RycerzNocy

Ceny Belarusów

Polecane posty

tomal17    0

z tego co ja zaobserwowałem te wysokie miedzy innymi ceny mają podłoże polityczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

tomal7, masz zapewne rację. Dziś z "prefektury" chyba Zambrów, przyszło mi, że "Uzasadnionym było w sprawie zatrzymać (papier) homologację, jako dowód w sprawie". Nie chce mi się jeszcze raz o tym pisać bo pisałem o tym w temacie "Strajk rolników 2011". Wrrr.... skurwy.... - który to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a ciągnik przypadkiem nie z firmy Birawit?

Tam była sprawa z prokuraturą i może dlatego zatrzymano homologację (chodzi ponoć o jakieś machinacje z homologacją).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Też o tym słyszałem, przekręty robili jeszcze jakieś dotyczące gwarancji i obsługi serwisowej.Ta gwarancja i pomoc serwisowa to jedna wielka ściema, każdy z nas zmieni sobie filtry i oleje bez żadnej pomocy, serwis niczego więcej nie robi, a dodatkowo za to płacić musim, a ceny szaleją teraz ze względu na to, że młodego rolnika wypłacają i w sumie PROW zaczną uruchamiać, więc każda jedna marka podniesie sie z ceną

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

To co Birawit, świadomie robił przekręty, czy o nich sam nawet nie wiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Kręcił na wszystkie możliwe sposoby jakie istniały


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ok. O ile jest jak mówisz, to nie wiedziałem.

 

Tylko k.... teraz sami dupe mi trują, tzn. "prefektura".

 

A i jeszcze jedno, przypomniało mi się jak ktoś coś kiedyś gadał.... podobno jak "bumbe" puszczą to tylko MTZ pójdzie ;)

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Ja to wiem od dwóch handlarzy. Na YT pod filmem u kogoś czytałem też o tej firmie co do wyzyskiwania z tytułu serwisu i gwarancji


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ta, ja właśnie ostatnio po tej całej demolce to zobaczyłem, że miałem nawet upust, chyba gwarancyjny - kilka kół. To było na FV. Ot, obywatel nieświadomy. A ja Wam powiem, jak już znajdą winnego - tylko go k... nie wsadzać. Niech zap.... w kamieniołomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtex123    0

Z tego co widzę to model 952.3 u tego samego sprzedawcy zdrożał o 12tys.zł :o ALE jak środki z uni się wyczerpią typu MR ,PROW to już za rok może trochę lepiej będzie można za uwarzyć jak zrobi się zastój na bardzo długo w sprzedaży nowych maszyn więc kończą się dobre czasy dla sprzedających nowe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bryl36    50

ciekawe kiedy ruszy import przez litwe .Miał na początku marca i ddo tej pory nic się nie dzieje

łukaszenka do libii chyba wysyła te traktory ,gdzie po małej modernizacjii za lekkie czołgi robią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
To co Birawit, świadomie robił przekręty, czy o nich sam nawet nie wiedział?
Nie wiem. Nie interesowałem się tym, po prostu pisano na forum że niektórzy z tych co kupili ciągniki MTZ z Birawitu dostali wezwania do prokuratury czy policji (złożenie zeznań).

 

 

ciekawe kiedy ruszy import przez litwe .Miał na początku marca i ddo tej pory nic się nie dzieje

łukaszenka do libii chyba wysyła te traktory ,gdzie po małej modernizacjii za lekkie czołgi robią :D

No ciekawe.

Wszystko wszystkim panowie ale sami widzicie - jest kasa z PROW to i maszyny drożeją. Ja nigdy więcej tak nie będę kupował - będę czekał z realizacją umowy aż sprzedawcy będą przekonani że już wszyscy wykorzystali kasę i wtedy marudził im z zejściem z ceny.

Prosty przykład - kupiłem z MGR rozsiewacz EXACTA, obsiałem nim wiosną i jesienią pola. Na zimę kolega kupił identyczny 1 tys PLN taniej z tego co mi mówił (rocznikowo o rok nowszy bo mój był z 2009 a kupiony w 2010r). Zakupy robił w grudniu 2010r czyli jak prawie wszystkie umowy z MGR były zrealizowane.

Po prostu trzeba czekać z realizacją aż ten tzw "bum" na sprzedaż z PROW się pokończy.

W przypadku Belarusa/MTZta poważnie bym się zastanowił nad zakupem nowego (rej. 1 raz na Litwie) lub sprowadzeniem samodzielnie 1 sztuki (tylko nie wiem jak wyglądało by z papierami (opłaty celne, rejestracja itp).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bryl36    50

Nikita_Bennet mi też się nie śpieszy ,praktycznie do jesieni to by nic robił jakis transpot tylko

ale obawiam się że na litwie wprowadzą zakaz homologowania silników euro1 w traktorach i bedę musiał zapłacić więcej za kolejne euro .A mi to obojętne jakie normy silnik spełnia Ma byc nowy tani i nie chiński

Patrząc na rosnące ceny euro to pewnie podrożeją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiardo    0

Panowie, tak na zdrowy rozum. Jak skończy się dofinansowanie do maszyn rolniczych, to jakie będą poszukiwane (?), najtańsze, używane, ich cena nie spadnie. To samo tyczy się ciągników, a wiadomo jaki ciągnik jest bezkonkurencyjny cenowo. W ostatnich latach zainteresowanie Belarusem pod kontem PROW było marginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Możesz podać skąd masz takie informacje?

 

Często przeglądam w RPT rejestracje nowych ciągników i owszem MTZtów mało rejestrują, Belarusów mało rejestrują ale po ich dodaniu już są w pierwszej 5tce najlepiej sprzedających się ciągników. A czy zakup na PROW (MGR) czy nie to nie ma wielkiego znaczenia. Ja brałem MTZta na MGR i sporo znajomych tak zrobiło bo mieścili się w przedziale mocy/ha a chcieli mieć nowy ciągnik który często zastępował wysłużoną sześćdziesiątkę czy osiemdziesiątkę i stali na kupnie czegoś za 30-40 tys ale używanego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Firma GRAND Export-Import oferuje za 95tys + do tego tur z oszprzetem (łyzka i krokodyl) 25tys to wychodzi 120tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Mi za Belarusa 952.3 (euro 2) Diler Pronara zaoferował 90 tys. + 24 tys za tura z metal fachu (łyżka i krokodyl) Strasznie drogo mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

na stronie mtz chcą 80tys.

Mój wujas brał rok temu tura chyba z metal fachu i za samego tura chyba 18tys dał a teraz ile wołają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

No i co ja widzę, i wybierają "gniotsa nie łamiotsa". Trza kupić Pajero 4x4 i na LPG hehe ;)

 

Albo CNG, zależy od ceny.

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj