stachu19

kredyt na na nowe maszyny

Polecane posty

Andrzej24871    12

Jakbym mógł prosić to niech napiszą te osoby które brały kredyty na kupno nowych maszyn na prow/mgr w jakich bankach na jaką sume i na jakich warunkach (jakie oprocentowanie rzeczywiste)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

Panowie,a jak jest z finansowaniem fabrycznym,np.na niektóre ciągniki?Można to podpiąć pod kredyt na MGR?Ew. niektórzy dealerzy oferują zakup maszyn na raty,to może sumując wyjdzie trochę taniej niż kredyt komercyjny.Tylko nie wiem,jak Agencja by się na to zapatrywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Jakbym mógł prosić to niech napiszą te osoby które brały kredyty na kupno nowych maszyn na prow/mgr w jakich bankach na jaką sume i na jakich warunkach (jakie oprocentowanie rzeczywiste)

 

Ja kupowalem ciagnik na PROW wartosc 180tys zl, i finansowalem to w ten sposób ze korzystalem z agro expresu w BGZ (ok 8%), tylko ze jest to w formie debetu, tzn ze zwrot z AMiMR dostalem po miesiacu zwrot VATu tez, Czyli po miesiacu spalcilem 105 tys zl za które zaplacilem odsetki w wysokosci 700zl(niema lepszej oferty bo nikt na miesiac lub 2 nie udzieli kredytu). Sprawdzilem duzo ofert kredytowych i nikt nie udzieli kredytu ponizej tego oprocentowania(chyba ze w walucie co jak sie teraz okazuje bylo by nienajlepszym wyborem), a w dodatku maja jeszcze tysiac innych kosztów: prowizje ,ubezpieczenie kredytu, oplata za wczesniejsza splate kredytu( co w przypadku zwrotu z PROW napewno nastapi). Jeszcze jedna zaleta tego kredytu jest to ze nieineresuje ich na co jest przeznaczany co eliminuje ubezpieczenie sprzetu co w innych kredytach bylo obowiazkiem. W pierwszym roku w cenie promocyjnej AC kosztowalo 1% wartoscci a trzaba ubezpieczac przez caly okres kredytowanie a w nastepnych latach juz niebedzie ceny promocyjnej. Jeszcze jedno kredyt fabryczny to tez kicha (przynajmniej zetor) RRSO ok 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Witam ,,Dołącze sie do tematu.

 

Załapałem sie na 'Młodego Rolnika' i niedawno złożyłem już wniosek o płatność, czyli kasne powinienem dostać za jakieś 4-5 tyg. Zważywszy że nie składałem jeszcze żadnych papierów na 'Modernizacje' mogłem składać wniosek na kwote 300tyś dofinansowania(przysługuje mi 50% dofinansowania). A więc wiele sie nie zastanawiałem i złożyłem łącznie na około 214tyś(netto) czyli moge liczyć na zwrot 107tyś. Więcej nie mogłem gdyż poprostu mnie nie stać. Teoretycznie 107tyś(zwrotu)+75tyś(z młodego)= 182tyś środków posiadam i zostaje tylko 32tyś do wykombinowania ale nasz kochana agencja postawiła warunek wcześniejszego okazania dowodu wpłaty za dane maszyny więc ruszyłem po informacje po kredyt. Ruszyłem do BGŻ gdyż sporo znajomych mi ich poleciło.Pani w BGŻ zaproponowała mi kredyt "Preferencyjny Młody Rolnik" ogólne warunki które mi proponowano i musiałbym spełnić to;

- minimum 20%wkładu własnego

- zastaw hipoteki np, gruntów lub budynków (co do tego to sie niezgodziłem i odradzam,w zamian zaproponowałem że w zastaw wezmą właśnie ten sprzęt który kupuje- bez problemu sie zgodzili)

- odsetki jakie mi proponowano to około 2,1-2,2% w zależności od inflacji itd.

- okres kredytowania to tylko i wyłącznie 15 lat (jak dla mnie to zdecydowanie za dużo)

- możliwość manipulacji rat ( w danym roku czy miesiącu można sobie ustalić wysokość raty)

- karencja 2 lata

 

Pytałem sie również o kredyt "Agro Unia" , ogólne warunki podobne, troche mniejszy wkład własny itd ale trzeba w zastaw postawić hipoteke w postaci gruntów lub budynków , i musiałem podziękować gdyz uważam że lepiej zastawic dane maszyny a księgi wieczyste mieć czyste...

 

Podsumowując , Biorąc kredyt "Preferencyjny Młody Rolnik" na kwote 214tyś na 15 lat , po dwóch latach karencji będe w stanie spłacić aż 182tyś + odsetki za 3 lata (okres karencji + dany rok raty)= 182tyś + 12,840zł (2% od 214tyś x3)co daje w sumie 194,840 . w następnym roku zostaje do spłaty 214-182= 32tyś które rozkładam sobie na pozostałe 12 lat czyli 2,666 zł rocznie + odsetki tylko za kwote pozostałą do spłaty czyli od 2,666 (2%) czyli śmieszne odsetki. Ale żeby Bank nie miał za dużych sapów podpowiedziano mi że tą pierwsza rata najlepiej jak wyniesie około 120-140 tyś, W przeciwnym przypadku mogą odrzucić wniosek o kredyt i może być lipa. Co do innych banków to nie byłem bo uważam że BGŻ chyba ma najlepsze oferty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Chodziło mi o to, że kredytu młody rolnik nie można brać na maszyny finansowane z modernizacji gospodarstw rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam ,,Dołącze sie do tematu.

 

Załapałem sie na 'Młodego Rolnika' i niedawno złożyłem już wniosek o płatność, czyli kasne powinienem dostać za jakieś 4-5 tyg. Zważywszy że nie składałem jeszcze żadnych papierów na 'Modernizacje' mogłem składać wniosek na kwote 300tyś dofinansowania(przysługuje mi 50% dofinansowania). A więc wiele sie nie zastanawiałem i złożyłem łącznie na około 214tyś(netto) czyli moge liczyć na zwrot 107tyś. Więcej nie mogłem gdyż poprostu mnie nie stać. Teoretycznie 107tyś(zwrotu)+75tyś(z młodego)= 182tyś środków posiadam i zostaje tylko 32tyś do wykombinowania ale nasz kochana agencja postawiła warunek wcześniejszego okazania dowodu wpłaty za dane maszyny więc ruszyłem po informacje po kredyt. Ruszyłem do BGŻ gdyż sporo znajomych mi ich poleciło.Pani w BGŻ zaproponowała mi kredyt "Preferencyjny Młody Rolnik" ogólne warunki które mi proponowano i musiałbym spełnić to;

- minimum 20%wkładu własnego

- zastaw hipoteki np, gruntów lub budynków (co do tego to sie niezgodziłem i odradzam,w zamian zaproponowałem że w zastaw wezmą właśnie ten sprzęt który kupuje- bez problemu sie zgodzili)

- odsetki jakie mi proponowano to około 2,1-2,2% w zależności od inflacji itd.

- okres kredytowania to tylko i wyłącznie 15 lat (jak dla mnie to zdecydowanie za dużo)

- możliwość manipulacji rat ( w danym roku czy miesiącu można sobie ustalić wysokość raty)

- karencja 2 lata

 

Pytałem sie również o kredyt "Agro Unia" , ogólne warunki podobne, troche mniejszy wkład własny itd ale trzeba w zastaw postawić hipoteke w postaci gruntów lub budynków , i musiałem podziękować gdyz uważam że lepiej zastawic dane maszyny a księgi wieczyste mieć czyste...

 

Podsumowując , Biorąc kredyt "Preferencyjny Młody Rolnik" na kwote 214tyś na 15 lat , po dwóch latach karencji będe w stanie spłacić aż 182tyś + odsetki za 3 lata (okres karencji + dany rok raty)= 182tyś + 12,840zł (2% od 214tyś x3)co daje w sumie 194,840 . w następnym roku zostaje do spłaty 214-182= 32tyś które rozkładam sobie na pozostałe 12 lat czyli 2,666 zł rocznie + odsetki tylko za kwote pozostałą do spłaty czyli od 2,666 (2%) czyli śmieszne odsetki. Ale żeby Bank nie miał za dużych sapów podpowiedziano mi że tą pierwsza rata najlepiej jak wyniesie około 120-140 tyś, W przeciwnym przypadku mogą odrzucić wniosek o kredyt i może być lipa. Co do innych banków to nie byłem bo uważam że BGŻ chyba ma najlepsze oferty,

1. Na sfinalizowanie inwestycji jeśli korzystać z Modernizacji Gospodarstw Rolnych również nie możesz skorzystać z kredyty preferencyjnego, a z kredytu komercyjnego

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Chodziło mi o to, że kredytu młody rolnik nie można brać na maszyny finansowane z modernizacji gospodarstw rolnych.

 

sthil007 też myślałem że nie bede mógł połączyć tych dwóch rzeczy ale jednak powiedziano mi że jest taka możliwość ,, I szczerze mówiąc byłem mile zaskoczony :rolleyes: ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wam powiem tak kredyt młody rolnik można łączyć z Młodym rolnikiem z agencji(75tys) nie można natomiast łączyć tago kredytu z MGR Jest to pewna i sprawdzona informacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

NIE można połączyć MGR Z kredytem z dopłatą z ARiMR na 2%. Pytałem się w BGŻ to oprocentowanie na maszyny wynosi niecałe 9% więc nie tak mało.Kolego ktoś cię wprowadził w błąd może nie świadomie ale odsetki licz na 9% od sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

NIE można połączyć MGR Z kredytem z dopłatą z ARiMR na 2%. Pytałem się w BGŻ to oprocentowanie na maszyny wynosi niecałe 9% więc nie tak mało.Kolego ktoś cię wprowadził w błąd może nie świadomie ale odsetki licz na 9% od sumy.

 

,, Teraz mnie zaniepokoiliście :( ,,, Ale fajnie że mówicie o takich rzeczach ,, zaraz tam pojade i będę żądał wyjaśnień, :blink: , a jeśli sie okaże że mnie w błąd wprowadziła to sie posypią pióra, ;[ . A może wy macie jakieś doświadczenie w kredytach ? w jakich bankach braliście i wogóle ,? , bo kurka wszystkiego od bankowca sie nie dowiem penie,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesley    0

Joachim napisz ile wynosi wkład własny,jaki okres kredytowania i raty miesięczne czy kwartalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jednak premie MR można łączyc z kredytem MR,wcześniej myślałem, że nie bo czytałem w innym temacie i tak tam bylo. W necie tez patrzyłem i to samo, może przepisy zmienili?? Kasuje wcześniejszego posta, żeby nikogo w błąd nie wprowadzać. Wkład własny może być finansowany ze środków premii dla młodych rolników uzyskanej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW na lata 2007-2013.Mój odnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

premie MR i kredyt MR możesz łączyć

kredyt MR i MGR nie możesz łączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doradca    0

Ja terz biore a raczej złozyłem wniosek na prow i chce maszyny wziąsc w lizing. dokładnie to w BGZ-ecie. Maja naprawde dosc fajna oferte.

Witam serdecznie. Jestem Doradcą Mobilnym , który obsługuje klientów prowadzących działalność rolniczą ze wszystkich regionów Polski . Specjalnie dla rolników przygotowaliśmy pożyczkę , która umożliwi realizację Twojego przedsięwzięcia .Doskonale znamy specyfikację polskiego rolnictwa. Od lat udanie współpracujemy z naszymi klientami oraz dostawcami maszyn i urządzeń rolniczych . Nasza wiedza i znajomość rynku , pozwalają nam zapewnić Ci konkurencyjną ofertą oraz szybką i sprawną obsługę. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty ; info@finansowanie-firmy.pl mogę zaproponować lepszą oferte

 

witam mam do waz pytanie jaki byście polecili kredyt na zakup nowych maszyn i jakie oprocentowanie ale nie może to być kredyt na unie

Witam serdecznie. Jestem Doradcą Mobilnym , który obsługuje klientów prowadzących działalność rolniczą ze wszystkich regionów Polski . Specjalnie dla rolników przygotowaliśmy pożyczkę , która umożliwi realizację Twojego przedsięwzięcia .Doskonale znamy specyfikację polskiego rolnictwa. Od lat udanie współpracujemy z naszymi klientami oraz dostawcami maszyn i urządzeń rolniczych . Nasza wiedza i znajomość rynku , pozwalają nam zapewnić Ci konkurencyjną ofertą oraz szybką i sprawną obsługę. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty ; info@finansowanie-firmy.pl

 

270tys tyle potrzebuje kredytu i ile trzeba mieć w kładu własnego

Witam serdecznie. Jestem Doradcą Mobilnym , który obsługuje klientów prowadzących działalność rolniczą ze wszystkich regionów Polski . Specjalnie dla rolników przygotowaliśmy pożyczkę , która umożliwi realizację Twojego przedsięwzięcia .Doskonale znamy specyfikację polskiego rolnictwa. Od lat udanie współpracujemy z naszymi klientami oraz dostawcami maszyn i urządzeń rolniczych . Nasza wiedza i znajomość rynku , pozwalają nam zapewnić Ci konkurencyjną ofertą oraz szybką i sprawną obsługę. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty ; info@finansowanie-firmy.pl Teotetycznie u nas powinno być to 10 % ale możemy negocjowaci moze być to 1 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj