Zaloguj się, aby obserwować  
manYki

jak robic prasa 44s

Polecane posty

manYki    0

witam. Mam problem. kupilem prase claas rollant 44s sznurek-siatka i owijam sznurkiem. Przy 1 prasowaniu belle byly nie zbite po bokach i jak sznurek konczy owijanie to stoi w miescu i na kazdym balocie jest w jednym kilka obrotow wiecej. i ile dajecie cisnienia do komory?? bo ja okolo 150 podczas praspwania i wydaja mmi sie bele ni e zbite i sznurek luzny zz goru dzieki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
Napisano (edytowany)

Jak my robimy taką prasą to trzeba trochę jeździć slalomem raz przy jednym brzegu podbieracza a raz przy drugim Rozumiem że masz owijanie elektryczne? - tu ci nie pomogę bo my mamy ręczne i samemu się decyduje ile jest owinięć w danym miejscu- no ale na brzegach beli to normalne że jest więcej owinięć

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

man - przy końcowym do bijaniu beli musi być 200 , strzałka lekko na czerwonym , ja nigdy nie robiłem siatką i będę wdzięczny jak ktoś mi podpowie jak do tego się zabrać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

ja posiadam prasę claas rollant 44s dobijam belę sianokiszonki do 200 i tylna klapa mi się uchyla co może być powodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

To że klapa lekko się uchyla to jest normalne , pytanie - ile ? Podczas pracy co jakiś czas, należ wyczyścić tył komory z resztek np. trawy, inaczej komora może się do końca nie domykać . A może masz zużyte uszczelniacze na siłownikach to całkiem prawdopodobne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

gdy dobijam do 200 na zegarze i ciśnienie rośnie to uchyla się coraz to bardziej aż dotąd aż będzie wyrzucać siano dołem narazie muszę tak robić bo są słabo zbite i szukam przyczyny

 

nie moge dobić bel bo sie prasa otwiera

 

a czy taki siłownik się dokupi czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227
Napisano (edytowany)

Nie kupuj tłoka tylko uszczelniacze " manszety " ,rozbierz tłoki , zabierz uszczelniacze do sklepu w którymś ci do pasują i będzie OK................

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Taką usterkę jak opisujesz miał kolega , wymiana manszet na tłokach pomogła , zrobisz sam a koszt prawie żaden , o rozdzielaczu piszą na forum ale chyba już czytałeś , pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7224

a po co uszczelniacze???????????? chyba ze ci ciekna silowniki to tak... lec po przewodach od klapy i gdzies musisz miec taka puszke kwadratowa do niej sa podlaczone przweody od klapy to jest zawor ktory trzyma zeby sie klapa nie uchylala pod spodem jest sruba na 27 klucz odkrec i podloz podkladke pod sprezynke i zobaczysz powinno sie poprawic ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

kolega semos w temacie ;prasa claas rollant 44; napisał str. 3 szukaj ..........trudno przejrzeć temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dokładnie w innym temacie wszytko wyjaśniłem łącznie z dokładnym skanem z katalogu części zaworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7224

kolego @krystian96 ja 3 dni po necie lazilem po forach szukalem info i wszystkiego o mojej prasie az na AF trafilem i znalazlem a tobie nie chce sie wpisac temat i przejrzec kilka stron!!!


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

ok sorrry .. mam pytanie czy da się zrobić żeby światełko od pełnej komory świeciło się przy wyższym ciśnieniu bo ujadę kilka metrów i się zapala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manYki    0

Tematy połączone

 

Witam. prasa nie zbija slomy i to duzy problem. nie wiem co naprawic gdyz sianokiszonke zbija dobrze a slome tragicznie . co chwile trzeba dobijac cisnienie gdyz ucieka. silowniki rozchodza sie gdy sie wiecej doda slomy. co robic ? z gory dzieki :D

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

uszczelniacz na siłownikach, zawór prasy a na końcu rozdzielacz w ciągniku. Jak chcesz łątwo sprawdzić siłowniki od komory to otwórz komorę i zostaw tak i patrz czy opada jak tak to masz uszczelniacze do wymiany. A jak uszczelniacze dore to przyczyna może leżeć w kostce prasy. Było na forum już wiele sposobów i przyczyn opisanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj