Skocz do zawartości

Ursus- prototypy.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Miałem go okazje widziaec na zywo na polagrze pamietam jak byl oblegany jak wzbudzal podziw wsród rolnikow miala to byc nowa jakosc ursusa jak tlumaczyl jakis facet z ursusa jak pytalismy wtedy z ojcem,a ciekawe co stalo sie z tym prototypem czy ktos to kupil czy na zyletki poszedl

Opublikowano

To zależy od stanu...

Mógłbyś podesłać mi fotki tego silnika? Wydaje mi się, że w C-356 były te same silniki co w serii U-x1.

Jeszcze rok temu miałem kontakt z właścicielem tego traktorka. Prócz silnika miała też zmodyfikowaną skrzynię. WOM był niezależny od hydrauliki :)

Opublikowano (edytowane)

pawelll48 znalazłem przez przypadek obiecałem dobrej znajomej że zrobię pręzętację taką jak profesor raczy lubieć a każdy ma podany ściśle okres na którem ma bazować (tylko polskie patenty) jeśli posiadasz jakieś ciekawe informację na temat prototypowej serii U X10 to z chęcią poczytam... W razie W podaję [email protected]

Edytowane przez milanreal1
czcionka
Opublikowano (edytowane)

Wiem że odświerzam temat ale podrzuce link do artykułu o prototypach c336 i c 340:

 

www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=447

 

tutaj troszeczke o serii U:

www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=216

 

tutaj notka o czteronapędowym ciągniku inżyniera Habicha twórcy innych prototypów ursusa

 

www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=156

 

PS. Wybaczcie ewentualne błędy i nieoznaczone linki ale pisałem z telefonu:)

A i jeszcze nie w temacie ale coś o pomysłowości załogi PGRu

 

www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=425

Edytowane przez CamilloVII
Opublikowano (edytowane)

info od pracownika z ursusa zrobiono niby 3 takie sztuki miały byc zniszczone ale niewie gosciu co z nimi sie stało

Edytowane przez 16341224
Opublikowano

jesli to była kooperacja  ursusa ze steyerem to na 100% musiały byc te ciągniki zniszczone...  przecież steyer nie zostawił by sobie od tak swojej konstrukcji na pastwe chętnych konkurentów... ;)

Opublikowano

no sa identyczne... jesli nie wszedł do produkcji to pewno go steyer zabrał i przemalował na swoje barwy zmienił tabliczkę i poszedł jako steyer lub case... ;)

Opublikowano

nawet jesli robili by identycznego tylko pod swoja nazwa to byc moze cos by się zniego nauczyli ietraz Ursus by całkiem inaczej stał a tak skad mieli cos ulepszac jak nie bylo za co a tak by ktos to kupował:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez kubaa3p
      Cześć, chce się dowiedzieć czy ursusy 4514/5314 były produkowane na kwadratowych światłach z przodu z normalnymi starymi kabinami. Czy był to odrębny typ świateł zarezerwowanych tylko do typu agro.
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez rbtm
      Witam, 
      Jaki klucz idzie żeby odkręcić koło pasowe w Perkinsie 3p? Jakiś calowy? Chciałem wymienić uszczelniacz. 
      Dzięki i pozdrawiam! 
    • Przez Mrsysli
      Witam otóż wziąłem się ostatnio za ustawianie kąta wtrysku w moim perkinsie, kiedy paliwo pojawia się na pierwszej sekcji to na kole zamachowym do kreski ustawienia kąta wtrysku brakuje trochę obrotu obracałem pompę w jedną stronę do końca w drugą stronę do końca no i nie da się tego kąta wtrysku ustawić tak jak trzeba. Wyjąłem pompę na stół i ustawiłem wedle zaleceń pana z filmiku do którego link podaje
      Kiedy próbowałem pompę włożyć z powrotem na ciągnik klin na kole zębatym przy rozrządzie nie pokrywa się z wyciętym miejscem na klin w pompie brakuje około 30 stopni obrotu koło zamachowe ustawione na GMP. Czy jest to możliwe aby ktoś kiedyś rozbierał ten ciągnik i źle złożył to koło zębate na które nakłada się pompę? 
       
    • Przez Fraanekkk
      Witam kupię oponę Stomil kormoran land pro 14.9 28 rozważę każde propozycje 


×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v