Polecane posty

Miro010    10

Sean cholera wie, też mnie to troszkę zdziwiło gdy gość powiedział żeby śruby popuścić ale to pomogło, być może wynika to z bardzo ciasno dopasowanych wałków do otworów w korpusie po regeneracji choć kompletnie nie wiem jak przebiega regeneracja takiego rozdzielacza, zapewne to nie pierwszy przypadek gdy ktoś w ten sam sposób reklamuje rozdzielacz i wszystko się musi dopasować z czasem a trzeba pamiętać że daleko takiemu regenerowanemu do nówki tak samo jak i cenowo tego nikt nie zaprzeczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na temat regeneracji rozdzielaczy  i całych podnośników mam wyrobione zdanie, jakie? kupić nowy i mieć spokojne nerwy.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak racja M10.  Może kolega mieć rację w tym że wkręcone są za głęboko i deformują tulejkę suwaka czy innego ustrojstwa w środku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Normalna sprawa, nawet wałek fi 30 można uginać w rękach o kilka/kilkanaście setek. Ściśnie go z 2 setki jeśli jest zrobiony na zero daje już spory zacisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wałek zrobiony na zero w dziurę o tym samym wymiarze nie wejdzie ale faktem jest że suwak rozdzielacza jest pasowny i wiele nie trzeba by go zblokować.  


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Faktem jest, że blokuje i nie ma żadnej dyskusji, że tego nie robi, bo kolega napisał, że po zluzowaniu śrub pomogło.
Po drugie śruby są M10 a nie żadne inne.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Faktem jest że tylko jedna śruba mogła to spowodować ta z przodu i zablokować tłoczek zaworka który nazywa się fachowo jednolitym i porusza w poprzek rozdzielacza. He no kto wie. Ważne że jest lepiej.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Może dziwić, że blokuje, ale blokuje. Osobiście pokusiłbym się o ponowne dokręcenie rozdzielacza z "odpowiednim" momentem, czyli takim, aby reakcja podnośnika była niemal natychmiastowa.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Śrubę wykręcić, zmierzyć głębokość otworu i co właściwie znajduje się w jego dnie tak dla własnej ciekawości i potwierdzenie teorii. A pod śrubę podłożyć dodatkową podkładkę i przykręcić z odpowiednią siłą... jak najbardziej. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

AlaCapone to napewno zrobię i zaobserwuję zmiany ale po pewnym czasie gdzieś na wiosnę po pierwszych uprawkach po porządnym odpowietrzeniu układu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10
2 minuty temu, seweryn20 napisał:

Śrubę wykręcić, zmierzyć głębokość otworu 

Dobry pomysł w przyszłym tygodniu to sprawdzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tam wiele nie trzeba by się odpowietrzył sam układ jest przelewany olejem zaraz po załączeniu pompy. Powietrze jeśli jakieś będzie to tylko w przewodzie i siłowniku ale i ono takiego bałaganu na pewno nie robi i zostanie  wypchane po kilkukrotnym użyciu podnośnika. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Szczelny układ hydrauliczny odpowietrza się sam.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, seweryn20 napisał:

Tak racja M10.  Może kolega mieć rację w tym że wkręcone są za głęboko i deformują tulejkę suwaka czy innego ustrojstwa w środku.

Nie pamiętam już czy tam otwory są na wylot do środka a stare rozdzielacze się pozbyłem, pod rozdzielacz przychodzi uszczelka {podkładka} jeśli nie założył tego a  otwory pod śruby są na wylot to to może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

uszczelka była dawana nówka wiec jest na pewno a układ jest szczelny na bank bo ładnie podnosi pług Grudziądz 3 3x35 o ile dobrze pamietam i trzyma 2 dni temu podniosłem pług rano a o 15 opadł niecały centymetr wiec trzyma dobrze, dodatkowo dorzuciłem 2 pustaki tak dla hecy i nie robi to na niej wrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Otwory raczej na wylot do środka nie są bo kupowałem nowe a i te regenerowane nie były zaślepione, także musiałyby być zabezpieczone przed dostaniem się ewentualnego syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również miałem taki problem jak wyżej opisywany- ciągnik przed remontem podnosił ale słabo przy remoncie skrzyni i tylnego mostu wymieniliśmy cylinder i tłok po złożeniu ciągnik podnosił np talerzówkę tylko z pomocą hydrauliki zew. Bez obciażenia podnosił sam a tylko obciązenia 50kg na ramiona i już stoi. Rozebraliśmy rozdzielacz, była w nim kulka sylikonu mimo to nic nie pomogło dopiero oddaliśmy do regeneracji cały podnośnik został zrobiony cały mechanizm sterujący,rozdzielacz,wszelkie uszczelnienia, jest teraz "jak Bozia przykazała" po testach na stole w Rolczarze i założeniu wkońcu wszystko pięknie dźwiga na malutkim gazie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym pociągnąć sobie przewód zasilający bezpośrednio z pompy do rozdzielacza 3 sekcyjnego z pominięciem oryginalnego rozdzielacza który zamierzam wymontować tylko nie za bardzo wiem jak tam się podłączyć w pokrywe pompy . Myślałem by wykorzystaj otwór w który wkręca się korek spustowy ale nie wiem czy dobiorę jakąś redukcje tam jest gwint M30 ktoś coś poradzi? A czy przewód hydrauliczny gumowy zeżre olej ze skrzyni? czy wytrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego uważasz że nic nie da?  uwierz mi ze da bo jednym rozdzielaczem będę sterował przedni tuz, tylny i wyjścia hydrauliczne . A fabryczny mi się zepsuł i uważam że lepiej coś zmodyfikować,ulepszyć niż dalej męczyć się.  Tylko muszę wymyśleć jakoś to podłączenie zasilania

Edytowano przez darekchmiel1991
błedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Nic mu się nie stanie,przecież olej w nim krąży pod wysoką temperaturą.Prędzej od słońca się rozleci.Ja bym kombinował kupić przewód z jarzmem i wkręcić do pompy zaworem bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, darekchmiel1991 napisał:

Witam, chciałbym pociągnąć sobie przewód zasilający bezpośrednio z pompy do rozdzielacza 3 sekcyjnego z pominięciem oryginalnego rozdzielacza który zamierzam wymontować tylko nie za bardzo wiem jak tam się podłączyć w pokrywe pompy . Myślałem by wykorzystaj otwór w który wkręca się korek spustowy ale nie wiem czy dobiorę jakąś redukcje tam jest gwint M30 ktoś coś poradzi? A czy przewód hydrauliczny gumowy zeżre olej ze skrzyni? czy wytrzyma?

Co chcesz sterować, tylny tuz rozdzielaczem zewnętrznym?     czyli uważasz że cięgła i sprężyny sterowane razem z  fabrycznym rozdzielaczem są niepotrzebne?           :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
30 minut temu, darekchmiel1991 napisał:

dlaczego uważasz że nic nie da?  uwierz mi ze da bo jednym rozdzielaczem będę sterował przedni tuz, tylny i wyjścia hydrauliczne . A fabryczny mi się zepsuł i uważam że lepiej coś zmodyfikować,ulepszyć niż dalej męczyć się.  Tylko muszę wymyśleć jakoś to podłączenie zasilania

powodzenia w ulepszaniu tego co jest dobre w 60tce,a coz regulacja siłową -pozycyjną ,nie potrzebna czy nie stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alamo tak właśnie myślałem by kupić rurkę z oczkiem i ją wygiąć i wyprowadzić na zewnątrz , ale myślałem że może ktoś podpowie z wykorzystaniem pokrywy pompy bo widziałem gdzieś tak zrobione ale nie mogę znaleść  teraz ;/

Regulacja siłowa / pozycyjna hmm czy mi potrzebna? Myślę że poradzę sobie bez niej i tak ją mało używałem

Jak zrobię to wszystko tu opisze razem ze zdjęciami .

Czyli przewodowi nic się nie stanie będąc zanurzonym w oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ech kombinujesz nie potrzebnie ,ale jak chcesz wywalić orginalny rozdzielacz to nie tylko ulega modyfikacji zasilanie rozdzielacza zewnętrznego ,trzeba jeszcze doprowadzic olej do siłownika w plecaku ,i ograniczyć go

calą zmianę hydrauliki bym poprowadził przez orginalne otwory w plecaku lepsze to niz kombinowanie w pokrywie pompy ,

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj