Zaloguj się, aby obserwować  
piotrb14

agregat ścierniskowy do mtz belarus 1025

Polecane posty

piotrb14    192

czy mtz 1025 belarus uciągnie ścierniskowca 3m?? ciągnik posiada 105 koni mechanicznych

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Więcej jak 2.6 bym mu nie zaczepił,3m może pociągnie ale efekt będzie mizerny. :(

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

To chyba macie same piachy,agregat ścierniskowy ma to do siebie ze by większej prędkości efekt jest lepszy i można głębiej pracować.Do UG KOS potrzeba od 100-140 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

To chyba macie same piachy,agregat ścierniskowy ma to do siebie ze by większej prędkości efekt jest lepszy i można głębiej pracować.Do UG KOS potrzeba od 100-140 km.

 

 

przyjechałbyś to byś zobaczył jakie piachy.... gleby klasy od 3-5 na 1 polu są mieszanki ziem od borowiny i płowiny do gliny

 

czyli wynika że 2,6m i jadę spokojny w polę i nie patrzę czy uciągnie??

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zależy... zdarzają się i spore pagórki... ale chyba zdecyduję się na 2,6 bo 3m może by i ciągnął ale jak długo... a 2,6 dawałby sobie radę spokojnie myślę.. i wszystko zależy też od głębokości na jakiej się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek1025    0

ja też właśnie myślę żeby do ruska kupić grubera 2,6m większy nie ma co .a mam pytanie jaki masz pług do mtz 1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Również uważam że 2,6 będzie idealnym wyborem :) Ja ciągam 110 konnym ciągnikiem 2,6 i jest akurat :) Może nawet troszkę czasami za duży bo prędkość z jaką robie to od 7 do 11-12 km/h. Ale przeważnie to ok 8-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

ja mam 3 metrowego lemkena do df 140km i mtz na pewno by miał problemy z samym podniesieniem o uciągu nie wspomne ale agregat agregatowi nie równy jakiegoś lekkiego może by podniósł i ciągnoł jak płytko ustawi się ale to męczarnia będzie wydaje mi się że 2,6 bedzie sobie latał bez problemu dodam że df z tą moca na piachach lata 14km/h ale jak ciężka ziemia to już nie ma czym szaleć 10km/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

4 x 40 cm zagonówki a co do poprzedniego postu to udźwig to on ma bo posiada 2 siłowniki udźwig coś około 4 ton

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

filiplemken bodajże ma 3 metrowego kosa to pronia 1025 i chyba daje rade, mój 952 spokojnie z 2,6 daje sobie rade prędkość okolice 10 km/h ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

weź mniejszy, w agregatach ścierniskowych ważniejsza jest prędkość niż głębokość. a Z taki 3 m rusek będzie miał ciężko co i efektywność zmniejszy, a robić zeby robic toć to sie z celem mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

co z tego że udźwigu ma ponad 4 tony jak przód w górze bedzie miał mam mtz 82ts to wiem co może podnieść podobny bo różnią się tylko szczegółami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

co z tego że udźwigu ma ponad 4 tony jak przód w górze bedzie miał mam mtz 82ts to wiem co może podnieść podobny bo różnią się tylko szczegółami ;)

 

 

oj wiesz zawsze na przód można zamocować dodatkowe obciążniki ;d ja swoim 1025 podnoszę bronę aktywną rabe werk z siewnikiem nordsten i ziarnem ( 300kg miesci się w skrzyni) bez złożonego hydropaku podnosi i można jechać... a ze złożonym nie ma najmniejszych problemów jeśli coś by się działo to dołożę 100kg obciążników na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj