Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
antonio86

Pustak żużlowo-cementowy

Polecane posty

ukasz    58

Proporcji tez już nie pamiętam. Jak robiliśmy to zamiast wapna dawaliśmy ten płyn "wapno w płynie" jednego razu się skończył i daliśmy wapno, wyjmowało się znacznie ciężej z form, ale teraz po latach widzę że te z wapna są znacznie mocniejsze. Znaczy nic mi się nie sypie ale ostatnio kułem w nich.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

antonio86    38

Gdzieś wyczytałem, że na 1 pustak przypada ok 5 kg cementu w takim wypadku 1 pustak wyniesie mnie koło 2,10-2,30! Przy 4-4,5 u producenta to mi się opłaca, zwłaszcza, że mam swój stół i betoniarkę oraz hałdę szlaki na której już rośnie trawa :P

wiesmag    52

przecież podaję ci proporcję którą używam (1-4)do pustaków ze żwiru,żużel ma w sobie dużo pyłu,popiołu i żeby go związać musisz zwiększyć zawartość cementu,może nawet 1-3,5,kiedyś robiliśmy 1-5 (w 80 latach)ale cementy były inne,takiego jak portlandzki 350 teraz nie kupisz.co do poprzedniej wypowiedzi na temat związków(pisałeś mi o papierosach)nie miałem na myśli zdrowia,tylko jak różne siarczki wplyną na cement.

Wiadomość z agroFakt.pl

skoko    0

Witam powiedzcie mi czy nada się żużel na pustaki prosto z kotłowni żużel po miale bardzo drobny mokry koniecznie musi poleżeć kilka lat aby zacząć produkcję ???

▬▬►

bascom    0

U mnie jest zakład produkujący pustaki i żużel przywożony jest na bieżąco.

aro321    17

ja też chciałem robić pustaki na oborę ale zrezygnowałem bo znalazłem producenta pustaków żużlowych, za pustaka o wymiarach 40x20x25 muszę zapłacić 3 zł a więc nie opłaca się robić samemu

skoko    0

pustak nie będzie się kruszyć jak jest świeżo gaszony żużel żużel po miale chodzi mi o to aby lipy nie bylo ze zacznie sie rozkładać pękać pustak bd robiony na stole wibracyjnym nie wibroprasie

▬▬►

sznajdik    133

Ja robiłem pustaki jakieś 5 lat temu receptury nie pamiętam dokładnie wiem że na 25kg cementu dawałem 3 szufle piachu i 3 żwiru szufla wapna lasowanego żeby się lepiej kleiły chyba 15l wody i reszta żużel a taki fajny gruby mi się trafił że pustaka można było jedną ręką podnosić. Proporcja zależy dużo też od pogody bo wtedy różnej wilgotności materiały są i inaczej wychodzi przeważnie była metoda prób i błędów tak gdzieś 2 betoniarki i dalej szło ok mogłem proporcje pomylić trochę ale takie orientacyjne moje były jak dobrze pamiętam wychodziło ok 15 pustaków chyba pustak latem po 2-3 dniach był gotowy do użycia a po tygodniu przy uderzeniu w niego młotkiem dzwonił jak metal. Żużel nie powinien być świeży podobno najlepszy po roku i później ja robiłem ze świeżego i dobrze wyszło

antonio86    38

Pustaki robiłem rok temu obora już przebydowana i przed zimą była już zasiedlona. Z worka cementu wychodziło 5 pustaków. Dziennie robiliśmy ok 100szt. ale tylko dlatego , że plac był mały.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez crew19877
      witam, posiadam c328 z przednim turem, do obslugi mam dzwignie na blotniku. Chce zamontowoac z tylu wyjscie na szybkozlacze pod przyczepe sanoka. Zamieszcze kilka zdjec moze ma ktos jakis pomysl jak to zrobic u mnie. 
      czy musze kupic takie cos https://www.olx.pl/oferta/rozdzielacz-kkipra-c-330-ursus-CID757-ID31BpF.html#4d8dc4309f

• Przez Mateusz0188
      Cześć, chcialbym spuscic olej hydrauliczny z przyczepy wywrotki i belarki, jak to zrobić? 
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez zetorlublin7341
      Witam panów i panie, produkuje aktualnie maszynę do okrywania folia perforowana ziemniaczków wczesnych i mam problem gdyż potrzebuje zrobić napęd do zwijania jej z zagonów, myślałem nad patentem od won skrzynia biegów i przeniesienie napędu na zwinkę ale chyba za bardzo skomplikowane myślałem też nad hydromotorem ich ceny są ostatnio fajne mam na oku nawet danfosa za 200zl z tym że tak jaka wydajność mniej więcej jak zredukować mu obroty , podobno wystarczy tylko dokupić zawór z pokrętłem, proszę o pomoc tych co wmiare się znają czy taki patent pozwoli mi na pracę zwijacza do foli na różnych obrotach? I jeszcze jedno co potrzeba nie w traktorze do takiego silnika olejowego jakie przeróbki w instalacji w traktorze c 330, byłbym wdzięczny za wszelkia pomoc i rady