Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
czesiek1991

Obora wolnostanowiskowa na rusztach 60 DJP

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora

Ma to być obora tylko na krowy czy z młodzieżą?

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja proponował bym płytko ścieloną z legowiskami. Głęboka ściółka na pewno odpada występują problemy z zapaleniami można by zastanowić się nad rusztami. Podaj przewidywane wymiary budynku

System utrzymania powinien zależeć od tego czy będziesz miał własną słomę czy będziesz musiał kupić i zależy po ile chodzi słoma w twojej okolicy

czesiek1991    0

System utrzymania powinien zależeć od tego czy będziesz miał własną słomę czy będziesz musiał kupić i zależy po ile chodzi słoma w twojej okolicy

Obora będzie na rusztach...

bynio    0

ja proponuję w środku stół paszowy szer. 5,4 m i w bok od niego po jednej i po drugiej stronie 3 ruszt potem 4,4 legowiska podwójne. potem 2,5 ruszt i pod sciana 2,4 legowiska. ja mam zamiar zrobić tak u siebie tylko z jednej strony stołu a drugiej głęboka na zasuszone i młodzież.

przy 6 rzędach legowisk wejdzie Ci 90 sztuk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez MrPako
      Witam wszystkich

Jaki waszym zdaniem jest najlepszy środek do zwalczania much w budynkach inwentarskich?

Na rynku jest multum różnego rodzaju preparatów do zwalczania much, drogich i nie zawsze skutecznych... Nie chcę już dalej eksperymentować i wyrzucać pieniędzy w błoto, dlatego proszę Was o pomoc i dobrą radę . Z góry serdecznie dziękuję .

Pozdrawiam
    • Przez miszka16

Witam serdecznie. W związku z tym że przymierzam się do budowy obory z dofinansowaniem z PROW chciałbym na tym forum zapytać się. Czy jest ktoś  kto korzystał już z tego programu? I ewentualnie mógłby się podzielić swoim doświadczeniem jak również polecił jakąś firmę  która kompleksowo się zajmuje takimi programami i budową
    • Przez farmer_89
      Witam, mam pytanie jaki bylby orientacyjny koszt zamontowania 9 poideł w oborze razem z całym materialem i robocizna, może ktoś montowal ostatnio?
    • Przez Xeon
      Witam,
      Jestem w trakcie przygotowywania nowej dojarni (przechodzę z bańkowej na przewodówkę) i mam dylemat jak podgrzewać wodę. Myślałem o zamontowaniu zwykłego bojlera izolowanego z 2 grzałkami po 1,5 lub 2 kw każda żeby szybko zagrzać wodę (bojler powieszony poziomo).
      Jednak zastanawiam się, czy jeżeli wymienię schładzalnik na większy (ok 2000 l) z odzyskiem ciepła (obecnie mam 1100 bez odzysku), to czy ten ww. boler przyda się na coś? A może lepiej kupić bojler z wężownicą albo z płaszczami (większa sprawność) i w przyszłości ew. pod nie podpiąć odzysk ciepła (da się tak)?

Tak nawiasem jakiej wielkości potrzebny byłby bojler do mycia całej instalacji na 40 krów + 6 aparatów?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.