MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

To fajnie jest u Ciebie w rejonie.  Z ciekawości gdzie tak jest? Cena wzrosła przed wjechaniem na pole także nie o poślizg tu chodzi :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas 700 jak ciagnik nadaza odbierac a jak nie to 100 na godzinny za traktor ale zazwyczaj  100 kombajniscie na lewo i za odwóz sie nie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
6 godzin temu, Jabatan napisał:

U mnie na wsi jest to samo,wozisz kukurydzę na kiszonke policja wozisz obornik policja. Sąsiad woził obornik przyczepą na pole to po drugim kursie wrócił z policją bo komuś śmierdziało guzik mu zrobili ale sam fakt kto na wieś się sprowadza.

Wracając do kombajnu to się zastanowie jeszcze pogadam z inspektorem bo w 2019 chce zasiać 14ha buraków jak się uda.

czyli dobrze oplaca sie buraki siac skoro 14 ha ? i jaki poplon najlepszy pod buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabatan    0

Cena buraków nie powala, ale biorąc pod uwagę dopłatę cukrową i wysłodki toffi które krowy bardzo chętnie zjadają i mlekiem odwdzięczają to ja jestem za burakiem .Nie sieje poplonów przed burakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Pomiar powierzchni pola jest liczony z kół napedowych, jesli ciagle ,,grzebie,, to nabije. Na równych lekkich ziemiach wskazania kombajnu sa identyczne jak faktyczny obszar pola wiec nie szukaj teorii spiskowych. Dla cukrownii glinojeck firmy w takich cenach kopały, dla kruszwicy i dobrzelina tez chyba w takich cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@Mario81  o co Ci chodzi? Wyraźnie napisałem, że cena wzrosła zanim zaczęli kopać i tu nie u jednego usługodawcy. Kampania się zaczęła to cena była tak jak co roku czyli 850, przyszły deszcze, gorzej i dłużej się kopie to cena za usługę poszła w górę więc nie wyskakuj z teoriami spiskowymi tylko czytaj to co napisałem. Najgorsze było to, że trzeba było dzwonić, pytać żeby ktoś przyjechał kopać i to nie tylko u mnie. A ceny 700zł/ha to tylko pozazdrościć ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czyli wychodzi na to że nie dość że niemiaszki nas kroja na cenie to jeszcze usługodawców nam podsyla droższych. Wurex cenił 900 zł ha i 170 odwoz do 1 km. Powyżej cena indywidualna.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

W ksc cukrownia łatwi przeciez zbiór i nigdzie nikt nie dzwoni tylko czekasz w nocy na telefon ze jada kopac;) Jak podpisali umowę z cukrownia na jakiś obszar za 720 to co mnie to obchodzi ze mokro poza poryciem pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

decopol na dolnym ślasku 950 za ha a jak nie zrobisz przedpłaty to 1000 zł   z ciągnikiem u mnie nie wożił to taka sama cena jakby woził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak wyslotek sie nie bierze to ile płacą za nie bo one zostaja w tej cukrowni tak ? czyli do burakow jest tak doplata cukrowa w wysokosci ok 2 tys ponizej teraz cos , i buraki sie kontraktuje np 60 ton ha i na to cena jest juz ustalana przy kontraktacji a co jesli mniej sie zbierze ? a wiecej poza kontraktem idzie juz w tanszej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabatan    0

Ja zapłaciłem 730 u prywaciarza kombajn ropa.Poza plan po 47zł. wychodzą a jak brakuje to nie wiem ja zawsze przej....e ponad 100ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jak wysłodek nie bierzesz to musisz je komuś sprzedać bo w przeciwnym razie cukrownia na twój koszt przywiezie ci je na pole... 2 tys dopłaty to było kiedyś, dzisiaj jest to 1500zł a za rok będzie jeszcze mniej bo to jest stała pula dzielona przez ilość hektarów zasianych w danym roku. No jak Ci się uda zakontraktować 60t/ha to będzie dobrze, bo najczęściej w cukrowni nie chcą dać więcej jak 50-55t/ha, jak się nie wywiążesz z kontraktu to od tego roku płacisz karę umowną.... Tak jest w P&L. Ja w tym roku po raz ostatni sieję buraki i to zmniejszyłem kontraktację do minimum (za dużo pola zostawiłem na jare)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Przede wszystkim z tego co obserwuje w tym temacie to jeśli ktoś chce zacząć zabawę z burakiem to raczej w cukrowni KSC. Nie jest wesoło co prawda ale jakbym miał odstawiać do konkurenta to już bym dawno ta zabawę chyba zakończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W mojej Gminie droga wojewódzka 12t powiatowe 8t gminne asfalty 5t. Wójt skarży na rolników i robi zdjęcia. Powiat bezpośrednio przed odbiorem buraka odśnieża do czarnego asfaltu, gmina nie pozwala nawet pustymi samochodami jeździć. Ostatnio chce karać za nie wyważenie nieczystości, a szambiarka waży 15t i kierowca sie boi jechać. To jak odowieść buraki od kombajnu który kopie 70t/godzinę na pryzmę oddaloną 2-3km? Bujam się stollem i dwoma ciągnikami z przyczepką 6t. Kopię kiedy chcę do 100t dziennie ledwo nadążę z odwozem. W tym roku skorzystałem z usługi efekt zobacz w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Wyobrazcie sobie, że obecnie buraki cukrowe poza kolejnością ładowane są z pryzm niemieckich pobratymców. Co tam będą obsługiwać polskich rolników. Mychy też wynajęte od bambrów pochodzenia niemieckiego. Cukrownia suedzucker. Mam nadzieję, że rolnicy z regionu zrobią jakiś raban. Choćby to miało trwać parę lat. Niemiaszków i ich firmy trzeba w... z Polski. Co do opłat za kopanie. 950 zł plus 100 zł za ciągnik z przyczepą. Do tego vat. A gościu mówi jeszcze, że kopanie 1 ha powinno kosztować nie 1 tys zł, a 1 tys euro:D. Normalnie traktują nas jak głupków. Moim zdaniem chcą wykurzyć drobnych rolników i zostawić kombinaty i niemieckich kolegów na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

hym jak takie drogie kopanie to zgadajcie sie w kilku niech jeden kupi i robi usługi taniej niz Ci z cukrowni


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaka to cukrownia bo unas  jada kopac juz od 2 tygodni i ich niema  a odbiór koniec stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabatan    0

Im właśnie o to chodzi żeby ludzie przestali cokolwiek robić żeby żeby obcy towar na polski rynek wprowadzić. Już widzę Niemieckie zdziwione ryje że Polak za sto złotych sprzedaje buraki i jeszcze żyje.

 

Wiecie może kiedy można się kasy spodziewać za buraki, zakończyłem 30listopada cukrownia P&L Glinojeck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Szkoda że unia rujnuje nasz rynek buraka świń i małe gospodarstwa myślę że to jest najgorszy czas dla gospodarstw od 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Cukrownia P&L Miejska Górka zbiór buraka kombajnem Ropa 720zł netto/ha, ja biorę prywatną firmę i za taki sam sprzęt płacę 650zł brutto/ha. Warunki w tym roku są jakie są, dlatego niektórzy na licznik ha w ogóle nie patrzą. Wczoraj buraki pojechały, plon brutto nieco ponad 100t/ha, zanieczyszczenia 9,5-10% (chociażbyś oskrobał każdego z osobna mniej niż 8% nie będzie). Na resztę wyników muszę jeszcze poczekać (częściowo sprawdzona polaryzacja 17,5%).


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
10 godzin temu, Jabatan napisał:

Im właśnie o to chodzi żeby ludzie przestali cokolwiek robić żeby żeby obcy towar na polski rynek wprowadzić. Już widzę Niemieckie zdziwione ryje że Polak za sto złotych sprzedaje buraki i jeszcze żyje.

 

Wiecie może kiedy można się kasy spodziewać za buraki, zakończyłem 30listopada cukrownia P&L Glinojeck

W ciągu 30 dni zapłacą Ci za kontraktowane minus wszystkie potrącenia (nasiona, ŚOR, ładowanie, transport, skł.plantatorska...) parę groszy do końca stycznia, reszta do końca lutego.

10 godzin temu, piotr4255 napisał:

Szkoda że unia rujnuje nasz rynek buraka świń i małe gospodarstwa myślę że to jest najgorszy czas dla gospodarstw od 20 lat

A w TVP mówią, że teraz jest najlepszy czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj