważ polscy producenci nie oferowali takiego zaczepu w swoich ;)

np ten Mengele

Chyba że szukasz czegoś tańszego, to kupić rozrzutnik polski, pojechać do dobrego ślusarza i niech zrobi nowy górny zaczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak to nie robili ?-ja mam rozrzutnik z Brzegu i on ma odwracany zaczep-oryginalnie był na dolny zaczep a ja go odwróciłem i śmiga na górnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tu się mylisz Kris14

 

Zaczep górny odciąża przednia oś , ponieważ jest powyżej osi tylnej (obrotu kół) natomiast dolny może docisnąć

 

Także bez przedniego napędu lepszy górny

 

Ale przy zbyt dużym rozrzutniku dolny zaczep jest lepszy dla sterowności ciągnika zwłaszcza w górach

 

Sam przeżyłem zjazd z dużej góry i musiałem przeskoczyć przez niby małą miedzę i gdyby był na górny zaczep to bym leżał ;) :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Plus dolnego zaczepu, to większa stateczność zestawu i możliwość odpięcia i zapięcia niemal w każdych warunkach przy posiadaniu hitch-a, a naciski są takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj