Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kpiotr    16

witam. Zastanawiam się nad kupnem uzywanego kombajny i pracy zarobkowej nim, kredyt 50-60tys zł ze spłatą "jednoroczna" czyli co roku po zniwach. Czy jest taki na rynku???jestem MR. pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry tylko sam wiesz Piotrze ile u nas jest już kombajnów.Gospodarstwa są coraz większe i każdy większy gospodarz nabywa kombajn dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11
Napisano (edytowany)

Są takie kredyty.Ustalasz datę spłaty na kiedy ci pasuje miesiąc,kwartał,co pół roku albo rok i okres karencji w spłacie do 2lat chyba maksymalnie.

Edytowano przez tomek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Na uzywke preferencyjnego Ci nie dadza.

Myslisz, ze takim kombajnem duzo zarobisz? Chcesz brac ten kredyt na calosc?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

mi sie wydaje ze w kazdej dziedzinie jest kuz duza konkurencja co by nie robic. i nie da sie wymyslic takiej zyły złota a cos robic trzeba.a jak mam jak murzyn robic na kogos to wole na siebie. tak chcialbym na calą wartosc kombajnu wziac kredyt. mysle ze bylbym w stanie wygenerowac te 10tys rocznie na splate raty co daje okolo 5-6 lat w kredycie.kombajn tylko uzywany mnie interesuje. a kredyt preferencyjny ma przeznaczenie tylko na nowe maszyny???


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziedzic666    0

ja popieram Twój pomysł, sam chce zrobić dokładnie tak samo tyle że biore zwykły kredyt

jako że mam dosyć mojego kombajnisty który zawsze przyjeżdża do mnie wychlany (w tamtym roku omijał i nie trafił ziarkami na przyczepę!!!)

poza tym u mnie na wsi jest tak że są przeważnie ważywniacy co mają troche trzody, mają sporo do wymłócenia ale własnego kombajnu nie kupią bo im po prostu nie chce się grzebać w nich, naprawiać a jeszcze się kurzyć to już wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

w mojej okolicy nie ma zbyt wielu gospodarzy ktorzy sie rozwijaja. a ludzie beda uprawiac ta ziemie tak czy tak...z zasady.niektorzy nie majanawet ciagnika ale jakos tam zasiewaja i uprawiaja oczywiscie do wszystkiego najmuja. a kombajnu z przystawka do rzepaku nie ma nikt, przynajmniej ja nie widzialem.a w jakim banku chce wziac ten kredyt @dziedzic666?? no i ile tego kredytu??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Idz do banku BGZ najlepiej zaloz konto skieruj na nie doplaty bezposrednie i zrob sobie debet do konta na dajmy na to 80 tys taki kredyt do konta nazywa sie tam agro ekspres dajesz np ksiege w zastaw oni policza ci ile ta ksiega jest warta a licza srednio 15-20 tys ha .Dajesz np ksiege z 4 ha 2 klasy wyjdzie ci ok 80 tys debetu do konta ustalasz ze za 5 lat splacisz a np jutro kupujesz kombajn za 50tys zostaje ci 30 do wykorzystania w sierpniu sprzedajesz rzepak wplywa ci na konto np 40tys i znowu masz 70 do wykozystaniai wcale nie musisz tego po 5 latach splacic bo mozesz odnowic na 1,2,3,4 lub 5 lat piekna sprawa ja tak mam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziedzic666    0

sam nie wiem w jakim banku, ja to myślałem w takim zwykłym, spółdzielczym tyle że tam jest spory procent, coś koło 10

jak się dowiadywałem to dostane jaki tylko chce tylko musze sporządzić przedwstępną umowę ze sprzedającym także nie mam ustalonej kwoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a jaki kombajn @dziedzic666 chcialbys kupic?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziedzic666    0

co to za pytanie? dla polaka, patrioty?:)hehe

myślałem o bizonku ale w sumie za innymi się nie oglądałem

a co myślałeś o czymś innym?

ps.do kpiotr- czemu nie mogę wysłać do Ciebie pw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj