Skocz do zawartości
Denek18

Joystick

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomi382    98

To skupie się na Poldku. Niech tylko czas pozwoli to zacznę zabawę ;)

Ile będę potrzebował przekaźników? Dwa bo Dwie sekcje i na każdą jeden przekaźnik?

Wiadomość z agroFakt.pl

maks    82

Mogą być 4 mogą być 2. Zakładając ze masz 2 sekcje.

Przy 4 rozłączysz i plus i masę, a przy 2 rozłączysz tylko jeden biegun, a i tak na jedno wyjdzie. Nie ma potrzeby stosować czterech.

Po dwie kostki znaczy jedna w lewo druga w prawo?

No to wyjdą 4 przekaźniki, po jednym dla każdej strony. Moja kulpa tu wyżej.

tomi382    98

Ok to się przyjże schematom i w razie czego się poradzę. Bo jak z kostki prądowej mam trzy bolce i jeden jest pod jeden kabelek ( chyba plus ) a dwa bolczyki są zmostkowane ( chyba minus ) ale do każdej kostki idzie z ciągnika jeden kabelek czyli 4 kabelki do każdej kostki po jednym ale dalsze rozważania i problemy wyjdą przy podłączaniu. Narazie zmienię kabelki na grubsze joyu i skombinuje 4 przekaźniki

Davido    28

Ja bym tych kabli w joyu nie zmieniał, no chyba że są cienkie jak nitka to tak.

tomi382    98

Cieniutkie jak w lampkach na choinkę za 5 zł hehe Dlatego postaram się je zmienić

maks    82

4 kable są bo masy są pewnie podłączone pod ramę a nie pociągnięte kablem.

Davido    28

Nie widzę sensu zmieniać te kable przy znikomym ok 200mA prądzie pobieranym przez cewkę przekaźnika, ale zrobisz jak chcesz ;).

tomi382    98

Z tego wynika że mogę założyć kable grube bez przekaźników lub zostawić cienkie plus przekaźniki?

maks    82

Teoretycznie tak, jednak ja bym zrobił tak jak pisze. Założyć grubsze kabelki i do tego przekaźniki i instalacja wieczną będzie ;)

Ogólnie wszystko zależy od poboru prądu przez cewki w rozdzielaczu. Jeżeli jest rzędu kilkuset mA to można by zrezygnować z przekaźników, ale jeśli wyższy to lepiej je dać. Trzeba pamiętać, ze styki w joy'u nie były pomyślane do przekazywania takiego prądu.

Davido    28

Widzę ze nas chyba źle zrozumiałeś, joy tylko będzie sterował przekaźniki a przekaźniki będą sterować elektrozaworami. Zależy jeszcze jak masz tam w joyo połączone bo ja miałem na każdy kanał osobne zasilanie to kabli nie zmieniałem, rozbierz i zobacz jak tam to wygląda

( tragicznie się pisze na ipodzie touch <_<)

tomi382    98

A to teraz kumam jednak przekaźniki muszą być, Ok to skoczę na szrot i coś znajdę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukaszda
      Panowie kupiłem nowo pompe hydrauliczno i nadal wysadza uszczelniacz na wałku

• Przez keeway
      witam mam zamiar kupić łuparke swidrowa pod cignik i niewiem czy bedzie pasowac walek od rotacyjnej napewno ktos robił link od łuparki podaje w linku    http://allegro.pl/zestaw-wom-swider-80-z-wymienna-koncowka-rebaki24-i6579957576.html#thumb/1

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?