Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

nie    2064
2 godziny temu, pawelol111 napisał:

Jutta nie wytrzymuje suszy. W badaniach coboru widac.

badania polowe pokazują inaczej :)

Cytat

wymłócona jutta - plon 8ton (siew 80kg/ha), jak na trzeci rok mega suszy to plon bardzo dobry; (w ubiegłym roku 5,5 tony, innej odmiany), 165kg azotu, zero skracania zero wylegniętego, 2x fungi, zero dolistnego odżywiania

opady od stycznia 2019 do żniw - 225mm, a od siewu do zbioru - 275mm

opady od stycznia 2020 do żniw - 257mm, a od  siewu do zbioru - 334mm

od połowy marca do dzisiaj 119mm!

(w marcu i kwietniu było 50 dni bez kropli deszczu)

jest tak cholernie sucho, że jakbym nie widział to bym nie uwierzyłnie wiem jak te rośliny to przeżywają 

pszenica dużo ładniejsza niż zakupione nasiona ale jakby chciał znowu siać to będzie dużo odpadu (pośladu)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
3 godziny temu, Roxer napisał:

RGT Bilanz, siał ktoś? Jak wypadła?

Poďpinam się do pytania. Interesuje mnie też formacja i rotax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
5 godzin temu, pawelol111 napisał:

Jutta nie wytrzymuje suszy. W badaniach coboru widac.

Miałem raptem pół ha i potwierdzam nie zachwyca, szczególnie wiosną gdzie nie padało 5 tygodni wg eufori i formacji i juliusa mocno dostała w d... 

 

16 minut temu, Mecha napisał:

Poďpinam się do pytania. Interesuje mnie też formacja i rotax.

Formacja u mnie drugi rok w tym trochę gorzej i był niby lepszy jak tamten, choć rośliny bardzo zdrowe no i wysokie choć słoma sztywna, w tym roku też dziwnie się omłacała jak nie kruszyła się to  leciały nie o młócone wg eufori i juliusa gorzej ale ziarno grubę jakościowo bdb plon niższy od wyżej wymienionych ale i stanowisko najgorsze i najpóźniej siana bo po kuku, moim zdaniem fajna pszenica, zmieniłem ja na rzecz belissy o której złego Słowa nie powiem, najgorzej jutta na tym. 0.5 ha dziwna i tyle. 

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27
3 godziny temu, Roxer napisał:

RGT Bilanz, siał ktoś? Jak wypadła?

Mamy 3 rok chyba , plonuje całkiem dobrze. Mam ją posiana na jednym polu z euforia i kombajn staje 5-10metrow przed euforia więc plon zbliżony. Wydaje mi się, że euforia deko cięższa i wychodzi na to samo. Bardzo dobrze się krzewi więc rzadki siew, do tego w tamtym roku wcześnie siana grzyby zjadły dlatego proponuję ja na lekko opóźniony u późny siew. Siana w listopadzie wygląda super . Ogólnie godna polecenia odmiana tylko trochę grzybów pilnować. Płn mazowsze jak coś 😉 

Ps .Ta odmiana chyba nigdy nie dała mniej jak 6 ton na 3 klasie przy dobrej agrotechnice 😅

Edytowano przez Egzo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Tak czytam niektóre posty i myślę jak to jest wkońcu z tym spadkiem plonowania przy siewach opóźnionych... Może system korzeniowy będzie mniejszy, ale napewno będzie zdrowsza, a pszenica zimuje najlepiej w fazie szpilki. Niech ktoś rozjaśni. Bo z tych wczesnych siewów to łany sa chore, zbyt gęste i głodne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
54 minuty temu, Mecha napisał:

Poďpinam się do pytania. Interesuje mnie też formacja i rotax.

Rotaxa mam, odmiana ma słabe wyrównanie, dużo ziaren drobnych i czasem gęstości nie ma, ale mimo wszystko sypie ładnie i w przyszłym roku też ją sieję. Ładnie się krzewi, i całkiem zdrowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ja planuje metronom bilanz elixer oraz keramik

metronom bilanz polecam 

sial ktoś elixer lub keramik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3

Cześć możecie polecić  pszenicę  na lekkie gleby,głównie 4a/b,planuje zasiać do połowy listopada(myślę  że już po qq będzie).Dawno nie  miałem pszenicy,ostania to była Bamberka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Nie wypada mówić co masz zasiać, ale mogę napisać coś o KWS Fenomen. Jest pszenicą tolerującą słabe stanowiska, wytrzymuje susze chyba najlepiej ze wszystkich odmian, jakie się u nas sieje w okolicy. U znajomego na naprawdę słabych ziemiach w zeszłym roku utrzymała się najdłużej. Jest niska, nie kładzie się, zwierzęta jej nie jedzą ze względu na wąsy. Ma grube ziarno, MTZ to około 45-50, klasa jakościowa A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

Nie wypada mówić co masz zasiać, ale mogę napisać coś o KWS Fenomen. Jest pszenicą tolerującą słabe stanowiska, wytrzymuje susze chyba najlepiej ze wszystkich odmian, jakie się u nas sieje w okolicy. U znajomego na naprawdę słabych ziemiach w zeszłym roku utrzymała się najdłużej. Jest niska, nie kładzie się, zwierzęta jej nie jedzą ze względu na wąsy. Ma grube ziarno, MTZ to około 45-50, klasa jakościowa A.

Miałem Euclide podobna do Fenomena i zakupię go też w tym sezonie na siew jak taki dobry jest? Mus wypisać bo okoliczne centrale Fenomena nie mają w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Niestety istnieje problem z zakupem Fenomena. Kuzyn w zeszłym roku kupił go przez internet. Znajomy w tym roku chwalił jeszcze Solehio, a on sieje wyłącznie na 5-6 klasie ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Nie mam pojęcia, nie widziałem niestety tej pszenicy. Ziarno widziałem,  duże MTZ, ładne wyrównanie. Na sąsiedniej działce siał Fenomena, podobno Solehio na tak słabej glebie wyglądało ciut lepiej.

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Siedzacybyk napisał:

Niestety istnieje problem z zakupem Fenomena. Kuzyn w zeszłym roku kupił go przez internet. Znajomy w tym roku chwalił jeszcze Solehio, a on sieje wyłącznie na 5-6 klasie ziemi.

Bądźmy poważni, gdzie k**wa pszenica na 6 klasie 🤣, chyba że to szóstka tylko na papierze 

Na takiej ziemi to żyto czy owies i to trzeba się starać żeby coś ukosic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Jeśli ktoś nie wierzy, nie musi. Znam go 15 lat, on mi doradził tego Fenomena. Oczywiście przyjechać i sprawdzić się nie da, ponieważ jest to nie warte wysiłku. Byłem na jego polu, siał pszenicę, ziemi w garści nie dało się utrzymać. Czy wydajność rzeczywiście taka była? Przy kombajnie nie byłem, nie ważyłem, oparłem swoją wypowiedź o uzyskane informacje. Mogę jedynie nadmienić, że to dobry fachowiec. Ocenę pozostawiam Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 godzinę temu, Siedzacybyk napisał:

Nie mam pojęcia, nie widziałem niestety tej pszenicy. Ziarno widziałem,  duże MTZ, ładne wyrównanie. Na sąsiedniej działce siał Fenomena, podobno Solehio na tak słabej glebie wyglądało ciut lepiej.

To zapytaj jaka wysokość Solehio I Fenomena który wyższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Siedzacybyk napisał:

Jeśli ktoś nie wierzy, nie musi. Znam go 15 lat, on mi doradził tego Fenomena. Oczywiście przyjechać i sprawdzić się nie da, ponieważ jest to nie warte wysiłku. Byłem na jego polu, siał pszenicę, ziemi w garści nie dało się utrzymać. Czy wydajność rzeczywiście taka była? Przy kombajnie nie byłem, nie ważyłem, oparłem swoją wypowiedź o uzyskane informacje. Mogę jedynie nadmienić, że to dobry fachowiec. Ocenę pozostawiam Wam.

Mam 6 i wiem na  co ją stać 😉 jak są opady to coś urośnie ale to już blisko do żółtego piachu i cudów niema, i może być "fachowiec" 

To ile mu sypie na takiej ziemi!? Może sam spróbuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

W tym roku mówił, że Solehio do 5,5 t. a Fenomen mniej, ale nie pamiętam. Niestety w zeszłym roku miał b. słabo coś koło 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Solehio na dobrej ziemi w tym roku nie powaliło wydajnością ale to sądzę że z mojej winy

Parametry ma za to bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj