menos

Gniotownik ziarna

Polecane posty

menos    7

zastanawiam sie czy niekupic takiego gniotownika zeby robic pasze dla swin sipma robi takie gniotowniki co powiecie o tym a moze inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

sprecyzuj pytanie o jaki gniotownik Ci chodzi.

dla ilu zwierzątek Ci potrzebny??

czy slyszales czym (ponoc) rożni sie pasza robiona na zgniataczu/gniotowniku a srutowniku bijakowym??

 

ja mam dwuwalcowy sipmy - pierwsze jakie robila i jest OK, na gwarancji wymieniali łożyska chyba lub cale walce.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Też mam dwuwalcowy sipmy rocznik "92 i jeszcze mnie nie zawiódł.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

a jakie macie silniki po z silnikiem 2,5 kosztuje 5 tys a czy mozna puzniej mieszac pasze w mieszalniku i dodawac koncentrat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam "gryzonia" ze sipmy i pracuje dobrze, nawet bardzo dobrze, ale jeśli trafi się groch itp. to ziarna obracają się na wałkach i nie można i zgnieść (ale w nowych modelach jest jeszcze jeden wałek, który wstępnie rozgniata ziarno, ja takiego nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Mój kolega ma samoróbke tzn.zrobił mu jakiś ślusarz i jest ok.cenowo wychodzi o połowe taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja mam 3-walcowy Sipma 97 rok, jeszcze na oryginalnych paskach, a mieli ponad 120 t rocznie.

 

nie wiem jak te nowe modele sie sprawują, ale ja trafiłem na dobry egzemplarz :rolleyes:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@ rajdzik czy ten trzeci walec służy do wstępnego rozgniatania zwłaszcza dużych ziaren np.grochu kukurydzy?Słyszałem że tak i to zdaje egzamin?Podobno przy dwóch walcach duże ziarna potrzebują sporo czasu zanim się rozgnieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam na 3 walce z sipmy z 95 roku i w tym roku regenerowałem walce robie ok 50-60 ton /rok

 

przy grubych nasionach to może i coś daje ten mały walec ale przy zbożu to jest nie potrzebny

 

Jak dla mnie to silnik 7,5 kW jest za słaby bo nieraz jak wiecej puszcze to lubi zdechnąć

 

wcześniej miałem gniotownik kupiony na FSC w Lublinie i tam założony był 11kW to nie było mowy o tym że zdychał prędzej bezpieczniki się paliły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ten trzeci walec to jest po to aby szybciej zaskoczył gniotownik i wstępnie rozgniótł grube ziarna.

Kolega ma na dwa walce i kukurydze zanim rozgniecie to mija troche czasu i ziarno jest za mocno rozpylone a do krówek to nie jest wskazane.

Co do silnika to wiem jedno,że bez porównania są mniejsze niż przy bąkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

tak groch bobik mogę mielić bez mieszania ze zbożem i idzie gładko, wychodzą takie fajnie placuszki (może je na patelkę, przecie to białko :) ) i kupiłem tylko dlatego że zużywam bobik i groch dla tuczników oszczędzając w ten sposób na drogim białku sojowym.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Posiadam w gospodarstwie trzywalcowy gniotownik sipmy, gniecenie nie odbywa sie z taka predkoscią jak w bijakowym, ale w sumie i nie tak wolno, teraz zakupilismy zestaw do sporządzania pasz z podcisnieniowym zasysaniem i nowy mieszalnik, gniotownik jest wystawiony w ogłoszeniu, robi takie fajne otreby, dla krów jest to dobre rozwiązanie bo nie pyli sie, nie wiem jak dla swiń, w naszym przypadku bylo dosc duzo roboty przy pracy z nim bo trzeba podstawiac worki. Teraz wszystko odrazu sypie sie do mieszalnika, moze ktos chce odkupic, nie wiem czy jeszcze gwarancji nie ma :P


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
...w naszym przypadku bylo dosc duzo roboty przy pracy z nim bo trzeba podstawiac worki...

 

w moim przypadku z gniotownika leci prosto do mieszalnika rynną z blachy nierdzewki :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Szkoda że sipma nie robi już tych czepianych do ciągnika ten to dopiero miał by wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sipme 2-walcową. Robi ok 100 ton rocznie. Mam go już z 15 lat. Wydajnośc w granicach 2,5-3 t/h. Polecam bo to dobra maszyna.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Sipma dwu walcowy po 6 latach odkroiło walce nowe walce połowę całego gniotownika. Wywaliłem zębatki i lata jakoś już spory czas bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Jaką ma wydajność ten gniotownik z sipmy (bliżej 1 czy 2 ton)? Czy jest możliwość gniecenia nim wilgotnego ziarna, aby później zrobić z niego kiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Słuchajcie szukam dużego i wydajnego gniotownika. Wydajność żeby miał w granicach 5-10 t/h. Czy w Polsce jest jakiś producent który takie gniotowniki produkuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Z tego co się orientuję producenta nie ma jest jednak przedstawiciel takich firm jak czeski Romill czy fińska Murska.

Poszukaj w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Znalazłem firmę rivakka, tylko nie wiem z jakiego kraju pochodzi, ale mniejsza o to.

Tutaj jest link do takiego jaki bym chciał w gospodarstwie:

 

http://rivakka.pl/pl/produkty/19

 

Sąsiad dzwonił do przedstawiciela i wiem ze 40 tys zażądał euro... Oczywiście netto...

Dzięki za info kolego @walek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarusW    0

Też mam sipme 3 walcową i nie jestem z niego zadowolony ponieważ gniotę nim groch i peluchę i połowa jest zgnieciona i leci do worka a połowa wylatują całe ziarna leci gdzieś spod całego gniotownika się sypie. Wiecie może co jest przyczyną.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niejan    0

ROBIĘ LIFTING WALCÓW GNIOTĄCYCH , PYTAJCIE ŚMIAŁO JAK MACIE PROBLEM,602766931.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niejan    0

POLECAM ROMIL-900 ,BARDZO WYDAJNY,NO I REGENERUJE WALCE DO GNIOTOWNIKÓW,JAK MA KTOŚ PROBLEM

TO PYTAJCIE 602 766 931.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj