Polecane posty

pawel885    2279

U mnie w okolicy sprzedawcy twardo wciskają mesurol jako preparat na dzika, pasowało by nagrać dziada i potem z reklamacją niech zwraca za szkody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli dzik ma alternatywę, to wybierze kukurydzę niezaprawioną Mesurolem. Sąsiad zasiał kuku nie zaprawioną i straty były 90%, u m nie wybrały tylko 10 a z 7 ha. Skurczybyki wlazły za łosiem i przeczekały parę dni w życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27
Napisano (edytowany)

@b0gdan-Jak możesz to wrzuć fotki swojego ogrodzenia siatką przeciw dzikom :)

 

Na forum nie piszemy postów pogrubioną czcionką ! [Pkt. 1.13 taryfikatora ] +1 punkt ostrzeżenia. ////SZYMANOX/////

Edytowano przez SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

ja mam dwa druty fi 2,5 mm 35 cm i 50 cm, kołki co 10 metrów z wkręconymi izolatorami, pastuch Secur 2500. siatka na taki areał to za drogi gips, tym bardziej, że skradziono mi 3 pastuchy (akumulatorowe jak stała na polu, teraz jest sieciowy przy domu) wykręcano izolatory, to siatka tym bardziej dostała by nóg.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Sąsiad wkładał akumulator do starej lodówki, lodówka była przymocowana do pali wbitych na 2m w ziemię. Lodówka zamknięta na 2 skoble kłódki. Do tej pory nie zgnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Napisano (edytowany)

U mnie w okolicy sprzedawcy twardo wciskają mesurol jako preparat na dzika, pasowało by nagrać dziada i potem z reklamacją niech zwraca za szkody...

 

Może się mylę i to przypadek ale ja miałem w zeszłym roku zaprawione Mesurolem 3,5 ha.

Dzik wszedł,ruszył delikatnie trochę ziemi i odszedł.Przypadek?

Ja nie żałuje że było zaprawione chociaż to dodatkowy koszt.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hh600    0

U mnie w okolicy sprzedawcy twardo wciskają mesurol jako preparat na dzika, pasowało by nagrać dziada i potem z reklamacją niech zwraca za szkody...

dziki w QQ nie wyjadają nasion tylko szukaja resztek pożniwnych sytuacja jest tym bardziej zla gdy masz QQ w monokulturze.... Mesurol odstrasza zwierzynę łowną wiec i dziki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Ja też używam pastuchaa http://allegro.pl/b-silny-pastuch-akumulatorowy-na-dziki-5-5-jula-i4196289621.html i sprawuje się znakomicie :) , ogrodzone dwoma drutami http://allegro.pl/drut-elektryczny-1-2mm-x500m-pastuch-elektryczny-i4219572048.html i jest święty spokój, czasem widać po śladach na sąsiednim polu jak dzik podchodzi pod ogrodzenie, dostaje strzała i wyrywa z 4 nóg jak najdalej. Myśle że to jedyny sposób bo wszystkie śm***dziele i armatki to kwestia przyzwyczajenia sie zwierzęcia a w tym przypadku z bólem się nie oswoi :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dziki w QQ nie wyjadają nasion tylko szukaja resztek pożniwnych sytuacja jest tym bardziej zla gdy masz QQ w monokulturze.... Mesurol odstrasza zwierzynę łowną wiec i dziki :)

wot teoria :lol: :lol: :lol: muszę powiedzieć moim dzikom, że źle wyjadają resztki pożniwne, bo przy okazji wyjadają nasiona kukurydzy ze skutecznością 80%... i tak zupełnie przypadkowo robią to tylko w rządkach posianej kukurydzy...

Kolega to dziki i szkody przez nie zrobione tylko na obrazkach widział ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja zrobiłem inny manewr 3 lata temu: wapno tlenkowe 75% - takie białe, pyliste i pali w pysk. Ok 400kg jak pamiętam na ha wysiałem. Potem inne nawozy, agregat i siew. Co zauważyłem? Po zasianiu dziki były ale ryjki wsadziły tylko w kilku miejscach w ziemię i nic więcej. Myślę że to właśnie przez wapno bo żadnego zaprawiania, hukinolu, włosów, ognisk, pastuchów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

dziki w QQ nie wyjadają nasion tylko szukaja resztek pożniwnych sytuacja jest tym bardziej zla gdy masz QQ w monokulturze.... Mesurol odstrasza zwierzynę łowną wiec i dziki :)

Na ulotce jest wyraźne napisane " zabezpiecza zasiewy kukurydzy przed ptakami,............... może też działać odstraszająco na zwierzyne łowną" czyli równie dobrze może mu się odmiana nie spodobać. To tak jak bym Ci sprzedał witaminę C i powiedział że dzięki niej może dożyjesz 100lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

ja mieszkam w środku lasu co roku grodzimy ok 50 Ha z 10 kuku grodzimy w dwa lub trzy druty ale polecam zamiast jednego drutu dać specjalna tasme (ok 40 zł za 200m zależy jaka) no i konkretny pastuch mam corala 7.5 jula sieciowego . niekturzy grodzą siatką leśna ale to tez nie zdaje egzaminu rwą ja i tak wejda . Odstraszacze pomagają w"polu" gdzie dziki mają wybór a tak to tylko prąd praktykujemy już z 10 lat i praktycznie 100% skuteczności jak sie pilnuje drutu ,kosisz pod nim (ostatnio pod drutem pryskamy jakimś randapem i prawie na sezon spokuj) no i musi dyć wilgotno wtedy jest lepsze uziemienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

dzisiejszej nocy poprawią... będzie 100%

taka jednostka specjalna obrobi spokojnie takie pole

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

mi też troche zryły jutro trzeba dosiać ręcznie i obrodzić prądem to smyki mądre ze rajkii poryły tak jak siane siewnikiem ;dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

przynajmniej dobrze się dosiewa ;-)

Moja ma już 4 liście... spokój do sierpnia.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Podpinam się do pytania przedmówcy. Czy ktoś posiada takie urządzenie i mógłby się wypowiedzieć?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

raczej działa ale wątpię żeby aż tak uniwersalnie. Na każde zwierzę działają inne dźwięki. Ja mam takie coś w domu na myszy i faktycznie pomaga ale zasięg to góra 8 metrów. I wpinane do kontaktu. Listonosze mają takie coś na psy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie myśliwi właśnie zabili dzika ok 50 kg i pojechali. Noc w noc przychodziły a myśliwi pilnowali góra do 23 aż dziś się udało. Ciekawe czy zrobi się spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie jak co roku dzik siedzi w ogrodzeniu. Tylko w tym roku wlazł jeszcze przed kukurydzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj